راهنمای کامل آپدیت firmware مودم با برند های مختلف

راهنمای کامل آپدیت firmware مودم با برند های مختلف – آموزش آپدیت کردن مودم

در این مقاله شما به یک راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف دست میکنید. که با استفاده از آن، میتوانید تمام مودم های خانگی و یا تجاری خود را بروز کنید و از این جهت، کار کرد مودم خود را با استفاده از راهنمای کامل آپدیت firmware مودم با برند های مختلف، زیاد کنید.

چگونه مودم را آپدیت کنیم؟ راهنمای کامل آپدیت firmware مودم با برند های مختلف

چگونه مودم را آپدیت کنیم؟

با مطالعه مقاله، راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف شما مفهمید که چگونه می توانید مودم خانگی و یا تجاری خود را بروز کنید و عملکرد مودم خود را زیادکنید.در این مقاله، درباره مودم های تی پی لینک، تندا، دی لینک و… صحبت شده است. از این جهت به شما پیشنهاد داده میشود تا مقاله را به صورت کامل بخوانید.

آپدیت مودم تی پی لینک به چه صورت می باشد؟و راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف

آپدیت مودم تی پی لینک به چه صورت می باشد؟

اگر به دنبال راهنمای کامل آپدیت firmware مودم با برند های مختلف از جمله تی پی لینک هستید، باید دقت کنید که برای تمامی مودم های تی پی لینک، Firmware وجود ندارد و صرفا برخی از مدل های آن، دارای قابلیت پشتیبانی از Firmware هستند. دقت کنید، در صورت وارد کردن فایل آپدیت غیرمناسب به دستگاه، می تواند مودم تی پی لینک شما را خراب کند و یا باعث شود تا گارانتی آن از بین برود.

آپدیت مودم D-Link به چه صورت می باشد؟و راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف

آپدیت مودم D-Link به چه صورت می باشد؟

اگر به دنبال راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف از جمله دی لینک هستید، باید دقت کنید که برای تمامی مودم های دی لینک، Firmware وجود ندارد و صرفا برخی از مدل های آن، دارای قابلیت پشتیبانی از Firmware هستند.

دقت کنید، در صورت وارد کردن فایل آپدیت غیرمناسب به دستگاه، میتواند مودم دی لینک شما را خراب کند و یا باعث شود تا گارانتی آن از بین برود.هم چنین شما میتوانید برای مطالعه در زمینه تنظیمات مودم دی لینک به مقاله تنظیمات مودم مراجعه کنید.

آپدیت مودم دی لینک با تی پی لینک چه فرقی می کند؟

در اکثر مواقع، آپدیت مودم ها بسیار شبیه به هم هستند و اگر به دنبال راهنمای کامل آپدیت firmware مودم با برند های مختلف هستید، باید بدانید که اصلا کار سختی نیست و میتوانید به راحتی آن را انجام دهید.

چه نیازی به آپدیت مودم داریم؟و راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف

تا به حال پیش خود فکر کردید که اصلا فریمور مودم چیست؟ Firmware نرم افزاری است که در یک تراشه حافظه در یک دستگاه سخت افزاری، مانند روتر بی سیم یا BIOS در مادربرد رایانه شما ذخیره میشود و دریافت آن پس از مطالعه راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف الزامیه. اکنون، در تجربه ما، دو دیدگاه فکری وجود دارد که نوبت به روزرسانی سیستم عامله.

شما هم می توانید دستگاه خود را مستقیما به پورت اترنت متصل کنید و همچنین میتوانید فقط با یک مودم به اینترنت متصل بشید. اما اگر میخواهید به طور همزمان به همه لپتاپ ها، کامیپوتر ها و گوشی های هوشمند خانه خود اینترنت ارائه دهید، به روتر احتیاج دارید.

خرید مودم ADSL

○برای خرید مودم با کیفیت و ارزان بر روی لینک بالا کلیک کنید○

آپدیت فریمور مودم به چه صورت انجام می شود؟

آپدیت فریمور مودم به این صورته که شما نیاز دارید تا در ابتدا از طریق سایت رسمی مودم تهیه شده، یک فایل را دریافت کنید و با آپلود کردن آن در بخش تنظیمات مودم، میتوانید فریمور مودم خود را آپدیت کنید.

برای مطالعه بیشتر: رادیو وایرلس چیست؟ – رادیو وایرلس چه کاربردی دارد؟

آپدیت مودم ایرانسل چگونه انجام می شود و چه تفاوت هایی دارد؟

آپدیت مودم ایرانسل چگونه انجام می شود و چه تفاوت هایی دارد؟

در این قسمت به راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف از جمله مودم ایرانسل میپردازیم. آپدیت مودم ایرانسل نیز شبیه به آپدیت مودم تی پی لینک و دی لینک می باشد و بسیار آسانه.در ابتدا نیازه تا از طریق مرورگر اینترنتی خود وارد سایت 192.168.1.1 شوید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود، وارد صفحه تنظیمات مودم ایرانسل شوید.

توجه کنید که نام کاربری و رمز عبور به صورت پیش فرض، admin میباشد.در سربرگ بالا، بر روی system کلیک کنید. بعد از وارد شدن به سیستم، بر روی Auto-Upgrade کلیک کنید.با کلیک کردن بر روی Check New Update، میتوانید از آخرین وضعیت فریمور مودم ایرانسل خود مطلع شوید.

در برخی از مودم های ایرانسل، پس از کلیک کردن بر روی System، شما شاهد Auto-Upgrade نخواهید بود و باید بر روی Config کلیک کنید، پس از آن در قسمت Firmware info، بر روی Browse کلیک کرده و آپدیت مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب آپدیت مورد نظر، بر روی Update کلیک کنید.

نکاتی خاص درباره آپدیت مودم D-Linkو راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف

نکاتی خاص درباره آپدیت مودم D-Linkو راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف

نکاتی به هنگام آپدیت کردن مودم دی لینک -راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف:

  1. مدل دستگاه خود را از سایت رسمی دی لینک پیدا کنید و ببینید که برای آن Firmware وجود دارد یا خیر.
  2. به هیچ وجه به صورت آنلاین (اینترنت مستقیم) مودم خود را آپدیت نکنید و پیشنهاد می شود تا در ابتدا فایل آپدیت را دانلود کرده و پس از آن اقدام به آپدیت مودم کنید.
  3. به هنگام آپدیت کردن مودم دی لینک، مودم خود را خاموش نکنید.

هم چنین پیشنهاد میشود برای مطالعه بیشتردررابطه مودم دی لینک به مقاله تنظیمات شبکه داخلی مودم D-Link مراجعه کنید.

اصلا فریمور مودم چیست؟

فریمور در واقع قطعه نرم افزاریه که در تراشه حافظه، یک دستگاه سخت افزاری، مانند روتر وایرلس یا BIOS در مادربرد رایانه شماست.

آپدیت کردن مودم تی پی لینک وراهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف

نکاتی به هنگام آپدیت کردن مودم تی پی لینک – راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف:

  1. مدل دستگاه خود را از سایت رسمی تی پی لینک پیدا کنید و ببینید که برای آن Firmware وجود دارد یا خیر.
  2. به هیچ وجه به صورت آنلاین (اینترنت مستقیم) مودم خود را آپدیت نکنید و پیشنهاد می شود تا در ابتدا فایل آپدیت را دانلود کرده و پس از آن اقدام به آپدیت مودم کنید.
  3. به هنگام آپدیت کردن مودم تی پی لینک، مودم خود را خاموش نکنید.

آموزش آپدیت کردن مودم تی پی لینک و راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف

آموزش آپدیت کردن مودم تی پی لینک و راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف

قدم اول: در ابتدا وارد سایت رسمی تی پی لینک شده و مدل مودم تی پی لینک دقیق خود را پیدا کنید.

قدم دوم: فایل دانلود شده را استخراج / Extract کنید.

قدم سوم: وارد صفحه تنظیمات مودم تی پی لینک شوید.

قدم چهار: بر روی System Tools-Firmware Upgrade کلیک کنید و از طریق Browse، اقدام به انتخاب آپدیت مورد نظر خود کنید.

قدم پنجم: بر روی Upgrade کلیک کنید.

قدم ششم: حال بر روی Status کلیک کنید ببینید که آیا آپدیت به درستی صورت گرفته است یا خیر.

به همین راحتی شما توانستید مودم تی پی لینک خود را آپدیت کنید. اگر به دنبال راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف از جمله تی پی لینک هستید، باید بدانید که در برخی مواقع، به هنگام آپدیت کردن مودم، کانفیگ مودم مجددا باید صورت بگیرد.

خرید تجهیزات شبکه

○برای خرید تجهیزات شبکه از شبکستان با قیمت های مقطوع همین الان کلیک کنید○

آپدیت مودم به سادگی در منزل وراهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف

آپدیت مودم به سادگی در منزل وراهنمای کامل

قدم اول: در ابتدا وارد سایت رسمی دی لینک شده و مدل مودم دی لینک دقیق خود را پیدا کنید.

قدم دوم: فایل دانلود شده را استخراج / Extract کنید.

قدم سوم: وارد صفحه تنظیمات مودم تی پی لینک شوید.

قدم چهار: بر روی Manual Setup کلیک کنید و پس از آن، بر روی گزینه Maintenance کلیک کنید.

قدم پنجم: از منوی سمت چپ، بر روی گزینه Firmware Update کلیک کنید.

قدم ششم: بر روی Browse کلیک کنید و از طریق Browse، اقدام به انتخاب آپدیت مورد نظر خود کنید.

قدم هفتم: بر روی Upload کلیک کنید.

به همین راحتی شما توانستید مودم دی لینک خود را آپدیت کنید. اگر به دنبال راهنمای کامل آپدیت firmware مودم با برند های مختلف از جمله دی لینک و تی پی لینک هستید، باید بدانید که در برخی مواقع، به هنگام آپدیت کردن مودم، کانفیگ مودم مجددا باید صورت بگیرد.

آپدیت فریمور مودم Huawei به چه صورت می باشد؟

از خوبی های مودم هواوی این است که شما میتوانید به صورت خودکار اقدام به آپدیت فریمور مودم هواوی کنید. باید بدانید که این مودم نیز، کارایی شبیه به باقی مودم ها دارد و تقریبا آپدیت کردن مودم ها به صورت یکسانه.

راهنمای کامل آپدیت firmware مودم با برند های مختلف از جمله هواوی اینه که در ابتدا شما وارد صفحه تنظیمات مودم هواوی شوید که آدرس آی پی آن 192.168.3.1 میباشد.

آموزش آپدیت کردن مودم هواوی به صورت خودکار:

در ابتدا وارد گزینه More Functions > Manage Updates شوید و گزینه Auto-Update را فعال کنید و سپس گزینه Save را بزنید.

آموزش آپدیت کردن مودم هواوی به صورت دستی:

در ابتدا وارد گزینه More Functions > Manage Updates شوید و سپس بر روی Update Now کلیک کنید.

آپدیت مودم TP-Link و نکاتی خاص درباره آن و راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف

آپدیت مودم TP-Link و نکاتی خاص درباره آن

شما میتوانید با آگاهی از این موضوع که از چه مدل مودم استفاده میکنید، با وارد شدن به سایت رسمی تی پی لینک، اقدام به دریافت آپدیت فریمور مودم تی پی لینک کنید و سپس با وارد شدن به تنظیمات مودم تی پی لینک، اقدام به آپدیت مودم کنید.

برخی میگویند اگر مشکلی با آپدیت کردن مودم حل نشود، بهتر است که فریمور بر روی مودم نصب نشود و برخی دیگر دوست دارند با هر نسخه جدید منتشر شده، سیستم عامل را ارتقا دهند. این مسئله می تواند برای هر شخصی با گمراهی همراه شود.

هر از گاهی، بررسی می کنیم که آیا بروزرسانی های موجود در سیستم عامل موجود است یا خیر، اما ممکن است فقط سالی چند بار این کار را انجام دهیم. اکثر بروزرسانی ها بهبود عملکرد آن سیستم هستند، برخی ممکن است اقدامات امنیتی باشند، برخی دیگر اشکالات شناخته شده در نسخه های سیستم عامل قبلی را حل می کنند که شاید به هر حال هرگز با آنها روبرو نشده اید.

به تازگی، ما در حال بررسی برخی تنظیمات روی روتر بی سیم بودیم و متوجه شدیم که این سیستم عامل نسخه 1.22 است که به سال 2008 باز میگردد. نسخه فعلی سیستم عامل موجود در وب سایت D-Link 1.33 است. از ژانویه 2010. این تعداد قابل توجهی از نسخه ها برای این مودم عرضه شدند که هیچ یک از آنها دریافت نشده و همین باعث میشود تا مودم دچار مشکلات خاص شود.

بشتربدانید: تنظیمات مودم tp-link به چه صورت میباشد؟

درادامه:

دستورالعمل های زیر فقط بر اساس تجربه ما با D-Link 655 ساخته شده، اما به احتمال زیاد سایر تولید کنندگان از همان روال عمومی بروزرسانی سیستم عامل پیروی میکنند. کتابچه راهنمای کاربر یا آنلاین خود را برای دستورالعمل های خاص برای روتر خود بررسی کنید.

ابتدا باید به صفحه مدیریت روتر خود دسترسی پیدا کنید. این مانند دسترسی به یک صفحه وب است، فقط توسط خود روتر ارائه میشود. به طور معمول، آدرس http://192.168.0.1/ که نوعی ادرس جهانیه. به سادگی این را در نوار آدرس مرورگر خود تایپ کنید و باید به صفحه مدیر روتر خود یا صفحه ورود به سیستم بروید.

به هر حال، اگر رمز عبوری تنظیم نکردید، باید هرچه سریعتر این کار را انجام دهید، به دلایل امنیتی. برخی از مواردی که باید به شما بگویند نسخه فعلی سیستم عامل شما چیه؟ از این جهت اگر نام کاربری و رمز عبور خود را تغییر نداده باشید، باید برای شما admin:admin باشد.

سپس به دنبال نوعی از صفحه باشید که به “firmware” یا “update” و غیره اشاره کند. در غیر این صورت، برای بررسی و / یا بارگیری جدیدترین فریمور باید به سایت سازنده مراجعه کنید.

راهنمای کامل آپدیت فریمور مودم

راهنمای کامل آپدیت فریمور مودم

اگر سیستم عامل جدید وجود دارد، ابتدا باید از پیکربندی فعلی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. به عنوان مثال، اگر به شبکه بی سیم منزل خود یک نام سفارشی دادید، باید این تنظیمات را بازیابی کنید زیرا برخی از بروزرسانی های سیستم عامل روتر را بازیابی میکنند و از این جهت به کانفیگ مودم تی پی لینک یا کانفیگ مودم دی لینک مجدد احتیاج دارید.

پس از تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده و فایل جدید بروزرسانی سیستم عامل آماده بارگذاری آن را دارید، باید کامپیوتر یا لپ تاپ خود را به یک اتصال سیمی وصل کنید زیرا در طی مراحل بارگذاری کمتر خرابی به وجود میآید. همچنین، پس از اتمام بروز رسانی، تا زمانی که تنظیمات قبلی خود را بازیابی نکنید، ممکنه دسترسی بی سیم نداشته باشید.

بنابراین یک اتصال سیمی برقرار کنید و مراحل را کامل کنید، که ممکن است حدودا یک دقیقه طول بکشد. سپس، روتر نیاز به راه اندازی مجدد دارد، که حدود 30 ثانیه دیگر طول میکشد. اگر همه چیز خوب باشد، می توانید تنظیمات قبلی خود را بازیابی کنید و همه چیز به درستی نصب شده.

شباهت بروز رسانی مودم تی پی لینک و مودم دی لینک

آپدیت مودم دی لینک با تی پی لینک، فرق زیادی ندارد و در 90 درصد مواقع، تمامی گزینه ها شبیه به هم هستند و حتی با یک اصطلاح خاص، برای آپدیت مودم اقدام می کنید و نیازی به گشتن برای راهنمای کامل آپدیت firmware مودم با برند های مختلف نظیر تی پی لینک و دی لینک نمیباشد.

خلاصه مقاله راهنمای کامل آپدیت framewere مودم با برند های مختلف

در این مقاله سعی شده تا یک راهنمای کامل آپدیت firmware مودم با برند های مختلف از جمله تی پی لینک، دی لینک، ایرانسل و هواوی برای شما باشد و از این جهت بتوانید کارایی مودم خود را افزایش بدید. همانطور که در مقاله ذکر شد، با آپدیت کردن فریمور مودم ها، میتوانید عملکرد آنها را بهبود دهید و معمولا در فریمورها، مشکلات امنیتی، باگ های مختلف و… برطرف شدند که همگی آنها میتوانند به بهبود سرعت مودم شما کمک کنند.

برگشت به بالا