تنظیمات مودم را چطور میتوان عوض کرد؟ آموزش کامل مرحله به مرحله

آموزش تنظطیمات مودم و کانفینگ آن

همانطور که میدانید اگر بخواهید به تنظیمات مودم بپردازید و یا به اصطلاح کانفیگ مودم را انجام دهید، زمانی که اطلاعاتی از نحوه تنظیم مودم نداشته باشید مجبور هستید از تکنسین هایی که در این زمینه فعالیت میکنند بخواهید که این کار را برایتان انجام بدهند که این کار مستلزم زمانه و باید صبر کنید تا به مقصود خود برسید ما در اینجا این مراحل را به شما یاد میدهیم که در سریع ترین زمان ممکن به هدفتان برسید با ما همراه باشید.

آموزش نحوه تنظیم مودم و کانفینگ آن

تنظیمات مودم به چه صورت انجام می شود؟

پیش از آنکه به بیان چگونگی تنظیمات مودم بپردازیم، باید بگوییم که به منظور اتصال به اینترنت و استفاده از آن، به یک مودم و خرید اشتراک اینترنت به صورت ماهیانه یا سالیانه از شرکت های ارائه دهنده ی اینترنت دارید. پس از خرید مودم لازمه آن ها را تنظیم کنید.

لازم به ذکره که تمامی مودم هایی که از سوی شرکت ها ارائه میشوند، دارای تنظیم های یکسانی هستند و تفاوت آن ها فقط از نظر ظاهر نصب کردن و رابط کاربری میباشد. در این مقاله می خواهیم به شما چگونگی نصب کردن و کانفیگ مودم را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

تنظیم کردن مودم دی لینک چگونه می باشد؟

 مودم  دی لینک چگونه می باشد؟

از مهم ترین ابزار و وسایل تجهیزات شبکه به اسپلیتر، کابل تلفن و کابل شبکه ی لن نام برد. توجه داشته باشید که مودم های دی لینک یکی از معروف ترین و با کیفیت ترین مودم های موجود در بازار هستند و کاربران بسیاری از آن ها استفاده میکنند. لازم به ذکر است که در صورتی که بخواهید از روش بی سیم استفاده کنید، دیگر نیازی به کابل لن نخواهید داشت.

پیش از هر اقدامی مودم را یکبار ریست کنید؛ یعنی با استفاده از یک سوزن و یا یک جسم نوک تیز، دکمه ی آن را به مدت 15 ثانیه فشار دهید. در این مرحله از نحوه تنظیم و کانفیگ مودم، یکبار خاموش و مجددا روشن خواهد شد. سپس اسم شبکه ی مودم به دی لینک تغییر خواهد کرد و برای تنظیم آن باید به شبکه ی وای فای وصل شوید

تنظیمات مودم دی لینک و جزئیات آن

نحوه تنظیم مودم دی لینک و جزئیات آن

در مرحله ی دوم تنظیم کردن مودم دی لینک باید به قسمت Gateway وارد شوید. بدین منظور باید از مرورگر خود استفاده کنید و این آدرس را سرچ کنید. مرورگر خود را باز کنید و به آدرس 192.168.1.1 وارد شوید. لازم به ذکر است که این آدرس در اکثر مودم ها یکسانه و اگر متفاوت بود، می توانید از قسمت دفترچه راهنما آدرس مخصوص به آن را پیدا کنید.

در این قسمت از کانفیگ مودم، نام کاربری و رمز عبور برای شما نمایش داده میشود که باید در هر دو فیلد، کلمه ی admin را بدون استفاده از حروف بزرگ وارد کنید. بعد از این مرحله، دکمه ی Login را کلیک نمایید.

تنظیمات و نصب مودم دی لینک با سادگی هرچه تمام تر

در مرحله ی سوم نحوه تنظیم مودم میبایست پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، به صفحه ی مخصوص دی لینک وارد شوید. پس از مشاهده ی این صفحه، دکمه ی Setup Wizard را کلیک کنید تا به مرحله ی بعدی منتقل شوید. پس از آن صفحه ای روبروی شما باز میشود که در آن تمامی مراحل کانفیگ مودم دی لینک را به شما توضیح داده.

پس از مشاهده ی این صفحه، بر دکمه ی Next که در روبروی شما قرار دارد کلیک کنید و به صفحه ی بعد منتقل شوید. توجه داشته باشید که تمامی مراحل گفته شده باید به طور دقیق انجام شود. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه تنظیم مودم دی لینک دارید، به شما پیشنهاد میکنیم به مقاله آموزش تنظیمات مودم D-Link مراجعه کنید.

اولین قدم برای تنظیم مودم دی لینک

اولین قدم برای تنظیمات مودم دی لینک

تا اینجا سه مرحله از تنظیمات مودم را بیان کردیم. همانطور که گفته شد، اولین قدم برای تنظیم مودم دی لینک، ریست کردن مودم و یا خاموش و روشن کردن آن میباشد. این مرحله از اهمیت بسزایی قرار دارد؛ زیرا پس از نگه داشتن دکمه ی ریست به مدت 15 ثانیه و خاموش و روشن شدن مجدد آن، مودم به صورت خودکار به صفحه ی تنظیم کردن دی لینک منتقل میشود.

در اولین مرحله ی کانفیگ مودم دقت داشته باشید که حتما آدرس 192.168.1.1 را وارد کنید. اگر پس از وارد کردن این آدرس به صفحه ی مورد نظر منتقل نشدید، حتما اتصال مودم به وسیله ی کابل و یا وای فای به دستگاه چک کنید. همچنین دقت کنید که آی پی شما به درستی تنظیم شده باشد.

نحوه تنظیم مودم مخابرات و مراحل آن

تنظیمات مودم مخابرات به چه صورت است؟

در این قسمت تا حدودی با تنظیم کردن مودم آشنا شدید؛ در مرحله ی چهارم شما باید به منظور افزایش ایمنی و امنیت بیشتر، رمز خود را تغییر دهید.

در این صفحه باید اول رمز قبلی مودم که همان کلمه ی admin است را در فیلد Current Password قرار دهید و بعد از آن باید یک رمز جدید انتخاب کرده و آن را در قسمت New Password وارد کرده و به طور مجدد آن را در قسمت Confirm Password وارد کنید.

در این مرحله از کانفیگ مودم، بعد از وارد کردن تمام این اطلاعات بر دکمه ی Next کلیک کنید. توجه داشته باشید که اگر قصد تغییر رمز ورود به مودم خود را ندارید، می توانید بدون آنکه در هیچ یک از فیلد های فوق چیزی پر کنید، کلید Skip را زده و به مرحله ی بعد بروید.

برای خرید: کارت شبکه و سوئیچ شبکه

این مراحل برای مودم دی لینک چگونه انجام می شود؟

 برای  کانفیگ دی لینک چه کاری انجام می شود؟

اکنون صفحه ای جلوی شما باز میشود که باید در آن کشور و ساعت زمانی را به طور دقیق تنظیم نمایید. در مرحله ی پنجم از نحوه تنظیم مودم باید فیلد مربوط به TIME ZONE را انتخاب کنید و تنظیم کنید و چون ما در ایران قرار داریم، برای تنظیم آن گزینه ی Tehran 03:30 GMT + را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب این دکمه دیگر لازم نیست دکمه ها و کلیک های دیگر را تغییر دهید؛ آن ها را بدون تغییر باقی بگذارید و بر دکمه ی Next کلیک نمایید تا به مرحله ی بعدی منتقل شوید.

مطالب مرتبط: پر فروش ترین مودم های ADSL و VDSL و LTE کدام مودم ها هستند؟

همه چیز درباره تنظیمات مودم adsl مخابرات

همه چیز درباره  adsl مخابرات

در مرحله ی ششم ازلازم است اطلاعات زیر را وارد کنید. این قسمت شامل اطلاعاتی چون کشور، نوع اتصال، رمز اشتراکی اینترنت، شرکتی که از آن اینترنت دریافت می کنید، نام کاربری اشتراک، CPI، VPI، رمز اینترنت و نوع ارتباطی که با ISP وجود دارد را باید پر کنید.

مراحل:

1-در قسمت Country اطلاعات مربوط به کشور یعنی ایران را انتخاب نمایید.

2- در این بخش از مقاله نحوه تنظیم مودم در قسمت Internet Service Provider شرکتی که از آن اینترنت خریداری کرده اید را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بلافاصله پس از انتخاب کشور مورد نظر لیست ISP به نمایش در میآید.

3- در گزینه ی بعدی که Protocol می باشد، به نوع کانکشن ISP ارتباط دارد که در این قسمت باید گزینه ی PPPoE را بین گزینه های دیگر انتخاب نمایید.

4-در قسمت بعدی که با گزینه ی Connection Type روبرو می شوید، برای تنظیم کردن مودم باید گزینه ی LLC را انتخاب نمایید؛ توجه کنید که این گزینه هم مربوط به نوع ارتباطی که با شرکت ISP دارد، میباشد.

5-دقت کنید که در این قسمت باید گزینه های VPI و VCI را تکمیل نمایید. این گزینه ها در ایران برای تمامی دستگاه ها یکسان بوده و به ترتیب برای قسمت VPI از عدد صفر و برای قسمت VCI از عدد 35 استفاده نمایید. این اعداد برای تمامی شرکت هایی که اینترنت ارائه می دهند، مشابه همینه.

6-نحوه ی تنظیم مودم در قسمت Username بدین صورت است که باید نام کاربری مخصوص به خود را که در هنگام خرید از شرکت ارائه دهنده ی اینترنت دریافت کرده اید، قرار دهید. توجه داشته باشید که این نام مخصوص خود شماست.

7-حال با گزینه ی Password و Confirm Password مواجه میشوید که باید رمز مربوط به اشتراک اینترنت خود را در هر دو فیلد بنویسید. توجه کنید که این رمز در هنگام خرید اشتراک به طور شخصی به شما ارائه میشود. بعد از گذشتن از تمام مراحل فوق، روی گزینه ی Next کلیک نمایید تا به مرحله ی بعدی منتقل شوید.

تنظیم نصب و یا کانفیگ مودم مخابرات به چه صورت است؟

نصب و کانفیگ مخابرات به چه صورت است؟

در این قسمت باید شبکه ی وای فای خود را انتخاب کنید؛ به عبارت دیگر باید تعیین کنید که میخواهید از شبکه ی وای فای استفاده کنید یا خیر. توجه داشته باشید که اگر Access Point را در حالت Activated قرار دهید، امکان استفاده از وای فای در مودم برقرار میشود. در این قسمت از کانفیگ مودم اگر مایل به استفاده از شبکه ی وای فای خود نیستید، از این مرحله عبور کنید.

توجه داشته باشید که در این صورت فقط می توانید با استفاده از سیم و از طریق کابل اترنت به اینترنت وصل شوید و دیگر امکان اتصال به اینترنت مودم از طریق وای فای را نخواهید داشت. در ادامه به بیان جزئیات این قسمت میپردازیم.

نحوه ی تنظیم مودم در منزل

نحوه ی تنظیم مودم در منزل

در این قسمت باید فیلد های صفحه را بدین صورت پر نمایید. تمامی مراحل زیر را می توانید به راحتی در منزل انجام دهید. اولین فیلد با نام SSID است که باید نام مورد نظر خود برای شبکه ی وای فای را وارد کنید. به عبارت دیگر این نام همان اسمیه که در هنگام اتصال به اینترنت از طریق وای فای در لیست تلفن های همراه و یا لب تاپ ها نمایش داده میشود.

در این قسمت، فیلد بعدی به نام Broadcast SSID نمایش داده میشود، مربوط به غیر فعال کردن و یا فعال نمودن حالت پنهان شبکه ی وای فای شما میباشد که لازم نیست آن را تغییری بدهید.میتوانید با مراجعه به مقاله تنظیمات شبکه داخلی مودم D-Link نیز اطلاعاتی درباره تنظیم کردن شبکه داخلی مودم به دست آورید.

تنظیمات وای فای را چگونه مشاهده کنیم؟

در این بخش از مقاله نحوه تنظیم مودم ، فیلد Authentication Type را مشاهده میکنید که در واقع یک الگوریتم برای تامین امنیت مودمه. توجه داشته باشید که حتما آن را در حالت 2 WPA قرار دهید که بهترین نوع و حالت ایمن کردن مودم شما میباشد. توجه داشته باشید که این بخش از اهمیت خاصی برخورداره. فیلد بعدی که مشاهده میکنید، به نام Encryption است؛

این قسمت هم به رمزنگاری وای فای شما بر میگردد؛ آن را در حالت TKIP/AES قرار دهید که بهترین حالت ممکن برای حفظ امنیت اینترنت شما خواهد بود. آخرین فیلد این بخش به نام Pre-Shared Key می باشد که این بخش مربوط به رمز شبکه ی وای فای شما در هنگام اتصال دستگاه های مختلف به وای فای میباشد.

تنظیمات مودم دی لینک برای اینترنت مخابرات

نحوه تنظیم مودم دی لینک برای اینترنت مخابرات

در این قسمت باید یک رمز مناسب برای Pre-Shared Key انتخاب کنید. ما به شما نکات مهم برای انتخاب این رمز را میگوییم تا ایمنی دستگاه شما تا حد بالایی حفظ شود. در انتخاب رمز دقت کنید که حتما از حروف های بزرگ، کوچک، اعداد و علائم خاصی مانند (@ # ! % *) استفاده نمایید.

حتما دقت کنید که رمز ساده ای برای دستگاه خود انتخاب نکنید؛ زیرا رمز های ساده و کاراکتر های کوچک، به راحتی توسط افراد دیگر هک می شود. به همین دلیل یکی از مهم ترین بخش کانفیگ مودم شما، انتخاب یک رمز پیچیده می باشد. پس از انتخاب دکمه ی Next را بزنید تا به مرحله ی بعدی منتقل شوید.

بیشتر بخوانید: اینترنتم زود تموم میشه چیکارکنم؟

آدرس سایت تنظیمات مودم 192.168.1.1

آدرس سایت برای نصب adsl

همانطور که گفته شد، در اکثر مودم های شرکت های مختلف، برای تنظیم کردن مودم، باید به آدرس 192.168.1.1 متصل شوید. علی رغم اینکه این سایت در اکثر مودم ها مشترکه، اما ممکن است در برخی از آن ها سایت فوق نباشد. در این صورت به دفترچه ی راهنما مراجعه نمایید و آدرس مربوط به مودم خود را پیدا کنید.

توجه داشته باشید که اگر پس از وارد کردن آدرس به سایت منتقل نشدید، حتما اتصال مودم به وسیله ی کابل و یا وای فای به دستگاه چک کنید. همچنین دقت کنید که آی پی شما به درستی تنظیم شده باشد.

راه اندازی و نصب مودم دی لینک در چند مرحله انجام می شود؟

راه اندازی و نصب  دی لینک در چند مرحله انجام می شود؟

همانطور که گفته شد، به منظور راه اندازی و انجام کانفیگ مودم، باید 7 مرحله پشت سر هم پیش بروید. تا این قسمت 6 مرحله ی آن را بیان کردیم در نهایت که آخرین مرحله از این تنظیمات است، باید تنظیمات انجام شده را تنظیم نمایید. در این مرحله این تنظیم کردن دی لینک به اتمام رسیده.

برای ذخیره ی تمامی تنظیمات صورت گرفته، کافی است فقط روی دکمه ی Save کلیک نمایید تا تمامی اقدامات سیو شود و از قسمت تنظیمات وای فای خارج شوید

بعد از اینکه بر دکمه ی Save کلیک کردید، اتصال به شبکه ی وای فای در مودم شما قطع شده و نام جدیدی از شبه ی وای فای که در قسمت قبل آن را وارد کردید، بر روی لیست شبکه های وای فای تمام دستگاه های شما مانند تلفن همراه و یا لب تاپ نمایش داده میشود.

در این بخش از کافی است فقط رمزی که در فیلد Pre-Shared Key انتخاب کرده اید را وارد کنید تا به مودم خود متصل شوید.

نصب و کانفیگ مودم دی لینک در سه مرحله

اگر بخواهیم به زبان ساده تر آن را در سه مرحله بیان کنیم، باید بگوییم که اولین مرحله وارد کردن آدرس 192.168.1.1 می باشد. این آدرس در اکثر مودم ها یکسان بوده و در برخی از آن ها متفاوته که در این شرایط باید از دفترچه ی راهنما کمک بگیرید.

دومین مرحله انجام تنظیماتی مانند وارد کردن کشور، رمزگذاری و تغییر نام وای فای میباشد. دقت کنید که مراحل گفته شده با تمام جزئیات در قسمت های قبل توضیح داده شد و در صورت هرگونه اشکال میتوانید به قسمت های قبل مراجعه کنید. سومین و آخرین مرحله از تنظیم کردن مودم ذخیره کردن و سیو کردن تغییرات اعمال شده در تمامی مراحل میباشد.

در چند مرحله و چگونه مودم را تنظیم کنیم؟

نحوه تنظیم مودم در چند مرحله انجام می شود؟ چگونه مودم را تنظیم کنیم؟

تا این قسمت با چگونگی تنظیم کردن مودم تی پی لینک شما را آشنا میکنیم. در اولین مرحله مودم را ریست کرده و خاموش و روشن نمایید. در تمامی مودم های تی پی لینک ابتدا باید یک رمز وارد کنید؛ این رمز در قسمت زیرین مودم قرار گرفته. پس از روشن و خاموش کردن باید به آدرس Gateway بروید.

در این مرحله از مرورگر اینترنت خود استفاده کنید و به آدرس 192.168.1.1 و یا 192.168.0.1 بروید.

این آدرس ها در تمامی مودم ها یکسان اند اما در صورتی که متفاوت باشد، از طریق مطالعه ی دفترچه ی راهنما، آن را پیدا خواهید کرد. پس از وارد کردن این آدرس صفحه ای در مقابلتان قرار می گیرد که به منظور ادامه ی کانفیگ مودم، باید در دو فیلد Username و Password عبارت admin را به همین شکل و با حروف کوچک پر کنید.

تنظیمات مودم tp-link برای adsl مخابرات

در این مرحله از تنظیمات مودم، پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور باید روی گزینه ی Quick Setup برای شروع کانفیگ آن کلیک کنید. پس از آن گزینه ی Next را کلیک کنید تا به مرحله ی بعدی بروید. در این صفحه باید زمان و منطقه ی خود را انتخاب کنید. به منظور تنظیم این قسمت روی گزینه ی GMT+03:30Tehran کلیک نموده و پس از آن دوباره NEXT را انتخاب کنید.

در این قسمت از کانفیگ باید نوع اتصال خود را مشخص نمایید. این قسمت را در حالت ADSL WAN قرار دهید. در مرحله ی بعدی باید تنظیمات مربوط به اشتراک اینترنتی خود را وارد نمایید. این بخش شامل نوع کشور، نوع اتصال، شرکتی که از آن اینترنت دریافت کرده اید، نام کاربری و رمز اشتراک اینترنت، VPI، VCI و نوع ارتباطی که با ISP دارد می باشد.

تنظیمات مودم تی پی لینک مخابرات

تی پی لینک مخابرات

در این مرحله باید انتخاب کنید که آیا می خواهید از شبکه ی وای فای استفاده کنید یا خیر. در صورتی که تیک گزینه ی Enable Wireless را فعال کنید، میتوانید از وای فای مودم استفاده نمایید در غیر این صورت اتصال فقط از طریق کابل اترنت خواهد بود. پس از آن بر گزینه ی Next کلیک کنید تا به مرحله ی آخر بروید. در این مرحله کانفیگ مودم به اتمام رسیده است.

روی گزینه ی Confirm کلیک کنید تا تمام مراحل ثبت شود. اکنون رمز خود را وارد کنید تا به شبکه ی وای فای خود متصل شوید.

همانطور که بیان کردیم به منظور ورود به تنظیم کردن مودم دی لینک باید پیش از هر کاری یکبار آن را ریست نمایید. در این مرحله اسم شبکه ی مودم به دی لینک تغییر خواهد کرد و برای تنظیم آن باید به شبکه ی وای فای وصل شوید.

بعد برای ورود به بخش تنظیمات آدرس 192.168.1.1 را وارد نمایید خوبه که بدانید که آدرس فوق در اکثر مودم ها مشابه است ولی اگر متفاوت بود، می توانید از قسمت دفترچه راهنما آدرس مورد نظر را بیابید.

در این قسمت، نام کاربری و رمز عبور برای شما نمایش داده می شود که باید در هر دو فیلد، کلمه ی admin را بدون استفاده از حروف بزرگ وارد کنید. بعد از این مرحله، دکمه ی Login را کلیک نمایید. اکنون وارد تنظیمات دی لینک شده اید.

نحوه نصب و کانفیگ مودم دی لینک به سادگی هرچه تمام تر

نحوه تنظیم مودم دی لینک به سادگی هرچه تمام تر
نحوه تنظیم مودمنحوه تنظیم مودم

همانطور که مشاهده کردید، در این قسمت به شما نحوه ی تنظیم کردن مودم دی لینک را به زبان ساده و به طور دقیق بیان کردیم. شما می توانید تمامی مراحل گفته شده را به راحتی و در منزل انجام دهید و مودم خریداری شده ی خود را به آسانی تنظیم نموده و به اینترنت وصل شوید.

به خاطر داشته باشید که کانفیگ مودم کار سخت و دشواری نیست؛ به شرطی که تمام مراحل آن را به دقت و از روی دستورالعمل انجام دهید. امیدواریم توضیحات این مقاله برای شما فایده داشته باشد و از آن استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: فناوری VDSL چیست ؟ وی دی اس ال چه کاربرد هایی دارد؟

خلاصه مقاله

در اولین مرحله، حتما یکبار آن را خاموش و روشن کنید. سپس اسم شبکه ی مودم به دی لینک تغییر خواهد کرد و برای تنظیم آن باید به شبکه ی وای فای وصل شوید. مرورگر خود را باز کنید و به آدرس 192.168.1.1 وارد شوید. لازم به ذکر است که این آدرس در اکثر مودم ها یکسانه و اگر متفاوت بود، می توانید از قسمت دفترچه راهنما آدرس مخصوص به آن را پیدا کنید.

سپس نام کاربری و رمز عبور برای شما نمایش داده میشود که باید در هر دو فیلد، کلمه ی admin را بدون استفاده از حروف بزرگ وارد کنید.

در این مرحله از باید فیلد مربوط به TIME ZONE را انتخاب کنید و تنظیم کنید. و چون ما در ایران قرار داریم، برای تنظیم آن گزینه ی Tehran +03:30 GMT را انتخاب کنید. سپس در این قسمت اطلاعاتی چون کشور، نوع اتصال، رمز اشتراکی اینترنت، شرکتی که از آن اینترنت دریافت میکنید، نام کاربری اشتراک، CPI، VPI، رمز اینترنت و نوع ارتباطی که با ISP وجود دارد را باید پر کنید.

در ادامه :

تنظیم کردن وای فای را چگونه مشاهده کنیم؟

در این قسمت از باید شبکه ی وای فای خود را انتخاب کنید؛ به عبارت دیگر باید تعیین کنید که میخواهید از شبکه ی وای فای استفاده کنید یا خیر. توجه داشته باشید که اگر Access Point را در حالت Activated قرار دهید، امکان استفاده از وای فای در مودم برقرار میشود.

در این قسمت از کانفیگ مودم اگر مایل به استفاده از شبکه ی وای فای خود نیستید، از این مرحله عبور کنید. به یاد داشته باشید که برای تنظیم کردن مودم در انتخاب رمز دقت کنید که حتما از حروف های بزرگ، کوچک، اعداد و علائم خاصی مانند (@ # ! % *) استفاده نمایید. دقت کنید که رمز ساده ای برای دستگاه خود انتخاب نکنید؛ زیرا رمز های ساده و کاراکتر های کوچک، به راحتی توسط افراد دیگر هک می شود.

برگشت به بالا