چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟- آموزش جا به جایی فایل در شبکه

چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟- آموزش جا به جایی فایل در شبکه

آیا تا به امروز نیاز داشتید تا در سطح یک شبکه، اقدام به جا به جایی فایل کنید؟ ممکنه از خود بپرسید که چگونه پوشه Share را در ویندوز ایجاد کنیم؟ در این مقاله قراره تا به صورت کامل به شما توضیح دهیم که چگونه پوشه Share را در ویندوز ایجاد کنیم پوشه Share نام یک پوشه ایه که میتوان در سطح شبکه اقدام به جا به جایی فایل بین کامپیوترها کرد و ما باید بدانیم که چگونه پوشه Share را در ویندوز ایجاد کنیم.

چگونه پوشه Share را در ویندوز ایجاد کنیم

به پوشه Share نیز پوشه اشتراک یا اشتراک شبکه گفته میشه که در واقع یک فهرست مشترک به یک فهرست یا پوشه ایه که برای چندین کاربر در یک شبکه قابل دسترسیه. این رایج ترین روش دستیابی و به اشتراک گذاری اطلاعات در یک شبکه محلی / Local است. هر پرونده یا مدرک موجود در به عنوان یک سند مشترک شناخته میشه.

در این مقاله قصد داریم تا به شما یاد دهیم که چگونه پوشه Share را در ویندوز ایجاد کنیم و از آن برای جا به جایی فایل ها درون شبکه استفاده کنید.

چگونه پوشه Share را در ویندوز ایجاد کنیم؟ – راهنمای Share کردن یک پوشه

چگونه پوشه Share را در ویندوز ایجاد کنیم؟ - راهنمای Share کردن یک پوشه

به اشتراک گذاشتن پوشه در ویندوز یک روش عالی برای دسترسی سایر کاربران در رایانه های دیگر به فایل های خاص روی رایانه شماست. به اشتراک گذاشتن پوشه یا دایرکتوری می تواند در ویندوز یا از طریق خط فرمان ویندوز انجام شود. برای به اشتراک گذاشتن یک پوشه یا فهرست در رایانه خود، پیوند زیر را انتخاب کنید. چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟

شیر کردن به کمک مودم چطور انجام می شود ؟

علاوه بر سوال چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟ ممکن است سوال شیر کردن به کمک مودم چگونه است نیز برای شما پیش بیاید.در زیر لیستی از کلیه روش های مختلف کپی کردن اطلاعات از یک کامپیوتر به رایانه دیگر آورده شده. همچنین برای خرید تجهیزات شبکه می توانید به صفحه تجهیزات شبکه مراجعه کنید.

هر یک از راه حل های زیر را بررسی کنید تا تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما بهتره.هنگام کپی کردن اطلاعات، فقط پرونده های داده را کپی کنید. به عنوان مثال، برنامه Microsoft Word را کپی نکنید. فقط اسناد Microsoft Word را کپی کرده و سپس Microsoft Word را روی رایانه جدید نصب کنید.


اگر دنبال یک مرجع مطمئن هسیتد تا مودم با کیفیت و ارزان بخرید، بر روی خرید مودم کلیک کنید.


در خط فرمان، یک فرمان مشابه نمونه زیر را تایپ کنید. در مثال، “Hope” نام پوشه اشتراکه و “c: \ hope \ files” دایرکتوریه که می خواهیم به اشتراک بگذاریم. به خاطر داشته باشید که این مثال دسترسی کامل به پوشه را برای تمامی کاربران فراهم میکند.هم چنین شما میتوانید با مراجعه به مقاله فناوری VDSL چیست اطلاعاتی را درباره این فناوری مطالعه کنید.

Net share hope=c:\hope\files

شیر کردن فایل ها به کمک این راه تا چه حدی ممکن است؟

شیر کردن فایل ها به کمک این راه تا چه حدی ممکن است؟

شما میتوانید هر فایلی را که دوست دارید و یا هر پوشه ای را که میخواهید با دیگر سیستم ها به اشتراک بگذارید، به راحتی از طریق پوشه Share به اشتراک بگذارید.

راهکار ساده برای شیر کردن فایل در شبکه – چگونه پوشه Share را در ویندوز ایجاد کنیم؟

– ساخت پوشه Share در ویندوز کاربران میتوانند با دنبال کردن مراحل زیر هر یک از پوشه ها یا درایوهای خود را به اشتراک بگذارند و یا با استفاده از فیلم ایجاد پوشه مشترک در شبکه کار خود را پیش ببرند.بر روی دایرکتوری یا درایو مورد نظر برای اشتراک گذاری کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.در پنجره Properties، روی تب Sharing کلیک کنید.

روی دکمه Advanced Sharing کلیک کنید یا گزینه Share this folder را انتخاب کنید، سپس نام اشتراک را مشخص کنید. نام همان چیزیه که در ارتباط با نام رایانه برای دسترسی به فایل استفاده میشود. دقت کنید که برای به اشتراک گذاری فایل در ویندوز، سیستم شما باید دارای فضای کافی باشه.

برای مطالعه بیشتر: راهنمای کامل آپدیت firmware مودم با برند های مختلف

کدام پوشه ها را میتوانیم به کمک این روش به اشتراک بگذاریم ؟

پس از اینکه دانستید چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟ ممکنه از خود سوال بپرسید که با استفاده از این روش، کدام پوشه ها را میتوان به اشتراک گذاشت و عملیات شیر کردن فولدر انجام داد؟ در جواب این سوال باید گفت که تمامی پوشه های دلخواه خود را میتوانید با استفاده از این روش به راحتی، به اشتراک بگذارید.چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟

عملیات Share کردن انجام دهید و اجازه دهید تا تمامی کاربرانی که دسترسی به شبکه شما دارند، بتوانند از پوشه اشتراک شما استفاده کنند.

نحوه share کردن فولدر در ویندوز 7 چگونه می باشد؟

نحوه share کردن فولدر در ویندوز 7 چگونه می باشد؟

با سوال چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟ در ویندوز 7چگونه ای کار راانجام دهیم؟ همچنین با دنبال کردن مراحل زیر میتوانند از دستور net share برای به اشتراک گذاشتن دایرکتوری یا درایو رایانه خود استفاده کنند.پنجره خط فرمان / CMD Windows را باز کنید.

نحوه share کردن فولدر در ویندوز 10

در زیر روش های مختلف نحوه مشاهده فایل های به اشتراک گذاشته در ویندوز 10، 7 و دیگر ویندوزها توسط کاربران برای شما ذکر شده.

به رایانه شخصی خود در شبکه دسترسی پیدا کنید

پس از دانستن چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟ برای مشاهده اشتراک های قابل مشاهده در ویندوز، مسیر شبکه را به رایانه خود باز کنید. به عنوان مثال، اگر رایانه شما به نام hope شناخته شد، میتوانید رایانه خود را با کلیک روی شروع، اجرای و تایپ \\ hope مشاهده کنید.اجرای این دستور یک پنجره باز می کند و تمام اشتراک های شبکه موجود را نشان می ده. اطمینان حاصل کنید که این دستور فایل های اشتراک گذاشته شخصی شما را نمایش نخواهد داد.هم چنین برای ایجادتغییرات در تنظیمات مودم تی پی لینک به مقاله تنظیم مودم تی پی لینک مراجعه کنید.

خرید انواع مودم همراه و هم چنین مودم VDSL در شبکستان.

درادامه چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟:

درادامه چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟:

رایانه خود را از طریق ” Network neighborhood” یا ” My Network Places” مشاهده کنید

باز کردن رایانه از طریق ” Network neighborhood” یا “My Network Places” به شما امکان میده تا اشتراک رایانه و سایر اشتراک های رایانه را در شبکه خود مشاهده کنید.

” Network neighborhood” یا “My Network Places” از طریق دسکتاپ شما قابل دسترسیه. اگر روی آن دوبار کلیک کنید و روی گروه کاری / workgroup که رایانه شما به آن تعلق دارد، دوبار کلیک کنید، میتوانید فایل های اشتراک گذاشته توسط سیستم خود را مشاهده کنید.

استفاده از دستور Net Share در MS-Dos

کاربران Microsoft Windows 2000 و Windows XP میتوانند از دستور “net share” برای مشاهده فایل های به اشتراک گذاشته مشاهده کنید.

روی Start، Run و cmd کلیک کرده و Enter را بزنید.

پس از آن، کلمه Net share را تایپ کنید و دکمه Enter را فشار دهید. پس از آن، تمامی فایل هایی را که به اشتراک گذاشته اید را می توانید مشاهده کنید.

بیشتر بدانیم: راهنمای تنظیمات مودم تندا و آموزش چگونگی نصب مودم تندا

چگونه پوشه Share را در ویندوز ایجاد کنیم؟ – جا به جایی فایل از طریق شبکه

چگونه پوشه Share را در ویندوز ایجاد کنیم؟ - جا به جایی فایل از طریق شبکه

پس از دریافت پاسخ چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟ اگر شبکه یا برنامه ای برای راه اندازی شبکه دارید، انتقال و اشتراک فایل ها بین رایانه ها در شبکه محلی را در نظر بگیرید. یک شبکه سریعترین وسیله برای انتقال پرونده ها بین رایانه های شماست.

استفاده از فضای ابری

سرویس های آنلاین ابری امکان جا به جایی و به اشتراک گذاری داده ها بین چندین رایانه و سایر دستگاه ها را برای شما آسان میکند. سرویس های رایانه ای آنلاین محبوب شامل Google Drive و Dropbox هستند.

جا به جایی فایل از طریق یو اس بی

پورت ها و دستگاه های USB راهی سریع و آسان برای انتقال فایل ها از یک رایانه به کامپیوتر دیگر هستند.

روش اول

هارد دیسک های USB راهی آسان برای انتقال داده ها بین رایانه هاست. پس از کپی کردن اطلاعات در دستگاه، می توان آن را از درایو به رایانه دیگر کپی کرد.

روش دوم

اتصال USB به شما امکان میدهد اطلاعات را از یک کامپیوتر به رایانه دیگر از طریق کابل USB منتقل کنید. این راه حل گاهی ساده تر از یک شبکه استاندارد اترنت تنظیم میشه و اجازه می دهد تا تعداد نامحدودی از داده ها به اشتراک گذاشته شود. اگر هر دو کامپیوتر مبتنی بر ویندوز هستند، از برنامه Windows Easy Transfer برای انجام انتقال داده استفاده کنید و برای این کار به یک کابل USB Easy Transfer احتیاج دارید.

کانکتورهای USB به USB به صورت آنلاین و در برخی از فروشگاه های رایانه در دسترس هستند.

نحوه ایجاد پوشه SHARE

اینترنت و ایمیل

امروزه بسیاری از خدمات آنلاین به شما امکان میدهند فایل ها را از یک کامپیوتر به رایانه دیگر منتقل و کپی کنید. از طرف دیگر، اگر فقط چند پرونده برای کپی کردن دارید، ممکنه میخواهید ارسال پرونده ها از طریق ایمیل را در نظر بگیرید.

سی دی و دی وی دی

اگر هیچ درایو USB ندارید، میتوانید با استفاده از سی دی و یا دی وی دی اقدام به جا به جایی فایل کنید.

انتقال هارد دیسک

حال که میدانیم چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟ یک روش دیگری به نام انتقال فایل از طریق هارد دیسک وجود دارد. برای انتقال فایل ها از رایانه ای که دیگر کار نمیکند، می توان هارد دیسک را از آن جدا کرده و در یک رایانه کاربردی برای انتقال اطلاعات نصب کرد.

به عنوان مثال، میتوانید هارد دیسک را از لپ تاپ جدا کرده و مستقیما به یک کامپیوتر دیگر متصل کنید.

برخی هارد دیسک ها، به صورت اکسترنال هستند که جا به جایی آن ها بسیار آسانه و دیگر نیاز نیست تا یک پوشه خاص را برای یک کامپیوتر به اشتراک بگذارید. می توانید با نصب کردن هارد اکسترنال در سیستم مذکور با استفاده از USB، اقدام به جا به جایی فایل کنید.

خلاصه

در این مقاله، به طور خلاصه و کامل به شما توضیح داده شد که چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟ و با استفاده از آن، اقدام به جا به جایی فایل ها در سطح شبکه کنیم. با Share کردن فایل ها در سطح شبکه، میتوانید فایل ها را با سرعت بسیار زیاد جا به جا کنید.

برگشت به بالا