تغییر رمز وای فای چگونه است؟

آشنایی با نحوه ی تغییر رمز وای فای

امروزه شاهد آن هستیم که بعضی از مردم گاهی با شیطنت خود اقدام به هک رمز wifi همسایگان خود میکنند ما در سددآن هستیم که با آموزش صحیح در حوزه ی آشنایی با نحوه ی تغییر رمز وای فای شما را راهنمایی کنیم که خود به تنهایی در هنگام بروز این مشکل بتوانید با تغییراتی در رمز wifi مانند تعویض رمز وای فای خود این مشکل را برطرف کرده.

آموزش تغییر رمز وای فای + متن و عکس

ساده ترین روش تغییر رمز وای فای چگونه است؟

مرحله بعد از خرید مودم چیست؟ تغییر رمز وای فای! آیا میدانید تغییر رمز وای فای چگونه صورت میگیرد؟ این روز ها استفاده از وای فای در منزل و سر کار به یکی از نیاز های اساسی افراد تبدیل شده . در کنار آن یکی از ملزومات استفاده از این فناوری جدید، این است که بعد از مدتی رمز آن را تغییر دهیم. این تغییرات برای حفظ ایمنی و جلوگیری از هک شدن توسط افراد دیگر است.

ممکن است شما هم دچار این مشکل شده باشید که رمز شما توسط دیگران شناسایی و هک شده باشد. برای جلوگیری از این مشکل، علاوه بر اینکه باید رمز سختی را انتخاب کنید، باید هر از چند گاهی رمز خود را تغییر دهید. در این مقاله قصد داریم این مطلب را به زبان ساده و مرحله به مرحله به شما توضیح دهیم.

چگونه رمز وای فای خود را عوض کنیم؟

چگونه رمز وای فای خود را عوض کنیم؟

به منظور عوض کردن رمز مودم، ابتدا باید به پنل مدیریت مودم خودتان بروید. اگر برای تغییرات از لپ تاپ استفاده می کنید و قصد دارید تغییرات خود را به صورت بی سیم و با استفاده از وای فای انجام دهید، در ابتدا رمز ورود قبلی خود را وارد کنید تا به اینترنت متصل شوید. در صورتی که رمز عبور قبلی خود را فراموش کرده اید، می توانید با استفاده از کابل Ethernet، مودم خود را به رایانه متصل نمایید.

در چنین شرایطی دیگر به وارد کردن رمز عبور قدیمی و اتصال از طریق وای فای نخواهید داشت.

چگونه وارد تنظیمات وای فای شویم؟

توجه داشته باشید که برای ورود به قسمت تنظیمات و تغییر رمز wifi ، باید به آدرس 192.168.1.1مراجعه کنید. اکثر مودم ها، به صورت پیش فرض بر این آدرس قرار گرفته اند. به منظور ورود، این آدرس را در قسمت نوار مرورگر خود وارد کنید و بعد از آن Enter را بزنید. توجه داشته باشید که در برخی از مودم ها از آدرس 192.168.0.1 و یا 192.168.2.1 استفاده میشود.

علاوه بر آن آدرس در برخی از مودم ها 10.0.1.1 و 10.0.0.1 میباشد. اگر بعد از امتحان کردن این آدرس ها به صفحه ی تنظیمات وارد نشدید، به برچسبی که در پشت مودم قرار داده شده، نگاه کنید و آدرس را از آن قسمت پیدا کنید.

برای یادگیری روش های اتصال به اینترنت به مقاله انواع روش های اتصال به اینترنت مراجعه نمایید.

192.168.1.1آدرس تغییر رمز wifi دی لینک

 192.168.1.1دی لینک

همانطور که گفتیم در اکثر مودم های دی لینک، آدرس 192.168.1.1، به عنوان آدرس مورد نظر برای عوض کردن رمز وای فای هست. اما توجه داشته باشید که ممکنه در برخی از مودم ها این آدرس مورد استفاده قرار نگیرد و به سایت مورد نظر معرفی نشوید. در این شرایط باید آدرس هایی که معرفی کردیم را به کار بگیرید و از آن ها استفاده کنید.

در صورتی که تمام آدرس ها جوابگو نبود، مودم خود را به مدت یک دفعه خاموش و روشن کنید تا تنظیمات آن به روز شود و پس از آن به صورت مجدد آدرس های گفته شده را وارد نمایید. در این شرایط به سایت تنظیمات مودم وارد خواهید شد.

168.192.1.1 درسته یا 192.168.1.1

قبل از ست کردن آی پی ها باید سوئیچ شبکه تهیه نمایید زیرا ممکنه برای برخی از افراد سوال پیش آید که آدرس دقیق ورود به تنظیمات مودم کدام است؟ 192.168.1.1 صحیح است یا 168.192.1.1؟ برای بررسی دقیق تر باید بگوییم آدرس اول که با عدد 192 شروع شده، آدرس صحیحه. بنابراین در وارد کردن آدرس دقت داشته باشید که اشتباه وارد نکنید.

زیرا این مشکل مربوط به برخی از افراد بوده که با وارد کردن آدرس اشتباهی، نه تنها به صفحه ی مربوطه منتقل نشده اند، بلکه قادر به عوض کردن رمز وای فای خود نیز نبوده اند. بنابراین اولین قدم وارد کردن آدرس صحیحه؛ تا بتوان تغییرات مورد نظر را ایجاد کرد.

برای مطالعه بیشتر: نحوه فیلتر مک آدرس به چه صورتی انجام میشود به همراه فیلم آموزشی

192.168.0.1 چیست؟

192.168.0.1 چیست؟

همانطور که گفتیم، برای عوض کردن رمز وای فای خود باید به آدرس 192.168.1.1 مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که آدرس فوق در اکثر مودم ها به کار میآید. اما اگر این آدرس را وارد کردید و به صفحه ی مورد نظر منتقل نشدید، باید آدرس های 192.168.0.1 و 192.168.2.1 را امتحان نمایید و در صورتی که باز هم به آدرس مورد نظر منتقل نشدید، آدرس های 10.0.1.1و 10.0.0.1 را امتحان کنید.

در صورتی که به صفحه ی مورد نظر منتقل نشدید، حتما یک بار مودم خود را ریست کنید و دکمه ی خاموش و روشن را فشار دهید تا تنظیمات آن بروز شود. بعد از بروز شدن، مجدد آدرس های فوق را امتحان کنید تتا به سایت مورد نظر منتقل شوید.

آموزش تغییر رمز وای فای به کمک 192.168.1.1

اکنون که با وارد کردن آدرس 192.168.1.1 وارد صفحه ی تنظیمات شدید، می بایست نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید. اگر این گزینه ها را در گذشته تغییر نداده باشید، (که هرگز توصیه نمی شود) ممکن است نام کاربری شما admin و یا userAdmin باشد. این مفهوم به طور پیش فرض روی تمامی مودم ها است. علاوه بر آن رمز عبور شما ممکن است admin و یا password باشد.

در صورتی که رمز قبلی خود را فراموش کرده اید، گزینه ی Reset که در تمامی روتار ها و مودم ها ایجاد شده است را به مدت 30 ثانیه نگه دارید تا تمامی اطلاعات ریست شود. به منظور تعویض رمز وای فای اگر شما این دکمه را فشار دهید، تمامی تنظیمات مربوط به اتصال به اینترنت ریست خواهد شد و از بین میرود.

بنابراین باید اطلاعات مربوط به سرویس اینترنتی خود را از قبل داشته باشید. این مشخصات در سایت سرویس دهنده قابل مشاهده و دریافت هستند.

تغییر رمز وای فای d-link به چه صورت انجام می شود؟

همانطور که گفتیم به منظوراز تغییر رمز wifi می بایست وارد آدرس مربوطه شوید و نام کاربری و رمز پیشین خود را به درستی وارد نمایید. بعد از وارد کردن اطلاعات باید به بخش Wireless برود تا تغییرات را انجام دهید. توجه داشته باشید که در صورتی که این گزینه را پیدا نکردید، به دنبال گزینه هایی با نام Wireless Settings و یا Wireless Setup باشید.

شایان ذکر است که در این شرایط اگر گزینه های فوق را پیدا نکردید، باید به دنبال گزینه ی Wireless Security بگردید. زیرا بخش مربوط به Wireless شما شامل چند گزینه ی دیگر میباشد و باید دقت داشته باشید که به دنبال بخش صحیح بگردید.

شما میتوانید با مراجعه به مقاله تنظیمات شبکه داخلی مودم D-Link اطلاعات کاملی در رابطه با مودم دی لینک به دست آورید.

 در این مرحله به منظور تغییر رمز wifi باید تغییرات خود را اعمال کنید. بدین منظور به دنبال گزینه ای به نام Password، Passphrase و یا Shared Key بگردید و روی آن کلیک کنید. در این قسمت می توانید رمز خود را تغییر دهید. توجه داشته باشید که در برخی از مودم ها باید دو مرتبه رمز عبور خود را تغییر دهید. ولی در مودم های دی لینک انجام تغییرات به صورت یک بار کافی خواهد بود.

لازم به ذکر است که به منظور بالا بردن امنیت می توانید از رمز های نا مرتبطی استفاده کنید که فردی که شما را بشناسد نتواند آن را تشخیص بدهد. علاوه بر آن از رمز هایی مانند شماره تلفن، نام و یا اطلاعات شخصی مثل تاریخ تولد استفاده نکنید. زیرا رمز های آسان به راحتی قابل هک شدن هستند.

پیشنهاد می شود به منظور تعویض رمز وای فای از عبارت های حروف بزرگ انگلیسی، اعداد، فاصله و حتی از نشانه هایی مانند !، $ و # استفاده نمایید. شایان ذکر است که یک رمز عبور قوی حداقل باید 8 حرف داشته باشد.

جزئیات تغییر رمز مودم دی لینک

جزئیات تغییر رمز مودم دی لینک

برای تغییر رمز wifi باید به یک سری جزئیات توجه داشته باشید. یکی از مهم ترین نکاتی که باید بدان توجه داشته باشید اینه که نوع رمزگذاری مودم شما باید یکی از انواع WEP، WPA و 2 WPAباشد. در این شرایط به منظور ایجاد حالت امن و بالا بردن امنیت مودم بهتره از گزینه ی 2WPA استفاده کنید. لازم به ذکر ه که برخی از دستگاه های قدیمی چنین قابلیتی را ندارند.

در چنین شرایطی از حالت های WPAو یا 2 WPA بهره بگیرید. توجه داشته باشید که هرگز از حالت WEP استفاده نکنید که در این حالت افراد می توانند به راحتی رمز شما را شناسایی کنند. به عبارت دیگر این حالت امنیت کمتری نسبت به حالت های دیگر دارد. خوب است بدانید که با استفاده از فناوری جدید، حالت WEP در کمتر از 30 دقیقه قابل هک شدن میباشد.

یکی از مهم ترین نکاتی که به منظور عوض کردن رمز مودم باید به آن عمل کنید، این است که هنگامی که وارد بخش تنظیمات مودم خود شده اید، عنوان مربوط به مودم و یا روتر خود را نیز جابه جا کنید. این عنوان همان نام وای فای دی لینکه که در تمامی دستگاه ها اعم از موبایل، کامپیوتر و رایانه ها نمایش داده میشود.

توجه داشته باشید که به منظور بالا بردن ضریب امنیت مودم خوبه که نام روتر یا مودم شما ارتباطی با عنوان قبلی مودم تان نداشته باشد. خوب است بدانید که مودم هایی که به صورت پیش فرض نام اصلی خود را حفظ کرده اند، بیشتر در معرض هک شدن افراد دیگر قرار میگیرند. بنابراین انجام این کار میزان امنیت و ایمنی کار شما را افزایش میدهد.

برای مطالعه بیشتر: تنظیمات مودم tp-link به چه صورت میباشد؟

راهنمای عوض کردن رمز وای فای دی لینک

راهنمای عوض کردن رمز وای فای دی لینک

در مرحله ی پایانی عوض کردن رمز مودم باید تمامی اعمالی که تا الان انجام داده اید، ذخیره کنید تا تغییرات سیو شود. به منظور انجام این مرحله عموما باید از گزینه ی Save Settings و یا Apply استفاده کنید. لازم به ذکر است که نام این گزینه در انواع مودم ها متفاوته. همچنین در بین روتر ها و مودم ها نیز تفاوت دارد. بعد از اینکه گزینه ی مورد نظر را کلیک کردید، درست چند ثانیه بعد تمامی تغییرات وارد شده اعمال خواهد شد.

دقت داشته باشید که بلافاصله پس از اعمال تغییرات جدید و انجام تغییرات، تمامی دستگاه ها و اتصالاتی که به مودم متصل بوده اند، قطع می شود. پس از اینکه تغییرات صورت گرفت و اعمال شد، می توانید برای اتصال دستگاه ها به مودم و استفاده از اینترنت از رمز جدید وارد شده استفاده نمایید.

تا این مرحله تمامی توضیحات مربوط به تعویض رمز وای فای را ارائه کردیم. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که فرق مودم دی لینک و تی پی لینک در انجام تغییرات چگونه است؟ باید بگوییم که تمامی مراحل گفته شده برای تمامی انواع مودم ها و روتر ها بوده و تفاوتی بین این دو نوع از مودم وجود ندارد. به همین دلیل برای ورود به تنظیمات مودم تی پی لینک نیز باید به سایت گفته شده رفته و تمامی مراحل گفته شده را اعمال کنید.

تغییر رمز وای فای tp link

همانطور که گفتیم تعویض رمز وای فای با استفاده از روش های گفته شده صورت می گیرد. و شما کافی است به آدرس ذکر شده وارد شوید و مراحل را انجام دهید. اما باید بدانید که ممکن است این آدرس به عنوان آدرس نباشد. هر چند در اکثر مودم ها و روتر ها همین آدرس یکسان است اما اگر چنین نبود، آدرس های 192.168.0.1 و 192.168.2.1 را امتحان کنید.

در نهایت باید بگوییم که این آدرس در اکثر مودم های دی لینک و تی پی لینک یکسانه.

تغییر رمز وای فای مخابرات به چه صورت است؟

ممکن است برای شما سوال پیش آید که تغییرات رمز دراینترنت مخابرات چگونه است و به چه صورت انجام میگیرد. اگر مودم شما از نوع مخابراته، نگران نباشید؛ روش هایی که برای تغییر رمز wifi بیان کردیم پاسخگوی نیاز شما نیز خواهد بود. تمامی روش ها و مراحلی که بیان کردیم برای انواع مودمه و شامل مودم شما نیز خواهد بود. بنابراین اگر مودم شما از نوع مخابرات است و میخواهید آن را تغییر دهید، مراحل گفته شده را به ترتیب پیش بروید.

برای عوض کردن رمز وای فای مخابرات ابتدا باید چه کار کنیم؟

برای عوض کردن رمز وای فای مخابرات ابتدا باید چه کار کنیم؟

به منظور عوض کردن رمز مودم مخابرات ابتدا باید وارد آدرس درست شوید. همانطور که گفتیم آدرس را وارد کنید و به صفحه ی تنظیمات بروید. اولین قدم برای ایجاد تغییرات در وای فای شما ورود به آدرس و سایت تنظیماته.

این آدرس در اکثر مودم ها و روتر ها یکسانه اما در برخی ممکنه متفاوت باشد که اگر آدرس های گفته شده نیز صحیح نبود، حتما یک بار مودم خود را خاموش و روشن کنید تا تمامی تنظیمات ریست شود. بعد از آن مجددا وارد آدرس گفته شده بشوید.

گام اول: 192.168.1.1 admin

گام اول: 192.168.1.1 admin

همانطور که گفته شد، اولین گام برای ایجاد تغییرات در رمز مودم و یا وای فای شما، ورود به آدرس 192.168.1.1 است. در مرحله ی اول شما باید به سایت تنظیمات وارد شوید و بتوانید مراحل گفته شده را انجام دهید.

به یاد داشته باشید که اگر نام کاربری وای فای خود را تغییر نداده باشید، باید کلمه ی admin را وارد کنید. اما به شما پیشنهاد میکنیم برای افزایش ایمنی و امنیت وای فای هرگز این نام را به صورت پیش فرض باقی نگذارید.

گام دوم نحوه تغییر رمز وای فای

گام دوم برای تعویض رمز اینه که شما رمز خود را عوض کنید. پیشنهاد می شود به منظور تعویض رمز وای فای از عبارت های حروف بزرگ انگلیسی، اعداد، فاصله و حتی از نشانه هایی مانند !، $ و # استفاده نمایید. شایان ذکره که یک رمز عبور قوی حداقل باید 8 حرف داشته باشد. این موارد برای اینه که ایمنی وای فای شما حفظ شود.

مرحله آخر تغییر رمز وای فای مودم

در مرحله ی پایانی تغییر رمز wifi باید تمامی اعمالی را که ایجاد کرده اید، ذخیره کنید تا تغییرات باقی بماند. به منظور انجام این مرحله معمولا باید از گزینه ی Save Settings و یا Apply استفاده کنید. این نام در بعضی از مودم ها و روتر ها متفاوته. بعد از اینکه روی این گزینه کلیک کردید، تغییرات وارد شده، صورت خواهد گرفت.

آیا 192.168.1.1 با گوشی هم به صفحه تعویض رمز عبور می رود؟

آیا 192.168.1.1 با گوشی هم به صفحه تعویض رمز عبور می رود؟

ممکن است برای شما هم سوال پیش آید که آیا عوض کردن رمز مودم از طریق گوشی نیز امکان پذیره یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم با پیشرفت تلفن های همراه در حال حاضر اکثر افراد از تلفن های هوشمند استفاده میکنند که فرق چندانی با رایانه ها ندارد. برای انجام این عمل در گوشی بهتره از مرورگر های فایرفاکس و یا گوگل کروم استفاده کنید. زیرا کار کردن با این دو مرورگر آسان تره.

به یاد داشته باشید در مدت زمانی که تغییرات در حال انجام شدنه، تمامی دستگاه هایی که به شبکه ی وای فای مودم شما متصله، قطع شده و مجددا وصل خواهد شد. در این صورت باید رمز جدید را وارد کنید تا دوباره متصل شوید.

تجهیزات شبکه

اگه دنبال مرجع خوب و مطمئن میگردی تا تجهیزات شبکه ازش بخری همین الان کلیک کن

تغییر رمز وای فای با گوشی چطور انجام می شود؟

تغییر رمز وای فای با گوشی چطور انجام می شود؟

به منظور تعویض رمز با استفاده از تلفن همراه باید حتما با استفاده از وای فای مودم به اینترنت متصل شوید. زیرا با استفاده از اینترنت گوشی به آدرس مورد نظر منتقل نخواهید شد. به یاد داشته باشید که به منظور تغییرات رمز خود با استفاده از تلفن همراه بهتره از مرورگر کروم و یا فایرفاکس بهره بگیرید. زیرا استفاده از این دو مرورگر بسیار آسانه.

به یاد داشته باشید که تمامی مراحل گفته شده برای ورود به تنظیمات مودم با استفاده از گوشی یکسان است و همان مراحل صدق میکند. تنها کافی است نکات گفته شده را باید در نظر بگیرید.

ورود به تنظیمات مودم با گوشی

به منظور ورود به تنظیمات مودم با استفاده از گوشی کافی است آدرس 192.168.1.1 را وارد کنید و به بخش تنظیمات منتقل شوید. به یاد داشته باشید که مراحل گفته شده کاملا در رابطه با گوشی نیز صدق می کند و تماما یکسان است. اما باید به اینترنت وای فای متصل شوید و به بخش تنظیمات بروید.

زیرا اینترنت گوشی یا داده های آن قابلیت ورود به آدرس گفته شده را ندارد و باید از وای فای کمک بگیرید. تمامی مراحلی که با جزئیات در رابطه با تغییر رمز wifi بیان کردیم، در گوشی نیز به همان صورت است و شما می توانید به راحتی تمامی مراحل را در تلفن خود و یا رایانه ی خود انجام دهید.

عوض کردن رمز وای فای تی پی لینک

در این مقاله در مورد تغییر رمز وای فای صحبت کردیم و گفتیم که اولا باید به پنل مدیریت مودم خود وارد شوید. اگر برای انجام تغییرات از رایانه استفاده میکنید و قصد دارید تغییرات خود را به صورت بی سیم و با استفاده از وای فای انجام دهید، در ابتدا رمز ورود قبلی خود را وارد کنید تا به اینترنت متصل شوید.

در صورتی که رمز عبور قبلی خود را فراموش کرده اید، می توانید با استفاده از کابل Ethernet، مودم خود را به رایانه متصل نمایید. در چنین شرایطی دیگر به وارد کردن رمز عبور قدیمی و اتصال از طریق وای فای نخواهید داشت.

عوض کردن رمز وای فای دی لینک

عوض کردن رمز وای فای دی لینک

همچنین گفتیم که عوض کردن رمز مودم دی لینک و تی پی لینک به یک روش صورت میگیرد و شما میتوانید تمامی مراحل گفته شده را در هر یک از مودم ها به کار ببرید. توجه داشته باشید که تمامی مراحل پشت سر هم و به ترتیب باید رعایت شود. همچنین در انتخاب رمز خود دقت کنید و حداقل 8 رقم به کار ببرید.

همواره به خاطر داشته باشید که برای حفظ ایمنی و جلوگیری از هک شدن مودم شما، باید هر چند مدت یکبار رمز آن را تغییر دهید. علاوه بر آن از رمز های ساده که به اطلاعات شما بر میگردد استفاده نکنید.

خلاصه مقاله

در این مقاله پیرامون چگونگی تعویض رمز وای فای صحبت کردیم و گفتیم که ابتدا باید به پنل مدیریت مودم خودتان بروید. اگر برای تغییرات از لپ تاپ استفاده می کنید و قصد دارید تغییرات خود را به صورت بی سیم و با استفاده از وای فای انجام دهید، در ابتدا رمز ورود قبلی خود را وارد کنید تا به اینترنت متصل شوید.

در صورتی که رمز عبور قبلی خود را فراموش کرده اید، می توانید با استفاده از کابل Ethernet، مودم خود را به رایانه متصل نمایید. در چنین شرایطی دیگر به وارد کردن رمز عبور قدیمی و اتصال از طریق وای فای نخواهید داشت.

در ادامه:

در ادامه:

توجه داشته باشید که برای ورود به قسمت تنظیمات، باید به آدرس 192.168.1.1مراجعه کنید. اکثر مودم ها، به صورت پیش فرض بر این آدرس قرار گرفته اند. به منظور ورود، این آدرس را در قسمت نوار مرورگر خود وارد کنید و بعد از آن Enter را بزنید. پس از آن، می بایست نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید.

اگر این گزینه ها را در گذشته تغییر نداده باشید، (که هرگز توصیه نمی شود) ممکن است نام کاربری شما admin و یا userAdmin باشد. علاوه بر آن رمز عبور شما ممکن است admin و یا password باشد.

گام دوم برای عوض کردن رمز مودم این است که شما رمز خود را تغییر دهید. پیشنهاد می شود به منظور تعویض رمز وای فای از عبارت های حروف بزرگ انگلیسی، اعداد، فاصله و حتی از نشانه هایی مانند !، $ و # استفاده نمایید. شایان ذکر است که یک رمز عبور قوی حداقل باید 8 حرف داشته باشد. این موارد برای این است که ایمنی وای فای شما حفظ شود.

در مرحله ی پایانی تغییر رمز wifi باید تمامی اعمالی را که ایجاد کرده اید، ذخیره کنید تا تغییرات باقی بماند. به منظور انجام این مرحله معمولا باید از گزینه ی Save Settings و یا Apply استفاده کنید. این نام در بعضی از مودم ها و روتر ها متفاوته. بعد از اینکه روی این گزینه کلیک کردید، تغییرات وارد شده، صورت خواهد گرفت.

برگشت به بالا