تنظیم مودم تی پی لینک برای اینترنت مخابرات به چه صورت است؟

تنظیم مودم و نکات آموزشی کامل درباره تنظیم مودم

مودم وسیله ایی  تا شما را به شبکه جهانی وب وصل کند. با تنظیم مودم به صورت اصولی و استاندارد، به راحتی میتوانید از سرویس ارائه دهنده اینترنت خود استفاده کنید. مودم نام یک دستگاه جعبه مانند که در پشت آن یک ردیف از آیکون های LED وجود دارد که روشن بودن و اتصال به اینترنت را به شما نشان میدهد.

نام کوتاه شده آن modulator-demodulator و عبارتی که از روزهای شماره گیری که مودم ها با تنظیم سیگنال های تلفنی به فرکانس هایی که می توانند اطلاعات دیجیتالی ارسال کنند، باقی مانده.

تنظیم مودم ها به چه صورت انجام می شود؟

تنظیمات مودم ها به چه صورت انجام می شود؟

امروزه، بیشتر مودم ها از انتقال پهنای باند مانند کابل یا ماهواره برای انتقال داده استفاده میکنند. انواع مختلفی از مودم ها ساخته شده تا متناسب با اتصالات مختلف باشد. اگر ارائه دهنده خدمات اینترنت شما یا ISP از کابل یا فیبر اینترنت استفاده میکند، باید یک کابل را به پشت مودم خود وصل کنید و اگر هنوز از یک خط مشترک مشترک دیجیتال یا DSL استفاده میکنید، باید یک خط تلفن را به مودم خود وصل کنید.

شما هم می توانید دستگاه خود را مستقیما به پورت اترنت متصل کنید و همچنین میتوانید فقط با یک مودم به اینترنت متصل بشید. اما اگر میخواهید به طور همزمان به همه لپتاپ ها، کامیپوتر ها و گوشی های هوشمند خانه خود اینترنت ارائه دهید، به روتر احتیاج دارید.

خرید مودم ADSL

○برای خرید مودم با کیفیت و ارزان بر روی لینک بالا کلیک کنید○

روترها معمولا در یک جای ثابت قرار میگیرند و از آنتن خارج نمیشوند. روتر از طریق کابل اترنت به مودم شما متصل میشود و به عنوان یک کانال بین اینترنت مستقیم و شبکه خانگی شما عمل میکند. پس از اتصال دستگاه ها، روتر ترافیک شبکه مودم شما را از طریق سیم های اترنت یا بی سیم از طریق Wi-Fi به مسیر خود هدایت میکند.در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل، اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

تنظیمات انواع مودم ها چه تفاوتی باهم دارند؟

 انواع مودم ها چه تفاوتی باهم دارند؟

با تنظیم نام کاربری و گذرواژه، میتوانید تنظیمات روتر یا مودم خود را انجام دهید. در اغلب موارد تنظیمات مودم برندهای مختلف شبیه به همدیگره، اما مانند دستور پخت غذاها، برخی از مودم ها دارای تنظیمات متفاوت هستند. به همین دلیل، تلاش برای توصیف هر مسیر پیکربندی ممکن در اینجا بی معنی. شما میتوانید برای راهنمایی بیشتر در زمینه تنظیمات مودم برند مورد نظر خود، به شما پیشنهاد میشود تا دفترچه راهنما را مطالعه کنید.

استفاده از setup wizard برای تنظیم مودم سریع

به شما پیشنهاد می شود تا از setup wizard استفاده کنید. اکثر روترها نوعی روال مختصر تنظیم را ارائه میدهند که کمی بیشتر از SSID و رمز عبور درخواست میکند. اگر فکر میکنید این کار برایتان مشکله، به شما پیشنهاد میشود از setup wizard استفاده کنید. باید بدانید که SSID نام Wi-Fi روتر شماست. شما میتوانید به راحتی این نام را به نام دلخواه خود تغییر دهید.

دیگر امکاناتی که در تنظیم وای فای داریم:

می توانید همیشه به برنامه روتر یا صفحه مرورگر وارد شوید تا به گزینه های پیشرفته تری برای تنظیمات مودم دسترسی داشته باشید. برای اتصال دستگاه های Wi-Fi از دکمه WPS استفاده کنید. اگر تاکنون دو دستگاه بلوتوث مانند تلفن هوشمند با هدفون را جفت کرده اید، در حال حاضر درک اساسی از نحوه عملکرد آن را دارید.

فرض کنید شما میخواهید یک لپ تاپ ویندوز 10 را به روتر خود متصل کنید. در لپ تاپ خود، SSID روتر خود را در لیست شبکه های بی سیم قابل مشاهده در ویندوز مشاهده خواهید کرد.

با انتخاب SSID و تلاش برای اتصال، ویندوز از شما خواسته میشود که کلید امنیتی شبکه را وارد کنید، این یک روش بی احتیاط فنی برای گفتن رمز عبوره. اگر با امنیت خود کار درستی انجام داده باشید و با حروف بزرگ، کوچک، اعداد و نمادهای تصادفی رمزعبور درست کرده باشید، آن را کاملا فراموش کرده اید و دیگر نمیخواهید با تایپ کردن آن اشتباه بگیرید.

در عوض، دکمه WPS روتر خود را فشار دهید. حداقل یک دقیقه وقت دارید تا روتر و لپ تاپ یکدیگر را پیدا کنند و با موفقیت جفت شوند. بخاطر داشته باشید که WPS فقط با دستگاه های Windows و Android کار میکند.

خرید تجهیزات شبکه

○برای خرید تجهیزات شبکه از شبکستان با قیمت های مقطوع همین الان کلیک کنید○

تنظیم مودم تی پی لینک

تنظیم مودم تی پی لینک

در این بخش از آموزش، قصد داریم تا آموزش تنظیمات مودم تی پی لینک را برای شما ارائه دهیم.مودم تی پی لینک، یکی از رایج ترین مودم هایی ست که در ایران وجود دارد و کاربران بسیار زیادی از آن استفاده می کنند. مودم تی پی لینک بسیار قدرتمنده و می تواند حداکثر سرعت اینترنت را برای شما فراهم کند.

اکثر مودم های رایج در بازار، از یک آی پی خاص برای ورود به تنظیمات مودم استفاده میشود. شما میتوانید از آی پی 192.168.1.1 در اکثر مودم های رایج در بازار استفاده کنید.در ادامه برای شما چند مرحله ذکر شده که میتوانید با استفاده از آن اقدام به تنظیمات مودم کنید. هم چنین برای دانستن اطلاعات بیشتر در رابطه با تنظیم مودم تی پی لینک به مقاله تنظیمات مودم tp-link مراجعه کنید.

مراحل:

مرحله 1. مرورگر کامپیوتر خود را باز کنید و آدرس آی پی 192.168.1.1 و یا 192.168.0.1 را وارد کنید.

مرحله 2. نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. اطلاعات کاربری به هنگام ورود به تنظیمات مودم شما، به صورت پیش فرض admin هستند.

مرحله 3. روی برگه Setup در بالا کلیک کنید. سپس بر روی Quick Wizard کلیک کنید.

مرحله 4 موارد زیر را پیکربندی کنید:

Type – اتصال Type را روی PPPoE تنظیم کنید

Name – نام مورد اتصال را وارد کنید

Encapsulation – کپسوله سازی را مطابق با ISP خود تنظیم کنید

Username – نام کاربری ISP را وارد کنید

Password – رمز ورود را وارد کنید

Keep alive – اجازه دهید تا همان پیش فرض باشد.

MAX Fail – اجازه دهید تا همان پیش فرض باشد.

MTU – اجازه دهید تا همان پیش فرض باشد.

MRU – اجازه دهید تا همان پیش فرض باشد.

Set Route- توصیه می شود این قسمت فعال باشد.

VPI – تنظیمات ISP را بر روی آن اعمال کنید به عنوان مثال برای شرکت مخابرات این مقدار 0 میباشد.

VCI – تنظیمات ISP را بر روی آن اعمال کنید. به عنوان مثال، برای شرکت مخابرات این مقدار 35 میباشد.

QoS – اجازه دهید تا همان پیش فرض باشد.

PCR – اجازه دهید تا همان پیش فرض باشد.

SCR – اجازه دهید تا همان پیش فرض باشد. پس از اتمام بر روی Apply کلیک کنید.

حال شما موفق شدید تا تنظیمات مودم تی پی لینک را انجام دهید.

تنظیم مودم دی لینک

تنظیم مودم دی لینک

مودم دی لینک، در کنار مودم تی پی لینک، در بازار ایران بسیار رایجه و بعد از تی پی لینک، میتوان گفت که مودم دی لینک جایگاه دوم را در میان پرطرفدارترین مودم های ایران را دارد.همانطور که ذکر شد، شما می توانید با استفاده از آی پی 192.168.1.1 به تنظیم مودم دی لینک، تی پی لینک، زیتل و… دسترسی داشته باشید.با استفاده از مراحل زیر، می توانید تنظیمات مودم خود را انجام دهید.

مراحل:

مرحله 1. آدرس آی پی 192.168.1.1 و یا 192.168.0.1 را در مرورگر کامپیوتر خود وارد کنید.

مرحله 2. نام کاربری و رمز عبور خود که مربوط به مودم را وارد کنید. اطلاعات کاربری به هنگام ورود به تنظیمات مودم شما، به صورت پیش فرض admin.

مرحله 3. روی برگه Setup در بالا کلیک کنید. سپس بر روی Connection کلیک کنید.

مرحله 4 موارد زیر را پیکربندی کنید:

Type – اتصال Type را روی PPPoE تنظیم کنید

Name – نام مورد اتصال را وارد کنید

Encapsulation – کپسوله سازی را مطابق با ISP خود تنظیم کنید

Username – نام کاربری ISP را وارد کنید

Password – رمز ورود را وارد کنید

Keep alive – اجازه دهید تا همان پیش فرض باشد.

MAX Fail – اجازه دهید تا همان پیش فرض باشد.

MTU – اجازه دهید تا همان پیش فرض باشد.

MRU – اجازه دهید تا همان پیش فرض باشد.

Set Route- توصیه می شود این قسمت فعال باشد.

VPI – تنظیمات ISP را بر روی آن اعمال کنید به عنوان مثال برای شرکت مخابرات این مقدار 0 میباشد.

VCI – تنظیمات ISP را بر روی آن اعمال کنید. به عنوان مثال، برای شرکت مخابرات این مقدار 35 میباشد.

QoS – اجازه دهید تا همان پیش فرض باشد.

PCR – اجازه دهید تا همان پیش فرض باشد.

SCR – اجازه دهید تا همان پیش فرض باشد.

پس از اتمام بر روی Apply کلیک کنید. حال شما موفق شدید تا تنظیمات مودم دی لینک را به درستی انجام دهید.

بیشتر بدانیم: چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟- آموزش جا به جایی فایل در شبکه

تنظیم مودم مخابرات

تنظیمات در مخابرات به چه صورت است؟

مانند تنظیمات مودم دی لینک و تی پی لینک. دقت کنید که یکی از راهکارهای اصولی برای تنظیمات مودم جهت اتصال به اینترنت مخابرات اینه که VPI را 0 و VCI را 35 وارد کنید.

تنظیم مودم Zyxel

تنظیمات  مودم Zyxel

شما در ابتدا نیاز دارید تا آدرس آی پی 192.168.1.1 را در کامپیوتر خود وارد کنید.

پس از آن برای وارد شدن به محیط تنظیمات، باید نام کاربری و رمز عبور را admin وارد کنید.

سپس بر روی گزینه Go to advanced setup کلیک کنید.

2020 به چه صورت می باشد؟ تنظیمات مودم اینترنت

این عدد، مختص به اینترنت مخابرات میباشد. اگر شما با این اطلاعات نتوانستید به اینترنت متصل شوید، به شما پیشنهاد میشود تا با شماره تلفن 2020 تماس بگیرید.

سایت تنظیمات مودم کدام سایت است؟

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، شما میتوانید با استفاده از یک آی پی خاص، به صفحه برند دلخواه خود بروید و پس از آن، اقدام به کانفیگ مودم کنید.راه های مختلفی برای تنظیمات وجود دارد. شما میتوانید از نرم افزار و وب سایت برای تنظیمات خود استفاده کنید.

آی پی مشهور تنظیمات مودم، 192.168.1.1 میباشد. شما میتوانید با ورود به این آی پی از طریق مرورگر کامپیوتر خود، اقدام به تنظیمات مودم کنید. این آی پی یا سایت، برای بسیاری از مودم ها کاربرد دارد. هم چنین ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که تنظیمات وای فای روی مودم های جیبی به چه صورت است در اینجا ما با مقاله تنظیمات وای فای روی مودم LTE جیبی TP-Link شمارا راهنمایی میکنیم.

ممکن است برای شما سوال پیش آمده باشد که آیا میتوان با استفاده از موبایل، اقدام به تنظیمات مودم کرد؟در جواب به این سوال باید پاسخ داد که شما میتوانید با استفاده از دستگاه موبایل خود، اقدام به تنظیمات مودم کنید. شما کافیه تا آدرس آی پی 192.168.1.1 را در مرورگر موبایل خود وارد کنید و پس از آن اقدام به تنظیمات مودم مانند کامپیوتر کنید.

تنظیم مودم با موبایل چگونه انجام می شود؟

تنظیمات  با موبایل چگونه انجام می شود؟

تنظیمات مودم با موبایل مانند انجام تنظیمات مودم با کامپیوتره. همانطور که ذکر شد، آدرس آی پی 192.168.1.1 را در مرورگر خود وارد کنید و پس از آن، نام کاربری و رمز عبور خود را در جعبه ورود اطلاعات مودم وارد کنید. پس از وارد شدن به صفحه تنظیمات مودم، بر روی Setup Wizard کلیک کنید و ادامه مراحل را مانند کامپیوتر انجام دهید.

تغییر تنظیمات مودم باید چگونه انجام شود؟

برای اینکه تنظیمات مودم خود را به صورت صحیح انجام دهید، شما میتوانید از دو طریق نرم افزار و آدرس آی پی انجام دهید. مرسوم ترین روش برای اعمال تغییرات در تنظیمات مودم، اینه که آدرس آی پی را در مرورگر خود وارد کنید و پس از آن اقدام به کانفیگ مودم کنید.آدرس آی پی جهت ورود به صفحه تنظیمات مودم، 192.168.1.1 می باشد.

باید بدانیم: چگونه پوشه share را در ویندوز ایجاد کنیم؟- آموزش جا به جایی فایل در شبکه

خلاصه مقاله

  • در این مقاله به طور کامل به شما درباره تنظیم مودم و موارد مورد نیاز برای تغییر در تنظیمات مودم ذکر شد.
  • برای اینکه بتوانید به سرویس ارائه دهنده اینترنت خود اتصال داشته باشید، نیاز است تا اقدام به کانفیگ مودم کنید.
  • تنظیم مودم برای هر مودم متفاوته و نمیتوان از یک مقاله برای اعمال تنظیمات در تمامی مودم ها انجام داد. اما میتوان گفت که در بسیاری از مودم ها، این روش تقریبا یکسانه.
  • با خواندن این مقاله، شما میتوانید به راحتی مودم خود را تنظیم کنید و با وارد کردن اطلاعات کاربری خود، به اینترنت وصل شوید.
برگشت به بالا