انواع روش های اتصال به اینترنت کدام است؟

انواع روش های اتصال به اینترنت کدام است؟

ممکن است برایتان پیش آمده باشد که روش های اتصال به اینترنت چند صورت است؟ آیا فقط یک روش دارد یا انواع مختلفی دارد؟ باید برایتان بیان کنم که برای اتصال به اینترنت متعددی وجود دارد که اغلب مردم تسلط کاملی به تمامی ابن روش ها ندارند، شبکستان در کنار شماست که باهم به بررسی این روش ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

انواع روش های اتصال به اینترنت

روس هایی برای وصل شدن به نت

آیا میدونید انواع روش های اتصال به اینترنت کدامند؟ کدام روش از نظر اقتصادی به صرفه تر است؟ و کدام روش کیفیت و سرعت بیشتری دارد؟ جالبه بدانید زمانی که اینترنت وارد کشور ما شد، از روش Dial-up به منظور اتصال به اینترنت استفاده میکردند. ولی همانطور که میدانید تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت و تغییره و امروزه دیگر از این روش برای وصل شدن به اینترنت استفاده نمیکنند.

در حال حاضر روش های جدید تر و به صرفه تری به وجود آمده و کار مصرف کنندگان را راحت تر کرده است.

همانطور که گفته شد در حال حاضربرای اتصال به اینترنت وجود دارد که می توان از آن ها برای انجام کار های روزمره، صحبت کردن با دوستان، انجام کار های مختلف بانکی به صورت آنلاین، ارتباط با افراد گوناگون و غیره از آن استفاده کرد.

خرید تجهیزات شبکه

○برای خرید تجهیزات شبکه از شبکستان با قیمت های مقطوع همین الان کلیک کنید○

در این مقاله قصد داریم تمامی این روش ها را به شما معرفی کنیم. روش هایی که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد، از اینترنت نسل اول گرفته تا اتصال به اینترنت 5G را شامل می شود. همراه ما باشید.

انواع روش های اتصال به اینترنت و توضیحات مربوط به آن ها

انواع توضیخات مربوط به نت

در این قسمت به بیان روش های متصل شدن به اینترنت و یا انواع سرویس های اینترنت می پردازیم. خوب است بدانید که 5 سرویس اینترنت وجود دارد؛ DSL، Wireless، FTTH، TD-LTE و اینترنت همراه که هر کدام مزایای مخصوص به خود را دارد. DSL یک سرویس اتصال به اینترنت با سرعت نسبتا بالا است که با استفاده از خطوط تلفن عمل میکند و تعداد زیادی از شرکت های مخابراتی این سرویس را در اختیار کاربران قرار می دهند.

لازم به ذکر است که استفاده از این سرویس بسیار مقرون به صرفه است. نوع دیگری از سرویس که به آن Wireless می گویند، بدون استفاده از سیم و کابل عمل می کند و به جای استفاده از خطوط تلفن، با استفاده از امواج رادیویی کار می کند. میزان کیفیت و سرعت این سرویس بسیار مطلوب است و پهنای باند بالایی دارد.

یکی دیگر از روش های متصل شدن به اینترنت اجازه بدهید نوع سوم سرویس اینترنتی را به شما معرفی کنیم؛ سرویس FTTH که با استفاده از فیبر نوری عمل کرده و سرعت بالایی برای اتصال به اینترنت دارد. یکی دیگر از سرویس های اینترنتی TD-LTE است که بدون استفاده از کابل و سیم عمل می کند و امکان برقراری هیچ گونه تماس و پیامک با استفاده از آن وجود ندارد.

این سرویس فقط وظیفه ی دریافت و ارسال اطلاعات شبکه را بر عهده دارد. آخرین سرویس اتصال به اینترنت، مدل اینترنت همراه است که با استفاده از تلفن های همراه و بدون هیچ گونه فناوری خاصی می توان از سرعت بالای اینترنت لذت برد اما این سرویس یک ایراد دارد و آن این است که در تمام نقاط کشور پوشش دهی مناسبی ندارد و ممکن است در اثر تغییرات جوی سرعت آن کاهش پیدا کند.

هم چنین پیشنهاد میشود برای داشتن اطلاعات بیشتربه مقاله انواع مودم ها از نظر نوع اتصال مراجعه فرمایید.

اتصال به اینترنت از چه روش هایی می تواند انجام شود؟

ابرای وصل شدن به نت  از چه روش هایی می توان استفاده کرد؟

یکی از انواع روش های اتصال به اینترنت dial-up است که در گذشت هم مورد استفاده قرار می گرفت و سرعت بسیار پایینی داشت. بعد از آن روش ها ADSL مورد استفاده قرار گرفت که از مهم ترین مزیت استفاده از این روش هزینه ی مناسب آن می باشد. این روش امنیت بالایی داشته و نصب آن آسان است.

روش دیگری که قبلا مورد استفاده قرار می گرفت، GPRS بود که سرعت آن 100 کیلو بایت بر ثانیه می رسید. یکی دیگر از روش های اتصال به اینترنت که خاطره ی بسیاری از آن داریم، اینترنت نسل دوم یا 2G می باشد که با علامت E در تلفن های همراه خود را نشان می داد.

روش وصل شدن به اینترنت و انواع مختلف آن

یکی دیگر از انواع روش های اتصال به اینترنت، نسل سوم است که به آن 3G هم گفته می شود. این روش دریچه ی جدیدی از سرعت و کیفیت را به روی همه باز کرد. سرعت این روش تا 56 مگ بر ثانیه هم می رسد. بعد از آن نسل چهارم اینترنت یا همان 4G پدید آمد که سرعت آن بیش از 300 مگ بر ثانیه است. روش بعدی که به تازگی در حال آزمایش است، نسل پنجم است و سرعت آن 10 تا 100 گیگ بر ثانیه خواهد رسید.

یکی دیگر از روش های متصل شدن به اینترنت از طریق WIMAX است که بدون نیاز به تلفن همراه کار می کند. آخرین روش TD-LTE است که بدون سیم بوده و با استفاده از یک سیم کارت عمل می کند. لازم به ذکر است که این روش هزینه ی بیشتری دارد.

بیشتر بدانید: راهنمای کامل آپدیت firmware مودم با برند های مختلف

اتصال به اینترنت با تلفن ثابت چطور انجام می شود؟

اتصال به اینترنت با تلفن ثابت چطور انجام می شود؟

یکی از انواع روش های اتصال به اینترنت خانگی از طریق دایل آپ و با خرید پسورد از طریق شماره تلفن ثابت انجام می شود که در حال حاضر مورد استفاده قرار نمی گیرد. یکی دیگر از این راههای متصل شدن به اینترنت با استفاده از ای دی اس ال و به صورت ثبت نام در شرکت های سرویس دهنده ی ADSL می باشد. این روش مقرون به صرفه بوده و طرفداران بسیاری دارد.

روش دیگری که با استفاده از آن می توان به اینترنت خانگی متصل شد، استفاده از مودم یو اس بی وایرلس یا بی سیم است که با استفاده از سیم کارت های تلفن و یو اس بی به اینترنت متصل می شود.

تغییرات کیفیت اتصال در روش های اتصال به اینترنت

تغییرات کیفیت اتصال در روش های اتصال به اینترنت

 انواع روش های اتصال به اینترنت هر چه سرعت اتصال آن بیشتر باشد، کیفیت اتصال آن نیز بهتر خواهد بود. سرعت این روش ها عبارت است از:

روش dial-up که کیفیت اتصال آن در بهترین حالت 56 کیلوبایت بر ثانیه است.

روش ADSL که سرعت آن از 128 کیلوبایت تا 8 مگ بر ثانیه است.

روش GPRS که سرعت آن 100 کیلو بایت بر ثانیه است.

روش G2 که سرعت آن 237 کیلوبایت بر ثانیه است.

روش G3 که سرعت آن 56 مگ بر ثانیه است.

روش G4 که سرعت آن 300 مگ بر ثانیه می رسد.

روش G5 دارای سرعت آن 10 تا 100 گیگ بر ثانیه است.

شما هم می توانید دستگاه خود را مستقیما به پورت اترنت متصل کنید و همچنین میتوانید فقط با یک مودم به اینترنت متصل بشید. اما اگر میخواهید به طور همزمان به همه لپتاپ ها، کامیپوتر ها و گوشی های هوشمند خانه خود اینترنت ارائه دهید، به روتر احتیاج دارید.

خرید مودم ADSL

○برای خرید مودم با کیفیت و ارزان بر روی لینک بالا کلیک کنید○

 روش های دسترسی به اینترنت به کمک وسایل مربوط

 روش های دسترسی به اینترنت به کمک وسایل مربوط

روش های اتصال به اینترنت وسایل و ابزارآلات مربوط به خود را لازم دارد. با استفاده از هر کدام از این وسایل می توان به اینترنت دسترسی پیدا کرد. این ابزار و وسایل شامل خط تلفن ثابت، خط تلفن همراه، سیم کارت، امواج رادیویی، مودم و دکل های WIMAX نام برد. به طور کلی تمام اینترنت ها با استفاده از سیم و یا امواج مخابراتی کار می کنند و شبکه را از بیرون دریافت و به منطقه ی مورد نظر انتقال می دهند.

بهترین روش اتصال به اینترنت چه روشی است؟

بهترین روش اتصال به اینترنت چه روشی است؟

با توجه به انواع روش های اتصال به اینترنت که بیان کردیم، باید گفت بهترین روش برای هر فرد متفاوت است؛ در واقع برای انتخاب بهترین روش ابتدا باید معیار برای هر فرد مشخص شود. به عنوان مثال اگر فردی به دنبال یک اینترنت ارزان و ثابت در منزل خود می باشد، می تواند با استفاده از ADSL های خانگی و خرید بسته های مختلف بلند مدت، به شبکه متصل شود.

با این روش علاوه بر اینکه از سرعت مناسبی از اینترنت بهره مند شده است، از نظر اقتصادی هم هزینه کمتری پرداخت کرده است. به یاد داشته باشید که حتما معیار های خود را پیش از خرید در نظر بگیرید.

اکنون که با روش های اتصال به اینترنت آشنا شدید، باید بدانید که اگر فردی به دنبال کیفیت بالاتر است و از نظر اقتصادی برایش فرقی نمی کند تا چه اندازه هزینه کند، می تواند از بسته های اینترنت TD-LTE استفاده کند و از سرعت و کیفیت بالای آن بهره ببرد. لازم به ذکر است که اگر فردی به دنبال اینترنت در داخل گوشی باشد و بخواهد بدون استفاده از سیم از آن استفاده کند، می تواند از اینترنت همراه بهره ببرد.

هم چنین شما میتوانید با مراجعه به مقاله پر فروش ترین مودم های ADSL و VDSL و LTE در این زمینه هم اطلاعات کاملی را به دست آورید.

نحوه ی اتصال کاربرهای خانگی به اینترنت بهتر است چگونه باشد؟

نحوه ی اتصال کاربرهای خانگی  به اینترنت بهتر است چگونه باشد؟

در میان انواع روش های اتصال به اینترنت که بیان شد، بهترین روش اتصال برای کاربران در منزل، مودم ADSL است که اولین مزیت آن ارزان بودن بسته ها و مقرون به صرفه بودن آن است. در واقع میزان هزینه ی آن تا حد قابل توجهی پایین تر از انواع دیگر است. علاوه بر آن سرعت نسبتا خوبی دارد و تا 8 مگابایت بر ثانیه را پوشش می دهد. یکی دیگر از مزایای مودم های ADSL ثبت نام آسان و داشتن ایمنی بالای آن می باشد.

همچنین امکان اتصال چند کاربر را فراهم می کند و می تواند نیاز تمام اعضای خانواده را رفع کند. علاوه بر آن این مودم ها به سادگی نصب می شوند و برای محیط های ثابتی مانند منازل بسیار مناسب هستند. لازم به ذکر است که سرعت دانلود اطلاعات توسط مودم های ADSL خیلی بالاتر از سرعت آپلود اطلاعات در آن است.

همانطور که گفته شد، بین انواع روش های اتصال به اینترنت، برای کسانی که می خواهند در محیط ساکن و مشخصی مانند منزل از آن استفاده کنند، بهره گیری از مودم های ADSL مناسب و مقرون به صرفه است. یکی دیگر از مزایای آن اشغال نشدن تلفن هنگام استفاده ورود به شبکه می باشد

نحوه ی اتصال به اینترنت در چه صورت بهترین کیفیت را دارد؟

نحوه ی اتصال به اینترنت در چه صورت بهترین کیفیت را دارد؟

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت اینترنت، انتخاب شبکه ی 4G می باشد. زیرا اینترنت نسل چهارم سرعت و کیفیت بیشتری دارد. علاوه بر عوامل گفته شده، دستگاهی که مورد استفاده قرار می گیرد و محل قرار گیری آن از اهمیت خاصی برخوردار است. همچنین در صورتی که اینترنت های شرکتی مورد استفاده قرار گیرد، باید انتخاب نوع شرکت آن مورد توجه قرار گیرد.

اطلاعات بیشتر: wps چیست؟ با فشردن این دکمه چه تغییراتی در تنظیمات مودم ایجاد می شود؟

وصل شدن به اینترنت در چه شرایطی نمی تواند کیفیت خوبی داشته باشد؟

پس از آگاهی از انواع روش های اتصال به اینترنت، باید به شما بگوییم که در صورتی که شرکت مخابراتی خدمات مناسبی را ارائه ندهد و یا آنتن دهی دستگاه مناسب نباشد، کیفیت و سرعت ورود به شبکه دچار اختلال می شود. علاوه بر آن اگر سرعت شبکه ی مورد نظر کم باشد، مثلا اینترنت نسل اول و دوم؛ کیفیت و کارایی آن پایین خواهد آمد.

در میان انواع روش های اتصال به اینترنت باید توجه داشت که تمام آن ها در صورتی که به درستی به کار بروند، بهترین کیفیت را خواهند داشت. یکی از راه های افزایش کیفیت و کارایی این روش ها، انتخاب منطقه ی مناسب جهت آنتن دهی کامل آن است؛ به عبارت دیگر باید ابزار اتصال به شبکه ی اکثر آنتن دهی را داشته باشد تا کیفیت آن افزایش پیدا کند. همچنین پهنای باند و سرعت آن مناسب باشد تا اطلاعات را سریع دریافت و ارسال کند.

توجه داشته باشید که منطقه ی مورد نظر و میزان آنتن دهی آن از اهمیت خاصی برخوردار است. به طوری که اگر دستگاه در منطقه ی نامناسبی قرار داشته باشد، از نظر کیفیت اتصال به شبکه دچار افت کیفیت می شود. همچنین اگر پهنای باند و سرعت دستگاه متصل به شبکه پایین باشد، کیفیت اتصال به اینترنت نیز پایین خواهد آمد.

وصل شدن به اینترنت در چه شرایطی نمی تواند کیفیت خوبی داشته باشد؟

خلاصه مقاله

در این مقاله از انواع روش های اتصال به اینترنت صحبت کردیم که یکی آن ها dial-up است و در گذشته مورد استفاده قرار میگرفت و سرعت بسیار پایینی داشت. بعد از آن روش ها ADSL مورد استفاده قرار گرفت که از مهم ترین مزیت استفاده از این روش هزینه ی مناسب آن میباشد همچنین سرعت آن از 128 کیلوبایت تا 8 مگ بر ثانیه است. این روش امنیت بالایی داشته و نصب آن آسان است.

روش دیگری که قبلا مورد استفاده قرار می گرفت، GPRS بود که سرعت آن 100 کیلوبایت بر ثانیه می رسید. یکی دیگر از روش های اتصال به اینترنت که خاطره ی بسیاری از آن داریم، اینترنت نسل دوم یا  2Gمی باشد که با علامت E در تلفن های همراه خود را نشان می داد. سرعت این روش 237 کیلوبایت بر ثانیه است.

روش های دیگر:

یکی دیگر از انواع روش های اتصال به اینترنت، نسل سوم است که به آنG3 هم گفته می شود. این روش دریچه ی جدیدی از سرعت و کیفیت را به روی همه باز کرد. سرعت این روش تا 56 مگ بر ثانیه هم می رسد. بعد از آن نسل چهارم اینترنت یا همان G4 پدید آمد که سرعت آن بیش از 300 مگ بر ثانیه است. روش بعدی که به تازگی در حال آزمایش است، نسل پنجم است و سرعت آن 10 تا 100 گیگی بر ثانیه خواهد رسید.

یکی دیگر از انواع روش های اتصال به اینترنت از طریق WIMAX است که بدون نیاز به تلفن همراه کار می کند. آخرین روش TD-LTE است که بدون سیم بوده و با استفاده از یک سیم کارت عمل می کند. لازم به ذکر است که این روش هزینه ی بیشتری دارد. بهترین روش اتصال برای کاربران در منزل، مودم ADSL است که مهم ترین مزیت آن ارزان بودن بسته ها و مقرون به صرفه بودن آن است.

برگشت به بالا