آموزش تنظیمات مودم D-Link به صورت کامل

آموزش تنظیمات مودم D-Link به صورت کامل

در این مقاله قراره تا به صورت کامل برای شما آموزش تنظیمات مودم D-Link داده شود. ممکنه به تازگی مودم D-Link را تهیه کرده باشید و قصد دارید تا خودتان اقدام به کانفیگ مودم دی لینک کنید. با استفاده از راهنمای گام به گام این مقاله، می توانید به راحتی اقدام به تنظیمات مودم دی لینک کنید.

تنظیمات مودم D-Link به چه صورت انجام می شود ؟

برخلاف تصور بسیاری از کاربران عمومی خانگی، تنظیمات مودم dlink به راحتی صورت میگیره. برای تنظیمات مودم D-Link، در ابتدا باید مودم خود را به یک کامپیوتر متصل کنید و کابل های مورد نیاز را وصل کنید.اگه نیاز به تجهیزات شبکه داشتین هم میتونین به سایت ما مراجعه کنین.

پس از وصل کردن کابل ها به صورت صحیح، کافیه تا آدرس آی پی زیر را در مرورگر کامپیوتر و یا موبایل خود (در صورت وایرلس بودن مودم) وارد کنید و پس از آن شما میتوانید به راحتی اقدام به کانفیگ مودم دی لینک کنید.

آدرس آی پی جهت ورود به تنظیمات مودم دی لینک:

192.168.1.1

و یا

192.168.0.1

می باشد که شما می توانید با دو آی پی مذکور، وارد صفحه تنظیمات مودم دی لینک بشید .

پس از وارد کردن آی پی 192.168.1.1 در کامپیوتر یا موبایل خود، شما با یک صفحه ورود کاربر / Login روبرو خواهید شد که از شما می خواهد تا نام کاربری و نام عبور جهت ورود به تنظیمات مودم D-Link وارد کنید.

نام کاربری جهت ورود به تنظیمات مودم D-Link، adminاست.

یعنی شما در کادر Username باید admin و در کادر Password نیز admin وارد کنید.

وهم چنین:

وهم چنین:

برای تنظیمات مودم dlink در صورتی که برای رمز عبور پیغام خطا را مشاهده کردید، نگران نباشید، کافیه تا کادر رمز عبور را خالی نگه دارید و یا اینکه عدد 0 را در آن قسمت وارد کنید تا بتوانید وارد صفحه تنظیمات مودم دی لینک بشید.برای خرید مودم روی لینک کلیلک کنید.

اگر باز هم شما با کادر خطا برای قسمت رمز عبور و یا نام کاربری را مشاهده کردید، باید بدانید که ممکنه این مودم قبلا مورد هفاده قرار گرفته بوده و حال رمز عبور صفحه تنظیمات مودم دی لینک تغییر پیدا کرده.

هیچ نگرانی برای این مسئله وجود ندارد، شما می توانید با Reset کردن مودم، مجددا نام کاربری و رمز عبور را به حالت پیش فرض یا Default تغییر بدیدو برای وارد شدن به تنظیمات مودم D-Link، کافیه تا هم برای نام کاربری و هم برای رمز عبور، admin وارد کنید.

ساده ترین راه برای اعمال تغییرات درتنظیمات مودم dlink

در اتنظیمات مودم dlink گر میخواهید تا تغییرات خاصی را در تنظیمات مودم D-Link وارد کنید، راه های مختلفی وجود دارد.یکی از راه های اعمال تغییرات در تنظیمات مودم دی لینک اینه که سی دی اصلی خود مودم را در دستگاه رایانه خود وارد کنید و سپس به مودم از طریق کابل و یا از طریق وای فای وصل بشید ، پس از آن میتوانید از طریق سی دی به صورت گام به گام اقدام به ایجاد تغییرات تنظیمات مودم D-Link کنید.

یک راه ساده دیگری برای اعمال تغییرات در تنظیمات مودم دی لینک وجود دارد که همانطور که ذکر شد، کافیه تا در مرورگر خود آدرس آی پی ذکر شده، یعنی 192.168.1.1 را وارد کنید و پس از آن می توانید وارد صفحه Login بشید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور admin تغییرات دلخواه خود را برای تنظیمات مودم D-Link اعمال کنید.

هم چنین پیشنهاد میشود برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تنظیمات شبکه داخلی مودم D-Link را نیز مطالعه فرمایید.

ورود به تنظیمات مودم dlink از چه طریقی ممکن است؟

برای بسیاری از کاربران سوال پیش میاد در تنظیمات مودم dlink از چه طریقی ممکنه تا تغییرات مورد نیاز را در مودم دی لینک اعمال کنند.برای وارد شدن به صفحه تنظیمات مودم دی لینک، شما میتوانید سی دی مودم را در داخل دستگاه قرار بدیدو از این جهت اقدام به اعمال تنظیمات در مودم دی لینک خود کنید.

روش دیگری وجود دارد اینه که شما می توانید با وارد کردن آی پی 192.168.1.1 در کامپیوتر خود، اقدام به اعمال تغییرات در تنظیمات مودم D-Link کنید.استفاده از روش آی پی برای تغییرات تنظیمات مودم D-Link بسیار آسان و راحته و شما می توانید از طریق دو دستگاه رایانه و گوشی هوشمند اقدام به ایجاد تغییرات در کانفیگ مودم خود کنید.

برای استفاده از روش سی دی، مطمئنا باید ورودی سی دی دستگاه شما به خوبی کار کند تا سی دی مودم به درستی توسط رایانه خوانده شود.

اگر می خواهید تا با استفاده از آدرس آی پی اقدام به ایجاد تغییرات در تنظیمات مودم dlink کنید، باید از یک مرورگر در گوشی خود استفاده کنید. دقت کنید که به هنگام اعمال تغییرات در تنظیمات مودم D-Link، فیلتر شکن بر روی دستگاه هوشمند شما فعال نباشد و یا به هنگام هفاده از رایانه برای اعمال تغییرات در تنظیمات مودم دی لینک، هیچ گونه پروکسی فعالی بر روی کامپیوتر نباشد تا بتوانید به درستی اقدام به اعمال تغییرات کنید.

بیشتربدانیم: wps چیست؟ با فشردن این دکمه چه تغییراتی در تنظیمات مودم ایجاد می شود؟

راه ورود به تنظیمات مودم dlink آسانه و شما می توانید با وارد کردن آی پی 192.168.1.1 به راحتی وارد صفحه تنظیمات مودم dlink بشید .پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور با شناسه admin به راحتی اقدام به اعمال تغییرات در تنظیمات مودم دی لینک کنید.

برای وارد شدن به صفحه تنظیمات مودم D-Link، پس از وارد شدن به پنل کاربری، کافی ه تا بر روی سربرگ Setup کلیک کنید تا بتوانید به راحتی مودم خود را تنظیم کنید.

بعد از ورود به تنظیمات مودم dlink چه کنیم؟

حال، به قسمت اصلی کانفیگ مودم دی لینک می رسید. ممکنه شما از خود سوال بپرسید که پس از وارد کردن آی پی 192.168.1.1 در کامپیوتر خود و همچنین وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به صورت صحیح، باید چه کاری انجام دهید.

همانطور که در بخش تنظیمات مودم dlink برای شما ذکر شد، پس از وارد کردن آی پی و اطلاعات کاربری، باید وارد سربرگ Setup بشید تا عملیات تنظیمات مودم D-Link آغاز شود و بتوانید به راحتی مودم خود را کانفیگ کنید.پس از وارد شدن به صفحه Setup در بخش تنظیمات مودم D-Link، بر روی Connection که معمولا در سمت چپ صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

برای ارائه دهندگان خدمات اینترنت در ایران، در قسمت Type، گزینه PPPoA را انتخاب کنید.

در قسمت Name، نام کانکشن دلخواه خود را وارد کنید.

در قسمت Username، نام کاربری ارائه شده توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت را وارد کنید.

در قسمت Password، رمز عبور ارائه شده توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت را وارد کنید.

اجازه بدیدتا باقی قسمت ها به صورت پیش فرض باقی بمانند.

بسته به نوع ارائه دهنده خدمات اینترنت شما، VPI می تواند اعداد مختلفی را در بر بگیرد که برای اینترنت مخابرات VPI این عدد 0 هست .

بسته به نوع ارائه دهنده خدمات اینترنت شما، VCI می تواند اعداد مختلفی را در بر بگیرد که برای اینترنت مخابرات VCI این عدد 35 هست . بر روی گزینه Apply کلیک کنید تا تنظیمات مودم D-Link اعمال بشه. اگر مایلید تا درباره تنظیمات مودم بیشتر بدانید به شما پیشنهاد میکنیم با صرف تنها 5 دقیقه مقاله ی تنظیم مودم را مطالعه کنید.

کانفیگ مودم دی لینک یعنی چه؟

ممکنه شما یک فرد تازه کار در دنیای اینترنت باشید که به صورت کامل ندانید کانفیگ مودم دی لینک یعنی چه. شما به هنگامی که قصد دارید تا یک اینترنت را از ارائه دهندگان خاص اینترنت نظیر پارس آنلاین، آسیاتک و… را تهیه کنید، در ابتدا باید مودم داشته باشید و سپس نیاز به یک خط تلفن دارید.

پس از اینکه مودم و خط تلفن را تهیه کردید، کافیه تا به یکی از نمایندگان معتبر ارائه دهندگان خدمات اینترنت مراجعه کنید و از آنها بخواهید تا برای شما یک اینترنت ثبت نام کند. پس از ثبت نام و انجام امور اداری آن در مخابرات، نیاز دارید تا بر اساس داده های دریافت شده توسط ارائه دهنده اینترنت، اقدام به وارد کردن اطلاعات ذکر شده جهت اتصال به اینترنت جهانی کنید.

اطلاعات شامل نام کاربری و رمز عبور هست که معمولا کمتر از 48 ساعت برای شما به صورت پیام بر روی خط گوشی ارسال خواهد شد.شما می توانید به صورت پیشاپیش اطلاعات دریافت شده را در مودم خود وارد کنید تا به هنگام وصل شدن به اینترنت، معطل نشوید و در کمترین زمان ممکن به اینترنت وصل بشید .

برای کانفیگ مودم دی لینک و اعمال تغییرات در تنظیمات مودم D-Link کافیه تا آدرس آی پی 192.168.1.1 را وارد کنید.برای انجام اتصالات حتما به سوئیچ شبکه نیاز پیدا میکنید برای خرید کلیلک کنید.

کانفیگ کردن مودم با نصب مودم در چه فرقی می کند؟

کانفیگ کردن مودم با نصب مودم دارای تفاوت های خاصی هست که در این بخش به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد.به هنگامی که صحبت از نصب مودم میشود، به این منظور خواهد بود که شما کابل های مورد نیاز را به سیستم، مودم و خط تلفن وصل کنید تا مودم شما آماده راه اندازی شود و سپس آن را روشن کنید.

به هنگامی که صحبت از کانفیگ کردن مودم و اعمال تغییرات در تنظیمات مودم D-Link می شود، به این منظوره که اطلاعات دریافت شده از سوی ارائه دهنده خاص اینترنت خود، در مودم وارد کنید تا بتوانید با تطبیق دادن اطلاعات وارد شده در بانک اطلاعاتی ISP و مودم شما، بتوانید به اینترنت جهانی وصل بشید .

پس به طور کلی نتیجه میگیریم که نصب مودم، در واقع برای نصب کابل های مربوط و همچنین اتصال مودم به خط تلفنه و به هنگام صحبت از کانفیگ مودم، منظور وارد کردن اطلاعات به صورت سیستمی جهت اتصال به اینترنته.

مودم D-Link را از چه طریقی باید نصب کنیم ؟

برای تنظیمات مودم dlink در ابتدا باید مودم دی لینک را از جعبه در بیاورید و از طریق یک اسپلیتر، اقدام به اتصال مودم با خط تلفن و رایانه کنید.پس از متصل شدن مودم به صورت صحیح از طریق اسپلیتر با رایانه و خط تلفن، کافیه تا آدرس آی پی 192.168.1.1 را در مرورگر خود وارد کنید و با وارد کردن اطلاعات کاربری مودم، اقدام به اعمال تغییرات در تنظیمات مودم D-Link کنید.

در رابطه با وصل شدن مودم با خط تلفن، ممکنه برای خانه شما متفاوت باشد و اگر تلفن در خانه شما وجود ندارد، با ISP تماس بگیرید و به احتمال زیاد به شما بگوید تا اسپلیتر را مستقیم به جایگاه خط تلفن وصل کنید.البته ممکنه برای این کار ISP بخواهد تا دسترسی های خاص خود را برای شما آزاد کند، به خاطر همینه که پیشنهاد می شود تا با ISP تماس بگیرید و از آنها راهنمایی بخواهید.

مطالب دیگر: راهنمای تنظیمات مودم تندا و آموزش چگونگی نصب مودم تندا

برای نصب و راه اندازی مودم دی لینک، کار سختی در پیش ندارید و می توانید به راحتی انجام بدید.همانطور که پیشتر برای شما ذکر شد، کافیه تا خطوط تلفن، رایانه و مودم را از طریق یک قطعه دستگاهی به نام اسپلیتر به هم متصل کنید و پس از آن مودم شما آماده ه تا به صورت کامل راه اندازی شود.

پس از آن که توانستید با موفقیت مودم خود را راه اندازی کنید، حال نوبت اعمال تغییرات در تنظیمات مودم D-Link.برای تنظیمات مودم D-Link، می توانید از طریق وارد کردن سی دی مودم به دستگاه رایانه خود انجام بدیدو یا اگر به دنبال راه آسانتری برای تنظیمات مودم D-Link می توانید از آدرس آی پی 192.168.1.1 استفاده کنید.

به هنگام نصب مودم دی لینک بهتره که به چندین نکته توجه کنید.بسیاری از کاربران به خاطر عجله در راه اندازی اینترنت، اقدام به جا به جا وارد کردن شاخه مودم در تلفن بودند که باعث شده تا دستگاه تلفن آنها بسوزد و یا مودم آسیب جدی ببیند.به شما پیشنهاد می شود تا حتما تمامی مراحل نصب را با دقت انجام دهید.

اسپلیتر در واقع سه ورودی دارد که یکی به خط تلفن، یکی به مودم و یکی دیگر به رایانه هست و همچنین علامت تمامی گزینه های نصب بر روی اسپلیتر موجود است.

نصب مودم های دی لینک در چند مرحله انجام می شود؟

نصب مودم های دی لینک بسیار راحته و کافیه تا مودم را از جعبه در آورده و سپس کابل های آن را به راحتی به همدیگر متصل کنید.

نکاتی درباره تنظیم مودم D-Link و یا کانفیگ مودم D-Link

باید بدانید که اعمال تغییرات در تنظیمات مودم dlink بسیار راحته و شما می توانید به راحتی اقدام به کانفیگ کنید.اگر شما متخصص نیستید، به شما پیشنهاد می شود تا به هیچ وجه در تنظیمات اضافی مودم تغییرات ایجاد نکنید زیرا می تواند باعث قطعی اینترنت و یا کندی اینترنت شما شود.پیشنهاد می شود اگر تخصصی در زمینه اتصال به اینترنت ندارید، از یک متخصص کمک بگیرید.

وظایف فروشنده مودم دی لینک در برابر مشتری اینه که یک مودم کاملا سالم و نو را تحویل مشتری دهد و در صورت نیاز، اگر مشتری نتواند مودم را کانفیگ کند، به مشتری کمک کند تا بتواند تغییرات در تنظیمات مودم D-Link اعمال کند.فروشنده مودم دی لینک باید ضمانت مودم خود را به مشتری ارائه دهد تا در صورت به وجود آمدن مشکلات خاص برای مودم، جوابگوی نیاز مشتری باشد.

خلاصه

در این مقاله به طور کامل درباره نحوه اعمال تغییرات درتنظیمات مودم dlink صحبت شد و همچنین به شما نکاتی درباره کانفیگ و نصب مودم دی لینک ارائه داده شد.شما می توانید با خرید مودم به راحتی به اینترنت وصل بشید . با مودم دی لینک می توانید برای تمامی ارائه دهندگان سرویس اینترنت هفاده کنید و هیچ محدودیتی در پیش نخواهید داشت.

برگشت به بالا