اینترنتم زود تموم میشه چیکارکنم؟

اینترنتم زود تموم میشه

خرید بسته های اینترنتی با توجه به قیمت هایی که دارند باید به درستی انجام بشه تا در نهایت بتوانیم از یک بسته اینترنتی در زمان مقتضی، بهترین استفاده مد نظر خود را داشته باشیم. اما شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا اینترنتم زود تموم میشه ؟ ما قصد داریم در این مقاله به دنبال پاسخی برای این سوال بسیار مهم باشیم. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در این خصوص اطلاعاتی را در اختیار شما قرار بدیم.

چرا اینترنتم زود تموم میشه ؟

چرا اینترنتم زود تموم میشه ؟

اگر شما از میزان استفاده خود از حجم اینترنتتون باخبرید و معتقد هستید که اینترنت شما زود تموم میشه مقاله زیر را مطالعه نمایید ما در این مقاله به بررسی بزرگترین مشکل کاربران اینترنتی میپردازیم به ما همراه باشید برای بررسی بیشتر و دقیق تر این موضوع و بر طرف شدن شبه ها و مشکلاتتون.

چرا گوشی من اینترنت زیاد مصرف می کند؟


روش های زیادی برای بررسی میزان مصرف اینترنت در تلفن همراه هوشمند وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید و در نهایت به جواب سوال چرا نتم سریع تموم میشه دست پیدا کنید. یکی از این راه ها، بررسی مصرف دیتای اپ ها از بخش تنظیمات موبایل می باشد.

در موبایل های اندرویدی برای دسترسی به این قسمت می توانید پس از مراجعه به Setting، به بخش Data Usage مراجعه کنید و پس از آن قسمت Cellular Data Usage را مورد بررسی قرار دهید. در این قسمت می توانید به برنامه های مختلف تلفن همراه خود دسترسی داشته باشید و متوجه شوید که هر کدام از اپلیکیشن ها چقدر از دیتای شما را مصرف کرده اند.

در صورتی که برنامه ای بلا استفاده در حال مصرف حجم زیادی از داده های شماست، می توانید آن را حذف کنید.
در نظر داشته باشید که برای کاهش مصرف اینترنت و رسیدن به پاسخ سوال چرا اینترنتم زود تموم میشه، میتونید از ابزارهای مدیریت برنامه های مربوط به شبکه های اجتماعی استفاده کنید، میزان ویدیو و عکس های مشاهده شده به صورت آنلاین را کاهش بدید و همچنین به روزرسانی خودکار که از سوی Google Play انجام میشه را متوقف کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در خصوص روش های کاهش میزان مصرف حجم دیتا با شما صحبت کنیم.

شبکستان بزرگترین و جامع ترین مرجع خرید تجهیزات شبکه


چیکار کنم بسته اینترنتم زود تموم نشه؟

دلایل زیادی وجود دارند که در نهایت ما به این نتیجه میرسیم که اینترنتم زود تموم میشه! اما میتونیم با بررسی روش هایی که در ادامه بیان میشه، از بروز این اتفاقات جلوگیری کنیم. به این منظور میتونیم از به روز رسانی خودکار سیستم عامل کامپیوتر و یا گوشی جلوگیری کنیم.

در صورتی که موبایل خود را برای تامین اینترنت لپ تاپ خود استفاده میکنید،میتونید با استفاده از روش های جلوگیری از آپدیت خودکار، مصرف اینترنت خود را مدیریت کنید. همچنین استفاده از روش هایی مانند جلوگیری از به روز رسانی خودکار با اینترنت همراه که برای موبایل ارائه میشه، میزان مصرف اینترنت خود را مدیریت نمایید.

هم چنین:

یکی دیگر از روش های جلوگیری از مصرف بی رویه اینترنت را میتوان مدیریت بازی های آنلاین دانست. برای مثال بازی Clash of Clans شاید در ابتدای راه مصرف زیادی از اینترنت را به خود اختصاص ندهد ولی در نهایت با توجه به ساعات زیادی که شما را سرگرم بازی میکنه، مصرف اینترنت شما را افزایش خواهد داد.

برخی از نرم افزارهای موبایلی شما به صورت پنهانی به روز رسانی می شوند و می توانید با جلوگیری از این مسئله، کاری کنید تا اینترنت موبایل شما به سرعت مصرف نشود و همچنین با مراجعه به قسمت مدیریت میزان مصرف اینترنت در نرم افزارهایی مانند تلگرام می توانید از مصرف بیش از اندازه اینترنت که شامل دانلود خودکار مدیا می شود، جلوگیری نمایید.

جلوگیری از پخش خودکار موسیقی و یا ویدیو در شبکه های اجتماعی و همچنین عدم اتصال به پشتیبان گیری ابری فایل ها به صورت خودکار از دیگر روش هایی است که به افرادی توصیه می شود که همواره اظهار می کنند، اینترنتم زود تموم میشه.

چت تصویری، اشتراک گذاری اینترنت، ویروس، پادکست و مراجعه زیاد به سایت هایی که حجم بالایی از دیتای شما را مصرف می کنند از دیگر دلایلی است که می تواند باعث شود تا اینترنت شما به سرعت به اتمام برسد. شما می توانید با استفاده از این روش ها، به سادگی مصرف اینترنت خود را مدیریت کنید.

خرید مودم ADSL / VDSL در شبکستان برای کاهش مصرف حجم اینترنت


ترفند کاهش مصرف حجم اینترنت

ترفند کاهش مصرف حجم اینترنت


در کنار روش هایی که در قسمت بالا برای شما بیان شد، برای جلوگیری از مصرف زیاد اینترنت که بسیاری را به خود درگیر کرده و حداقل همه ما سوال چرا اینترنتم زود تموم میشه را از خود یک بار پرسیده ایم، میتونیم از ترفندهای مختلفی نیز استفاده داشته باشیم که در ادامه به بررسی آن ها میپردازیم :


• داده موبایل خود را زمانی که از آن استفاده نمیکنید، خاموش نگه دارید. این مسئله باعث میشه تا برنامه های پس زمینه شما کمتر اینترنت مصرف کنند و این مسئله در کاهش میزان حجم اینترنت شما دارای تاثیر بسیار زیادی میباشد.
• میتونید با استفاده از قسمت Data Usage که در قسمت Setting سایت شما قرار داده شده است، محدودیت مصرف اینترنت را ایجاد کرده و مشخص کنید که در یک بازه زمانی مشخص، تا چه حد اینترنت میتونید مصرف کنید.

درادامه مراحل:


• با استفاده از برنامه های با مصرف اینترنت کمتر میتونید عملکرد بهتری را در این خصوص داشته باشید و در واقع به شما این امکان داده میشه که بتوانید عملکرد بهتری داشته باشید. برای مثال استفاده از Facebook Lite به جای برنامه Facebook میتونه یکی از مهم ترین روش های پیش روی شما باشد.
• Browser با میزان مصرف دیتای کمتر انتخاب کنید : در واقع میتونید بگید که مصرف اینترنت شما زمانی که با استفاده از مرورگرهای پر مصرف در سایت ها وبگردی کنید، بیشتر خواهد شد. از این روی شما میتونید با استفاده از مرورگرهای کم مصرف تر، جلوی این مصرف دیتا را بگیرید.


• با تنظیم به روز رسانی برنامه ها از طریق Wi-Fi شما میتونید میزان مصرف کمتری از اینترنت دیتا را داشته باشید.
• فعال کردن گزینه Data Saver در مرورگر کروم از مهم ترین روش هایی است که برای کاهش میزان مصرف اینترنت در این مرورگر میتونه به شما کمک کنه و در صورتی که از این مرورگر استفاده میکنید، این قابلیت به شما کمک خواهد کرد تا عملکردی بهتر داشته باشید.
• استفاده از برنامه Opera Max میتونه به شما کمک کند تا با فشرده سازی میزان مصرف اینترنت، حجم خود را کاهش داده و به سادگی بتوانید از دیتای خود بیشترین استفاده را داشته باشید. استفاده از این ابزار به شدت توصیه میشه.

جلوگیری از زود تمام شدن حجم اینترنت


تمامی موارد یاد شده در قسمت قبلی میتونه به شما کمک کنه تا از زود تمام شدن حجم اینترنت جلوگیری به عمل بیاورید. در واقع جواب سوال چرا اینترنتم زود تموم میشه در بسیاری از موارد، تنظیمات نادرست موبایل ما میباشه و یا برخی دیگر از مسائل میتونند باعث بشند که اینترنت ما زودتر از موعد خود به پایان برسه.

در واقع حجم بالای مصرفی برخی از نرم افزارها مانند اینستاگرام میتونه یکی از مهم ترین دلایلی باشه که شما باید با دقت بسیار زیادی به آن توجه داشته باشید و میتونید با استفاده از تمامی موارد یاد شده به سادگی مصرف اینترنت خود را به کمترین میزان ممکن برسانید.


با وجود تمام ترفندهای یاد شده در این مقاله، باز هم اینترنتم زود تموم میشه! این مسئله میتونه دلایل دیگری هم داشته باشه که در ادامه به بررسی بیشتر آن ها خواهیم پرداخت و شما را با این مسائل بیشتر آشنا خواهیم کرد.

برای کاهش مصرف در اینترنت باید روش های اتصال را نیز به طور کامل بررسی نمایید برای این کار مقاله انواع روش های اتصال به اینترنت را مطالعه نمایید.


جلوگیری از تمام شدن حجم اینترنت

جلوگیری از تمام شدن حجم اینترنت


همانطور که گفته شد، شما میتونید همزمان با خرید یک بسته همراه از سوی اپراتورها، نسبت به فعال سازی محدودیت مصرف در بازه زمانی مشخص اقدام کنید. در این راه میتونید از ابزارهای خود سیستم عامل استفاده کنید و یا برنامه های جانبی را دانلود کرده و از آن ها استفاده کنید.

این مسئله باعث میشه تا در کوتاه ترین زمان بتوانید بهترین عملکرد را در خصوص جلوگیری از مصرف بی رویه اینترنت داشته باشید و در واقع استفاده از این روش به شما توصیه میشه.

همچنین میتونید به سادگی در بخش تنظیمات موبایل خود و تنظیمات مجزای هر برنامه آنلاین، آپدیت و به روز رسانی را محدود به دریافت اجازه کنید و یا حداقل دستور به روز رسانی تنها با استفاده از Wi-Fi را صادر کنید. این روش نیز میتونه در جلوگیری از تمام شدن حجم اینترنت مورد استفاده باشه. این مسائل در بحث سوال چرا اینترنتم زود تموم میشه دارای اهمیت بسیار زیادی میباشد.


زود تمام شدن حجم اینترنت مخابرات


سوال چرا اینترنتم زود تموم میشه بیشتر در میان کاربران اینترنت مخابرات رایجه! در واقع بسیاری از افراد تصور میکنند که دزدی اینترنتی توسط این اپراتور روی میده ولی این مسئله با توجه به قرارداد امضا شده از سوی کاربر و شرکت مخابرات به هیچ وجه قابل قبول نیست!

در واقع زمانی که شما از اینترنت مخابرات استفاده میکنید، حجم داخلی که برای شما فعال سازی میشه که این حجم برای استفاده از سایت های منتخب (حدود 500 سایت) مورد استفاده است که هیچ کدام از این سایت های داخلی شامل سایت های دانلود نمیشه و در واقع تمامی سایت های دانلود از حجم بین الملل استفاده میکنه.

پس برای این که دچار سوال چرا اینترنتم زود تموم میشه نشوید بهتره که مدیریت حجم اینترنت مخابرات را بیشتر جدی بگیرید!


چیکار کنم بسته اینترنتم زود تموم نشه؟

چیکار کنم بسته اینترنتم زود تموم نشه؟


عوامل مختلفی باعث میشه که حجم اینترنت شما با سرعت بالاتری به پایان برسد که البته در این مقاله به بررسی برخی از این موارد پرداختیم. در واقع شما میتونید با کاهش میزان دانلود پنهانی که از سوی برخی از برنامه ها انجام میشه و همچنین استفاده از برنامه های کم مصرف، مصرف اینترنت خود را به شکل جدی تری کنترل کنید و اجازه ندید که بسته اینترنت شما به سرعت به پایان برسه.

در واقع شما میتونید با استفاده از شرط آپدیت با وای فای و همچنین عدم دانلود مدیا توسط برخی از برنامه های شبکه های اجتماعی به این موضوع مهم دست پیدا کنید.

سوزاندن روزهای باقی مانده اینترنت مخابرات


ممکنه که در برخی از موارد، حجم بسته اینترنت مخابرات شما زودتر از زمان پایان مدت به پایان برسه. حال باید چه کار کنیم؟ در این صورت میتونید با خرید بسته جدید، از طریق داشبوردی که در اختیار شما قرار داده میشه، نسبت به سوزاندن روزهای باقی مانده اینترنت مخابرات اقدام کنید و این شیوه میتونه راهکار بهتری نسبت به خرید حجم اضافه به شمار بره که در دسترس شماست و میتونه باعث افزایش هزینه های شما بشه.

در صورتی که در این زمینه نیاز به راهنمایی بیشتری داشته باشید، میتونید با اپراتور این شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید. همچنین روش های سوزاندن روزهای باقی مانده اینترنت مخابرات تماما در پنل شما توضیح داده میشه و بر اساس نوع سرویسی که انتخاب کرده اید در دسترس شما خواهد بود.

به هر حال بخشی از تموم شدن سریع حجم اینترنت به مودم و اتصالات آن برمیگردد در مقاله انواع مودم از نظر نوع اتصال ما به طور کامل این موضوع را بررسی کرده ایم.


علت زود تمام شدن حجم اینترنت 4G


اینترنت 4G با توجه به سرعت بسیار بالایی که دارد، یکی از بهترین انتخاب های دیتای موبایل به شمار میره و امروزه در دسترس شما میباشد. در واقع برای بیشتر کسانی که به سوال چرا اینترنتم زود تموم میشه برخورد میکنند، استفاده از این نوع سرویس اینترنت اتفاق میافتد و از این روی باید دقت داشته باشیم که حجم اینترنت 4G به دلیل سرعت بالاتر میتونه زودتر به پایان برسد.

استفاده از نرم افزارهای تغییر IP یا همان فیلترشکن ها و یا استفاده از نرم افزارهای پر مصرفی مانند اینستاگرام باعث میشه تا مشترکین این نوع سرویس، زودتر به پایان سرویس خود برسند.خرید این مودم همراه 3G و 4G از شبکستان.

دزدی ایرانسل از اینترنت

دزدی ایرانسل از اینترنت


یکی از مسائلی که شاید برای شما هم روی داده باشه و در واقع تئوری توطئه ذهنی انسان پس از سوال چرا اینترنتم زود تموم میشه شده است را میتوان دزدی اپراتورهای همراه از اینترنت دانست که در این خصوص باید بگوییم که این اتفاق هنوز هیچ مستندی نداشته و صرفا میتونه به دلیل مصرف پنهان اینترنت باشه.

از این روی توصیه میشه که حتما دیتای موبایل خود را پس از استفاده و در هنگام عدم نیاز غیر فعال سازی کنید و یا در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید میتونید با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.


مصرف اینترنت بازی آنلاین


مصرف اینترنت در بازی های آنلاین میتونه به فاکتورهای مختلفی وابسته باشه که از جمله مهم ترین آن ها میتونه به تعداد شرکت کنندگان و سرعت سیر تحولات بازی به شمار بره. در ادامه به بررسی میزان مصرف سه بازی مهم در هر ساعت میپردازیم که شاید بتواند جواب سوال چرا اینترنتم زود تموم میشه برای کاربران گیمر به شمار بره.


• بازی PUBG در هر ساعت 80 مگابایت
• بازی Fortnite در هر ساعت 100 مگابایت
• بازی Counter-Strike : Global Offensive در هر ساعت 250 مگابایت


با توجه به این میزان مصرف توسط بازی ها میتونیم انتظار داشته باشیم که مدیریت مدت زمان بازی کردن هر گیمر تاثیر مستقیم در میزان مصرف اینترنت داشته و باید با دقت بسیار زیادی نسبت به استفاده از بازی ها اقدام کرد. به شدت توصیه میشه که با توجه میزان حجم بالای آپدیت برای هر بازی، به روز رسانی خودکار را متوقف کنید تا بتونید بهترین عملکرد را در خصوص استفاده از بازی ها داشته باشید.

خلاصه نکات مقاله


با توجه به تمامی مسائل بیان شده در این مقاله شما میتونید به جواب سوال چراحجم نتم تموم میشه دست پیدا کنید. مصرف اینترنت دیتا یا ADSL بسته به رفتار و نیازهای کاربر متغیر میباشد و باید با دقت بسیار زیادی نسبت به استفاده از این داده ها اقدام نمود.

در صورتی که میخواید مدیریت مصرف اینترنت را داشته باشید، این مقاله میتونه یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشه که امروزه در دسترس شما قرار گرفته و میتونید با استفاده از مطالب بیان شده در این مقاله، به بهترین شکل ممکن میزان مصرف اینترنت خود را مدیریت کنید.

مسائلی مانند به روز رسانی خودکار، استفاده بیش از حد از نرم افزارهای شبکه های اجتماعی، بازی های آنلاین و عدم آشنایی با قوانینی که از سوی اپراتورهای اینترنتی بیان شده اند میتونه مهم ترین عوامل زودتر تمام شدن بسته اینترنت شما باشند.

برگشت به بالا