تنظیمات شبکه داخلی مودم D-Link به چه صورت است؟

تنظیمات شبکه داخلی مودم D-Link به چه صورت است؟

در این مقاله قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه باید تنظیمات شبکه داخلی مودم D-Link رو به صورت صحیح انجام دهیدوبه پاسخ تمامی سوالات خود برسید.

معمولا هنگام ثبت نام در سرویس ارائه دهنده خدمات اینترنت، پس از آن شما مودم رو تهیه میکنید و هیچ گونه تنظیمات اولیه بر روی آن اعمال نشده. ممکنه با خرید مودم خود از فروشگاه های معتبر و یا محصولات مناسب در وب سایت ISP خود مایل به کانفیگ مودم توسط خود باشید اما دانش کافی برای این کار رو ندارید.

در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل شما رو برای تنظیمات شبکه داخلی مودم D-Link آماده کنیم. در هر صورت، باید بدونید که مودم ها معمولا به پیکربندی کمی احتیاج دارند.

مودم های D-Link نیز از این قاعده مستثنی نیستند فقط کافیه تا اونا رو وصل کنید و تنظیمات ساده ای که در ادامه برای هر بخش برای شما قرار دادیم رو به درستی انجام دهید. با این وجود، می توانید چند قدم دیگر رو برای اطمینان از بهینه سازی مودم برداشته و اتصال قابل اعتماد به تجهیزات شبکه و دستگاه های شبکه شده در منزل و یا دفتر کار خود فراهم کنید.

اگر مودم D-Link خود رو خریداری کرده اید، با فروشگاه تماس بگیرید و شماره مدل و آدرس Media Access Control (MAC) رو به نماینده خدمات مشتری ارائه بدید تا بهترین تنظیمات را برای شما اعمال شود. ISP ها معمولا برای کنترل دسترسی به شبکه خود، فیلتر MAC رو فعال میکنند، بنابراین باید به شما اجازه دهند تا بتوانید مودم رو کانفیگ و تنظیمات را اعمال کنید.

آدرس مک درتنظیمات شبکه داخلی مودم d-link:

آدرس MAC معمولا روی یک برچسب درج شده به مودم قرار دارد. اگر شما در یک کشوری نظیر آمریکا زندگی میکنید و مودم خود رو از ISP های معتبر آمریکایی تهیه کرده اید، دیگر نیازی به تنظیمات مجدد نیست و از قبل ISP برای شما تنظیمات مودم رو انجام دادهه و با روشن کردن آن و وصل کردن کابل های مورد نیاز، می توانید به راحتی به اینترنت وصل شوید.

ورودی ISP خود نظیر کابل های تلفن و… رو جهت متصل شدن به اینترنت به مودم وصل کنید. اگر اینترنت کابل دارید، احتمالا کابل کواکسیال از دیوار خارج میشه یا ممکنه یک جک ورودی کواکسیال روی دیوار داشته باشید. اگر جک دارید، یک کابل کواکسیال رو به آن وصل کنید و انتهای دیگر رو به ورودی کواکسیال روی مودم وصل کنید.

در صورت لزوم، یک کابل اترنت رو از مودم به درگاه uplink در روتر یا سوئیچ خود وصل کنید. این پورت ممکنه با عنوان “اینترنت”، “اترنت” یا “WAN” شناخته شود. اگر روتر یا سوئیچ ندارید، کابل اترنت رو مستقیما به رایانه وصل کنید.

کابل برق مودم رو به یک پریز برق فشار یا منبع تغذیه وصل کنید. یک یا دو دقیقه به دستگاه اجازه بدیدتا بوت شود. شما باید چندین چراغ LED رو روی فلش سبز مودم مشاهده کنید و پس از آن تنظیمات را انجام دهید. روتر خود رو وصل کنید یا بعد از آن به یک پریز برق وصل کنید و اجازه بدید تا بوت شود.

درادامه:

برای تایید صحت عملکرد مودم، به رایانه خود وارد بشید و یک مرورگر رو باز کنید تا وارد صفحه تنظیمات شوید. اگر شما به دستگاه رایانه دسترسی ندارید، میتوانید از طریق موبایل نیز تنظیمات شبکه داخلی مودم D-Link انجام بدید و کافیه تا با ISP خود تماس بگیرید تا آن ها شما رو راهنمایی کنند و یا با خواندن این مقاله خودتان اقدام به اعمال تنظیم کنید.

برای انجام تنظیمات مراحل عیب یابی پیشرفته، پس از تماس با خدمات ارائه دهنده اینترنتی، یک تکنسین ممکنه از پشت خط و یا حتی آمدن به منزل، شما رو برای ورود به تنظیمات مودم راهنمایی کند، اما در بیشتر موارد یک روتر یا راه اندازی مجدد مودم، مشکلات مربوط به غیر سرویس رو برطرف میکند.

بنابراین، شما به تازگی یک روتر D-Link خریداری کردید واکنون آماده هستید تا Wi-Fi خود هر چه سریعتر فعال و از آن استفاده کنید.

فرایند تنظیم سریع روتر D-Link، می تواند به شما در این مورد کمک کند. در این مقاله، به طور کلی برای شما تنظیمات رو به صورت کامل شرح داده ایم.اگر شما به تازگی یک مودم D-link رو تهیه کرده باشید باید موارد زیر در جعبه مودم D-link وجود داشته باشد.

فرایند تنظیم سریع روتردر تنظیمات شبکه داخلی مودم d-link
 • روتر
 • آداپتور برق
 • کابل اترنت
 • کارت پیکربندی Wi-Fi
 • راهنمای نصب سریع
 • راه اندازی سریع مودم دی لینک جهت اتصال به اینترنت و دسترسی به تنظیمات شبکه داخلی مودم DLink
 • مرحله 1: آداپتور برق موجود رو به یک سوکت دیواری و روتر خود وصل کنید
 • مرحله 2: کابل اترنت رو به درگاه WAN هر دو مودم و روتر خود وصل کنید و این دو رو به هم متصل کنید.
 • مرحله چهارم: برای تنظیمات شبکه داخلی مودم d-link به سمت رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود بروید
 • مرحله 5: اگر از مودم بی سیم استفاده می کنید، باید پس از روشن شدن مودم، نام دستگاه وای فای رو در قسمت شبکه های بی سیم لپ تاپ و یا گوشی خود پیدا کنید و به آن متصل شوید.

میتونید انواع کارت شبکه را نیز از شبکستان تهیه نمایی.

آی پی مودم تنظیمات شبکه داخلی مودم d-link چیست؟

برای وارد شدن به صفحه تنظیمات و انجام تنظیمات شما نیازمند وارد شدن به آی پی اختصاصی مودم دی لینک هستید. شما با وارد شدن به تنظیمات شبکه داخلی مودم D-Link، میتونهاینترنت خود رو بهینه کنید، تنظیمات اولیه رو انجام بدید و مشخصات ISP مورد نظر خود رو جهت اتصال به اینترنت در آن قسمت وارد کنید.برای مشاهده  تنظیمات مودم D-Link پیشنهاد میشودکه مقاله مربوطه را حتما مطالعه فرمایید.

در این قسمت آی پی مودم دی لینک رو برای شما قرار دادیم.

192.168.0.1

شما با وارد کردن این آی پی در قسمت مرورگر کامپیوتر و یا تلفن همراه خود، می توانید به راحتی اقدام به دسترسی به تنظیمات شبکه داخلی مودم D-Link داشته باشید.

تنظیمات شبکه و دسترسی به آن ها – انجام تنظیمات شبکه داخلی مودم D-Link به صورت کامل

مرحله 1. برای اعمال تنظیمات شبکه داخلی مودم d-link مرورگر وب سیستم خود رو باز کنید و آدرس آی پی 192.168.1.1 و یا 192.168.0.1 رو وارد کنید.

مرحله 2. رمز ورود نام و نام کاربری خود رو وارد کنید و اطلاعات کاربری به صورت پیشفرض admin و هیچ گونه رمز عبوری نیاز نیست، در صورتی که رمز عبور نیاز باشه شما می توانید از admin به عنوان رمز عبور نیز استفاده کنید.

مرحله 3. روی برگه Setup در بالا کلیک کنید. روی connection در سمت چپ کلیک کنید.

برای مطالعه بیشتر: نحوه فیلتر مک آدرس به چه صورتی انجام میشود به همراه فیلم آموزشی

Type – اتصال Type رو روی PPPoA تنظیم کنید

Name – نام مورد اتصال رو وارد کنید

Encapsulation – کپسوله سازی رو مطابق با ISP خود تنظیم کنید

Username – نام کاربری ISP رو وارد کنید

Password – رمز ورود رو وارد کنید

Keep alive – اجازه بدید تا همان پیش فرض باشد.

MAX Fail – اجازه بدید تا همان پیش فرض باشد.

MTU – اجازه بدید تا همان پیش فرض باشد.

MRU – اجازه بدید تا همان پیش فرض باشد.

Set Route- توصیه می بشه این قسمت فعال باشد.

VPI – تنظیمات ISP رو بر روی آن اعمال کنید به عنوان مثال برای شرکت مخابرات این مقدار 0 میباشد.

VCI – تنظیمات ISP رو بر روی آن اعمال کنید. به عنوان مثال، برای شرکت مخابرات این مقدار 35 میباشد.

QoS – اجازه بدید تا همان پیش فرض باشد.

PCR – اجازه بدید تا همان پیش فرض باشد.

SCR – اجازه بدید تا همان پیش فرض باشد.

پس از اتمام بر روی Apply کلیک کنید!

مرحله 5.بر روی Status Tab در نوار بالا کلیک کنید و سپس در سمت چپ Connection Status on کلیک کنید. اطلاعات اتصال رو میتوان در صفحه WANsection مشاهده کرد. پس از اتصال، دستگاه شما آدرس IP رو از ISP میگیرد.

مرحله 6. بر روی Tools در بالای صفحه کلیک کنید. بر روی System Commands در سمت چپ کلیک کنید. برای ذخیره اطلاعات، کافیه تا بر روی Save All کلیک کنید.

تنظیم DNS مودم چگونه انجام می شود؟

تنظیم DNS مودم چگونه انجام می شود؟

در تنظیمات شبکه داخلی مودم d-link و تغییر دی ان اس برای افزایش سرعت اینترنت و همچنین تامین امنیت بیشتر صورت میگیرد. در این بخش به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توان تنظیمات DNS رو بر روی مودم خود اعمال کرد.

در ابتدا، با اطمینان حاصل کردن به اینکه به مودم خود وصل هستید، وارد مرورگر لپ تاپ و یا تلفن همراه خود شده و آی پی زیر رو وارد کنید.برای خرید مودم کلیلک کنید.

192.168.1.1

پس از آن از شما Username و Password می خواهد که در صورت عدم تغییر، هر دوی آن admin میباشد. پس از این کار وارد صفحه تنظیمات بشید و با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

اگر شما از بدو ورود به صفحه تنظیمات، صفحه DNS Setup رو مشاهده کردید که میتوانید به راحتی تنظیمات دی ان اس رو انجام دهید، در غیر این صورت، میتوانید با رفتن به سربرگ Advanced از آنجا گزینه DNS Setup رو پیدا کرده و وارد تنظیمات DNS شوید.

بشتربدانیم: همه چیز درباره روتر – روتر چیست؟

تنظیمات DNS مودم چگونه انجام می شود؟

تنظیمات DNS مودم چگونه انجام می شود؟

به صورت پیش فرض، خود مودم به صورت خودکار تنظیمات DNS رو انجام داده، اما اگر می خواهید تا از دی ان اس های دلخواه خود استفاده کنید، میتوانید با فعال کردن Use the following DNS Server addresses، دی ان اس های دلخواه خود رو وارد کنید و تنظیمات رو دستکاری کنید.

Google DNS:

Primary: 8.8.8.8

Secondary: 8.8.4.4

OpenDNS:

Primary: 208.67.222.222

Secondary: 208.67.220.220

Cloudflare:

Primary: 1.1.1.1

Secondary: 1.0.0.1

آی پی دادن به مودم چطور انجام می شود؟

آی پی دادن به مودم چطور انجام می شود؟

همانطور که در ابتدا ذکر شد درتنظیمات شبکه داخلی مودم d-link ، شما میتونید با وارد کردن آدرس آی پی 192.168.1.1 در مرورگر خود، به صفحه تنظیمات برید و از آنجا اقدام به کانفیگ کردن مودم خود کنید.

برای اینکه بخواهید به مودم خود یک آی پی رو اختصاص بدید، اگر از ویندوز 7 یا بالاتر استفاده میکنید باید وارد بخش Network And Sharing Center بشید و سپس از آنجا گزینه Change Adapter Settings انتخاب کنید.

بر روی کانکشن مودم خود کلیک راست کرده و گزینه Properties رو انتخاب کنید. گزینه Internet Protocol Version 4 رو انتخاب کنید و وارد Properties آن بشید.

تیک گزینه Use The Following IP Address فعال کنید و سپس از این طریق آی پی دلخواه خود رو وارد کنید.

تنظیمات شبکه و دسترسی به آن ها

در ابتدا با وارد کردن آی پی 192.168.1.1 وارد تنظیمات بشید و از آنجا میتونه تنظیمات شبکه رو انجام بدید.

از تب Setup باید گزینه Local Network رو مشابه تصویر زیر انتخاب کنید.

سپس در قسمت مذکور، طبق اطلاعات شخصی خود می توانید موارد رو تکمیل کنید. برای اینکه در سیستم مودم شما و یا اینترنت مشکلی به وجود نیاید، به شما پیشنهاد می کنیم تا از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

برای تنظیم کردن آی پی استاتیک بر روی مودم دی لینک باید روش زیر رو دنبال کنید.

در ابتدا باید وارد صفحه تنظیمات بشید و بر روی تب Setup کلیک کرده و گزینه Network Settings رو انتخاب کنید. تیک گزینه Enable DHCP Server رو فعال کنید و در قسمت DHCP IP Address Range، رنج آی پی که بعدا می خواهید از آن استفاده کنید رو وارد کنید.

در قسمت DHCP Reservation، تیک Enable رو فعال کنید و پس از آن در قسمت IP Address آی پی آدرس ثابت مدنظر خود رو وارد کنید.

تنظیمات آی پی استاتیک روی مودم – تنظیم IP Static روی مودم مخابرات

تنظیمات رو نظیر تصویر زیر اعمال کنید و برخی از جعبه ها رو طبق اطلاعات خود تکمیل کنید.

تنظیم DNS مودم TP-Link

در ابتدا، شما نیاز دارید تا وارد صفحه تنظیمات و یا TP-link شوید. باید بدونید که آدرس آی پی 192.168.1.1 یا 192.168.0.1 برای تمامی مودم های دنیا پاسخگو و یکسانه و شما میتونهاز آن جهت وارد شده به صفحه تنظیمات و یا دیگر مودم ها بشید.

حال برای اعمال تنظیمات DNS بر روی مودم TP-Link کافیه وارد صفحه تنظیمات شده و گزینه Network رو کلیک کنید و سپس بخش WAN رو انتخاب کنید. در قسمت WAN، تیک گزینه Use These DNS Servers رو فعال کنید و سپس می توانید دی ان اس های دلخواه خود رو در آن قسمت وارد کنید. فراموش نکنید که با هر بار وارد کردن یک دی ان اس، گزینه Save رو بزنید و سپس دی ان اس بعدی رو وارد کنید.هم چنین شما میتوانید برای تنظیمات مودم tp-link به مقاله آن مراجعه کرده و اطلاعات کاملی را دریافت کنید.

خلاصه

 • باید بدونید که تعداد تنظیمات بسیار زیاده و اگر شما در این کار تخصص کافی نداشته باشید، ممکنه روند اتصال شما به اینترنت دچار مشکل بشه و از این جهت نیاز باشه تا با یک تکنیسین که سواد کافی در این زمینه داشته باشه تماس بگیرید.
 • دراین مقاله بخش کوچکی از تنظیمات رو برای شما بازگو کردیم که میتونه راهنمای شما در راه اندازی اولیه اینترنت خانگی و همچنین برخی از تنظیمات جهت اتصال به اینترنت با سرعت بیشتر باشد.

برگشت به بالا