نحوه فیلتر مک آدرس به چه صورتی انجام میشود به همراه فیلم آموزشی

نحوه فیلتر مک آدرس بر روی مودم – آموزش اضافه کردن مک آدرس

آیا میدانید که چگونه میتوان امنیت یک مودم را تضمین کرد؟ شما باید فیلتر مک آدرس را بر روی مودم خود انجام دهید و در این مقاله قراره تا به طور کامل به شما نحوه فیلتر مک آدرس بر روی مودم آموزش داده شود و پس از آن میتوانید امنیت مودم خود را تضمین کنید.

نحوه فیلتر مک آدرس

نحوه فیلتر مک آدرس

نحوه فیلتر مک آدرس بر روی مودم به این صورته که به طور کلی شما به برخی از دستگاه های خاص اجازه میدهید تا بتوانند مودم وای فای شما را شناسایی کنند و بتوانند به آن وصل شوند.

پس از یادگیری و خواندن آموزش نحوه فیلتر مک آدرس بر روی مودم، میتوانید به راحتی برخی از دستگاه های مجاز را بر روی مودم خود تنظیم کنید و از این جهت همه افراد نتوانند به مودم شما دسترسی داشته باشند و صرفا افراد مجاز بتوانند مودم شما را مشاهده کنند و سپس با وارد کردن رمز عبور بتوانند به اینترنت وصل شوند.

یک واقعیتی که وجود دارد، روز به روز تعداد هکرها در سطح دنیا افزایش مییابد و از جهتی دیگر، امنیت مردم و روتر ها به شدت کاهش پیدا میکند.

شما ممکنه در یک آپارتمان زندگی کنید و ببینید که حجم اینترنت شما خیلی زود تمام میشود. ممکنه از خود یا خانواده تان سوال بپرسید که چقدر اینترنت مصرف میکنند و یا اینکه چرا در شبکه های اجتماعی فعالیت میکنند که باعث میشود تا حجم اینترنت تمام شود.

شما هم می توانید دستگاه خود را مستقیما به پورت اترنت متصل کنید و همچنین میتوانید فقط با یک مودم به اینترنت متصل بشید. اما اگر میخواهید به طور همزمان به همه لپتاپ ها، کامیپوتر ها و گوشی های هوشمند خانه خود اینترنت ارائه دهید، به روتر احتیاج دارید.

خرید مودم ADSL

○برای خرید مودم با کیفیت و ارزان بر روی لینک بالا کلیک کنید○

اما بیایید و جنبه های دیگر این قضیه را نیز مشاهده کنید. ممکن است که اینترنت خانگی شما توسط یکی از همسایگان هک شده باشد و یا اینکه یک هکر توانسته به مودم شما نفوذ کند و حجم اینترنت شما را از بین ببرد.

از این جهت، با مطالعه آموزش نحوه فیلتر مک آدرس بر روی مودم می توانید به راحتی امنیت مودم خود را تضمین کنید و دیگر کسی نتواند شبکه شما را هک کند.

اضافه کردن مک آدرس به مودم D-Link ونحوه فیلتر مک آدرس

اضافه کردن مک آدرس به مودم D-Link

نحوه فیلتر مک آدرس را در ادامه به شما آموزش خواهیم داد. اما در این میان، بهتره که توضیحاتی درباره آن بخوانید.زمانی که شما مک آدرس را به مودم دی لینک خود اضافه میکنید، در واقع باعث میشود تا امنیت مودم دی لینک شما تا حد بسیار زیادی تضمین شود و از این جهت افراد ناشناخته توانایی اتصال به اینترنت شما را نداشته باشند.

این روزها هک مودم کار سختی نیست و ابزارهای مختلف اندروید و کامپیوتر در دسترسه که میتواند رمز عبور مودم را شناسایی کند و از این جهت مودم هک شود.شما میتوانید با تامین امنیت برای مودم خود، از هدر رفتن حجم اینترنت، امنیت و آسایش شما و… محافظت کنید و دیگر شما هیچ گونه کاهش سرعت را تجربه نمیکنید.در ادامه به شما نحوه فیلتر مک آدرس بر روی مودم دی لینک خواهیم گفت.هم چنین شما میتوانید با مراجعه به مقاله انواع روش های اتصال به اینترنت در این زمینه نیز اطلاعات مفیدی را دریافت نمایید.

آموزش مک آدرس مودم D-Link و نحوه فیلتر مک آدرس

در ابتدا وارد مرورگر اینترنتی شوید و آدرس آی پی زیر را وارد کنید.

192.168.1.1

پس از آن، نیاز دارید تا اطلاعات کاربری خود اعم از نام کاربری و رمز عبور که هر دو به صورت پیش فرض admin می باشد را وارد کنید.

پس از وارد شدن به صفحه تنظیمات مودم، نیاز است تا بر روی قسمت Advanced مودم دی لینک کلیک کنید.

اضافه کردن مک آدرس به مودم تنها در چند مرحله

اضافه کردن مک آدرس به مودم تنها در چند مرحله

پس از وارد شدن به صفحه Advanced، از طریق تب ها، بر روی گزینه Filters کلیک کنید و حال شما وارد صفحه تنظیمات مک آدرس شدید.

شما باید از طریق گزینه Access Control، یک گزینه را انتخاب کنید.

گزینه Disabled: این گزینه به این معنی که تمامی مخاطبین میتوانند به مودم شما دسترسی داشته باشند و از اینترنت استفاده کنند.

گزینه Accept: این گزینه به این معنی است که هیچ کسی نمیتواند به مودم شما دسترسی داشته باشد و صرفا افرادی که در لیست هستند، توانایی اتصال به مودم شما را دارند.

گزینه Reject: این گزینه به این معنی است که همه افراد میتوانند به مودم شما دسترسی داشته باشند و کسانی که در لیست فیلتر مک آدرس هستند، توانایی اتصال به مودم شما را ندارند.

بسیاری از افراد، بین گزینه Accept و Reject سردرگم هستند. زمانی که شما گزینه Accept یا پذیرش را انتخاب میکنید، به این معنی که هیچ کسی توانایی وصل شدن به مودم شما ندارد و صرفا افرادی میتوانند به مودم شما وصل شوند که در لیست حضور دارند.

زمانی که شما گزینه Reject و یا عدم پذیرش را انتخاب میکنید، به این معنی که تمامی افراد توانایی متصل شدن به مودم شما را دارند و افرادی که در لیست فیلتر مک آدرس هستند، مجاز به اتصال به مودم شما نیستند.

در قسمت Access control list شما نیاز دارید تا مک آدرس های دلخواه خود را وارد کنید و سپس بر اساس علایق شما، گزینه Accept یا Reject را با استفاده از شاخه Access Control انتخاب کنید.

پس از اتمام لیست، بر روی گزینه Apply کلیک کنید.

بیشتربدانید: تنظیمات وای فای روی مودم LTE جیبی TP-Link به چه صورت است؟

وارد کردن مک آدرس در مودم به کمک فیلم

شما میتوانید وارد کردن مک آدرس در مودم به کمک فیلم را نیز انجام دهید.

مک فیلتر مودم دی لینک چطور انجام می شود؟و نحوه فیلتر مک آدرس

همانطور که ذکر شد، اگر به دنبال آموزش نحوه فیلتر مک آدرس هستید، به این صورت خواهد بود که نیاز دارید تا در ابتدا وارد صفحه تنظیمات مودم خود شوید و پس از آن با وارد کردن اطلاعات کاربری مانند نام کاربری و رمز عبور، وارد صفحه تنظیمات شوید.

شما وارد صفحه Advanced و سپس Filters میشوید و در آن قسمت اقدام به فیلتر کردن مک آدرس میکنید.

شما باید از طریق گزینه Access Control، یک گزینه را انتخاب کنید.

گزینه Disabled: این گزینه به این معنی که تمامی مخاطبین میتوانند به مودم شما دسترسی داشته باشند و از اینترنت استفاده کنند.

خرید تجهیزات شبکه

○برای خرید تجهیزات شبکه از شبکستان با قیمت های مقطوع همین الان کلیک کنید○

گزینه Accept: این گزینه به این معنی که هیچ کسی نمیتواند به مودم شما دسترسی داشته باشد و صرفا افرادی که در لیست هستند، توانایی اتصال به مودم شما را دارند.

گزینه Reject: این گزینه به این معنی که همه افراد میتوانند به مودم شما دسترسی داشته باشند و کسانی که در لیست فیلتر مک آدرس هستند، توانایی اتصال به مودم شما را ندارند.

سپس در لیست، مک آدرس ها را وارد میکنید و بر روی دکمه Apply کلیک میکنید.

این آموزش مخصوص مودم دی لینک بود و از این طریق میتوانید مک آدرس را در مودم دی لینک فیلتر کنید.

حذف مک آدرس مودم

حذف مک آدرس مودم

ممکن شما یک مهمانی یا مراسم خاصی را در منزل داشته باشید و از این جهت، قبل از رسیدن مهمان ها اقدام به مشاهده آموزش نحوه فیلتر مک آدرس کردید و مهمان ها از منزل شما رفتند و میخواهید تا مجددا فیلتر مک آدرس را بر روی مودم خود حذف کنید.در این بخش از آموزش قصد داریم تا حذف مک آدرس مودم را برای شما ارائه دهیم.

مک فیلتر مودم و مک آدرس مودم چه کاربرد هایی می تواند داشته باشد؟

بسیاری از افراد سوال میپرسند که مزایای مشاهده آموزش نحوه فیلتر مک آدرس بر روی مودم دی لینک چیست و این کار چه فایده ای دارد.

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، اگر به دنبال راهی هستید تا امنیت مودم خود را افزایش دهید، باید فیلتر مک آدرس را انجام دهید.

حال چرا ما باید به دنبال امنیت مودم خود باشیم؟ آیا می دانید یک هکر می تواند به مودم شما نفوذ کند و از طریق مودم شما اقدام به خرابکاری در سطح اینترنت کند و از جهتی اگر پلیس فتا بخواهد قضیه را پیگیری کند، مشاهده خواهد کرد که هکر از چه مودمی وصل شده و میتواند چه دردسرهایی در پی داشته باشد؟ این فقط ساده ترین مثال جهت افزایش امنیت مودم بود.

ممکن شما مصرف خاصی از اینترنت نداشته باشید و متوجه شده باشید که در کمترین زمان، تمام حجم اینترنت شما مصرف شده و حال نیاز دارید تا مجددا اینترنت خود را شارژ کنید و یک هزینه ای جداگانه بابت آن بپردازید. آیا اینترنت شما که به صورت ماهانه و یا سه ماهه تمدید میشود، در طی 10 روز به اتمام میرسد؟ مشکل چیست؟

ممکن مودم شما هک شده باشد و یا افرادی که نمی خواهید به اینترنت شما دسترسی داشته باشند، به مودم شما متصل هستند. از این جهت حجم اینترنت شما خیلی سریع خالی خواهد شد. پس با مشاهده آموزش نحوه فیلتر مک آدرس مودم دی لینک، می توانید از خالی شدن حجم اینترنت خود جلوگیری کنید.

وهم چنین شما میتوانید برای بدست آوردن اطلاعاتی در زمینه تنظیم مودم تی پی لینک برای اینترنت مخابرات به مقاله تنظیم مودم مراجعه کنید.

حذف مک آدرس مودم دی لینک مشکلی برای مودم به وجود نمی آورد؟

حذف مک آدرس مودم دی لینک مشکلی برای مودم به وجود نمی آورد؟

ممکن از خود سوال بپرسید که اگر مک آدرس مودم را حذف کنید چه مشکلی به وجود می آید. خیر، هیچ مشکلی برای مودم شما در صورت حذف مک آدرس به وجود نمیآید. صرفا افرادی که قبلا توانایی اتصال به اینترنت را نداشتند، حال می توانند مجددا به مودم شما وصل شوند.

تنظیم مک آدرس در مودم D-Link به سادگی و تنها در چند مرحله

در ابتدا وارد مرورگر اینترنتی شوید و آدرس آی پی زیر را در مرورگر خود وارد کنید.

192.168.1.1

شما پس از وارد شدن به آی پی مورد نظر، نیاز دارید تا اطلاعات کاربری خود را مانند نام کاربری و رمز عبور که هر دو به صورت پیش فرض admin میباشد را در کادر مخصوص وارد کردن اطلاعات، وارد کنید.

پس از وارد شدن به صفحه تنظیمات مودم دی لینک، شما نیاز دارید تا بر روی قسمت Advanced مودم دی لینک کلید کنید و از این جهت به صفحه فیلتر کردن مک آدرس دسترسی داشته باشید.

مطالعه کنید: تنظیمات مودم را چطور میتوان عوض کرد؟ آموزش کامل مرحله به مرحله

درادامه:

پس از وارد شدن به صفحه Advanced، از طریق تب ها، بر روی گزینه Filters کلیک کنید و حال شما وارد صفحه تنظیمات مک آدرس شدید و در این جا میتوانید مک آدرس را اضافه و یا حذف کنید.

شما باید از طریق گزینه Access Control، یک گزینه را انتخاب کنید.

گزینه Disabled: این گزینه به این معنی است که تمامی مخاطبین می توانند به مودم شما دسترسی داشته باشند و از اینترنت استفاده کنند.

گزینه Accept: این گزینه به این معنی است که هیچ کسی نمیتواند به مودم شما دسترسی داشته باشد و صرفا افرادی که در لیست هستند، توانایی اتصال به مودم شما را دارند.

گزینه Reject: این گزینه به این معنی که همه افراد میتوانند به مودم شما دسترسی داشته باشند و کسانی که در لیست فیلتر مک آدرس هستند، توانایی اتصال به مودم شما را ندارند.

کافی است تا برای سربرگ Access Control، شما گزینه Disabled را انتخاب کنید و پس از آن شما توانستید به راحتی فیلتر مک آدرس را بر روی مودم دی لینک خود حذف کنید.

برخی از افراد سوال میپرسند که آیا نیازی به پاک کردن مک آدرس ها در لیست وجود دارد یا خیر. در جواب به این سوال باید پاسخ داد که شما با فعال کردن گزینه Disabled و سپس کلیک بر روی Apply، دیگر نیاز به پاک کردن مک آدرس ها در لیست مذکور را ندارید.

گزیده مراحل آموزش مک فیلترینگ مودم D-Link – نحوه فیلتر مک آدرس مودم دی لینک

گزیده مراحل آموزش مک فیلترینگ مودم D-Link

در ابتدا وارد آی پی 192.168.1.1 شده و سپس اطلاعات کاربری خود را وارد کنید.

بر روی سربرگ Advanced کلیک کنید و سپس با وارد شدن در این سربرگ، بر روی Filters کلیک کنید.

در قسمت Access Controls سه گزینه برای شما نمایش داده خواهد شد که شما باید گزینه Accept را وارد کنید و پس از آن در لیست مذکور، مک آدرس دستگاه ها را وارد کنید.

پس از آن بر روی گزینه Apply کلیک کنید.

خلاصه مقاله

اگر به دنبال راهی هستید تا امنیت مودم خود را تضمین کنید، به شما پیشنهاد می شود که آموزش نحوه فیلتر مک آدرس را بر روی مودم دی لینک دنبال کنید تا از این جهت امنیت مودم شما افزایش پیدا کنم.

برگشت به بالا