راهنمای تنظیمات مودم تندا و آموزش چگونگی نصب مودم تندا

راهنمای تنظیمات مودم تندا وچگونگی نصب آن

این یک مقاله کامل برای راهنمای تنظیمات مودم تندا میباشد که شما میتوانید با استفاده از آن، اقدام به کانفیگ مودم تندا کنید و از این جهت به اینترنت متصل بشید. اگر به دنبال یک راهنمابه صورت گام به گام هستید، به شما پیشنهاد میشود تا این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

چگونگی نصب مودم تندا وراهنمای تنظیمات مودم تندا

چگونگی نصب مودم تندا وراهنمای تنظیمات مودم تندا

مودم تندا، یک مودم چینیه که در ایران رواج پیدا کرده و با استفاده از آن میتوانید به راحتی به اینترنت متصل شوید و از این طریق در اینترنت گردش داشته باشید.

مودم تندا چیست و راهنمای تنظیمات مودم تندا

مودم تندا نظیر مودم تی پی لینک، دی لینک و… میتواند سیگنال دهی بسیار مناسبی در قالب ADSL و وای فای داشته باشد و شما میتوانید برای تمامی سرویس ارائه دهندگان خدمات اینترنت، اقدام به کانفیگ اینترنت ADSL کنید.

تنظیمات مودم تندا را چطور تغییر دهیم؟

بر روی هر رایانه ای که از قبل به روتر متصله، یک مرورگر وب را باز کنید. در نوار آدرس در بالا، آدرس IP روتر را تایپ کنید که پیش فرض برای مودم های Tenda برابر با 192.168.0.1 و کلید enter را فشار دهید.

تنظیم مودم تندا چگونه انجام میشود؟

همانطور که ذکر شد، برای تنظیم کردن مودم تندا باید وارد آدرس آی پی 192.168.1.1 شد.

یک روتر وای فای قابل حمل یا جیبی دقیقا مانند جعبه اینترنت شما در خانه است، اما به جای اینکه به یک کابل تلفن وصل شوند، در عوض آنها یک سیم کارت در خود دارند. اگر از یک وای فای جیبی “آنلاک شده” ​​دریافت کرده اید، این بدان معنیه که میتوانید از هر سیم کارت، از هر نقطه جهان، داخل آن استفاده کنید و وارد صفحه تنظیمات وای فای روی مودم LTE جیبی TP-Link برای اعمال تنظیمات اینترنت سیم کارت کنید.

خرید تجهیزات شبکه

○برای خرید تجهیزات شبکه از شبکستان با قیمت های مقطوع همین الان کلیک کنید○

مواردی که باید در تنظیمات مودم Tenda تغییر دهیم؟ راهنمای تنظیمات مودم تندا

مواردی که باید در تنظیمات مودم Tenda تغییر دهیم؟

باید بدانید که برای کانفیگ مودم، در ابتدا مرورگر خود را باز کنید و آدرس آی پی زیر را در قسمت کادر جستجو / وارد کردن آدرس اینترنتی وارد کنید:

192.168.1.1.پس از آن در قسمت Interface، وارد قسمت Primary Setup شوید و در آنجا می توانید مودم تندا D301V2.0 خود را کانفیگ کنید.نوع Link Type خود را Ethernet قرار دهید. بر روی قسمت Connection Type، برای اینترنت مخابرات و دیگر اینترنت های ایرانی، باید گزینه PPPoE، را انتخاب کنید.

در قسمت Username و Password، شما باید اطلاعاتی را وارد کنید که از طریق ایمیل و یا سرویس پیام از طرف مخابرات و یا دیگر خدمات ارائه دهنده اینترنت برای شما ارسال شده. VPI و VCI دو عدد بسیار مهم است که شما باید به هنگام نیاز از آنها به درستی استفاده کنید.

دقت کنید که دو عدد VPI و VCI دو عدد متغیر در بین خدمات ارائه دهنده اینترنته و برای هر شرکتی متفاوت. برای خدمات اینترنت شرکت مخابرات، عدد VPI 0 می باشد و عدد VCI، 35 میباشد.هر چند، اگر شما با مشکل مواجه شدید، می توانید از پشتیبان خدمات ارائه دهنده اینترنت خود استفاده کنید و شما را در این مسئله راهنمایی کنند.

ممکن است بخواهید بدانید آیا مودم تندا جز مودم های ای دی اس ال هست یا خیر؟پیشنهاد میکنیم به مقاله ارزان ترین مودم های adsl مراجعه فرمایید.

کانفیگ مودم تندا به چه صورت انجام می شود؟ و راهنمای تنظیمات مودم تندا

همانطور که ذکر شد، شما میتوانید با وارد شدن به آدرس 192.168.1.1 و با وجود اتصال مودم به کامپیوتر، اقدام به کانفیگ مودم تندا کنید.در محیط کانفیگ مودم تندا، شما می توانید اقدام به تغییر DNS، آی پی و… کنید.

برند تندا در ساخت مودم چقدر موفق بوده است؟

برند تندا در ساخت مودم چقدر موفق بوده است؟

بسیاری از افراد، درباره موفقیت برند تندا در ساخت مودم سوال پرسیدند و ممکنه بسیاری از افراد تا به امروز درباره مودم تندا نشنیده باشند. از این جهت باید به شما گفت که یکی از با کیفیت ترین مودم های امروزی در سطح ایران و دنیا، مودم تندا میباشد که توسط کشور چین ایجاد شده.

کیفیت مودم Tenda چقدر است ؟و راهنمای تنظیمات مودم تندا

وقتی از اینترنت استفاده میکنید، به احتمال زیاد از مودم و روتر استفاده میکنید. اما آنها چه هستند، و چگونه آنها با هم کار میکنند؟ به طور خلاصه، مودم درگاه اینترنته، در حالی که روتر اینترنت و ترافیک آن را هدایت میکند.در حالی که میتوانید یک روتر و مودم جداگانه داشته باشید، می توانید دستگاه هایی را پیدا کنید که هر دو عملکرد را با هم ترکیب کنند، از این رو سردرگمی که روی آن قرار گرفته.

ما هر دو کامپوننت را به طور عمیق بحث خواهیم کرد و نحوه عملکرد آنها را با هم توضیح خواهیم داد.

تنظیم مودم Tenda به هنگام نصب واجب است؟

تنظیم مودم Tenda به هنگام نصب واجب است؟

ممکن است از خود سوال بپرسید که آیا با تهیه مودم تندا، باز نیاز به کانفیگ کردن مودم دارید؟ در جواب به این سوال باید گفت، بله. شما با خرید مودم تندا، نیاز دارید تا مودم را کانفیگ کنید.

برای اطلاعات بیشتر: تفاوت مودم و روتر چیست؟ تمامی اطلاعات درباره مودم و روتر همراه قیمت

تنظیم مودم d301v2 Tenda به چه صورت می باشد؟

مدل D301V2.0، به این صورته که شما در ابتدا نیاز دارید تا مودم را به کامپیوتر خود از طریق کابل های مورد نظر وصل کنید و پس از آن مرورگر اینترنت خود را باز کنید.

قبل از اینکه اقدام به تنظیم مودم تندا D301V2.0 کنید، شما باید به این نکته توجه داشته باشید که هیچ گونه پروکسی فعال یا فیلترشکن بر روی کامپیوتر شما فعال نشده باشد و یا اگر بر روی تنظیمات شما پروکسی اعمال شده است، در ابتدا آنها را غیرفعال کنید.

Tenda مودم چه برتری هایی نسبت به باقی مودم ها دارد؟و راهنمای تنظیمات مودم تندا

Tenda مودم چه برتری هایی نسبت به باقی مودم ها دارد؟

مودم تندا، یکی از برترین مودم هایی که در بازار ایران وجود دارد و با ساده بودن این مودم، قدرت و سرعت بسیار خاصی را به مخاطب ارائه میدهد.

شما هم می توانید دستگاه خود را مستقیما به پورت اترنت متصل کنید و همچنین میتوانید فقط با یک مودم به اینترنت متصل بشید. اما اگر میخواهید به طور همزمان به همه لپتاپ ها، کامیپوتر ها و گوشی های هوشمند خانه خود اینترنت ارائه دهید، به روتر احتیاج دارید.

خرید مودم ADSL

○برای خرید مودم با کیفیت و ارزان بر روی لینک بالا کلیک کنید○

تنظیمات مودم تندا مخابرات چگونه انجام می شود؟

برای تنظیم مودم تندا مخابرات، باید دقت داشته باشید که VPI و VCI را به ترتیب 0 و 35 وارد کنید.اگر نیاز به اطلاعات کاملی در زمینه تنظیم کردن مودم دارید پیشنهاد میکنیم به مقاله تنظیمات مودم مراجعه کنید.

تنظیمات مودم d301v2 Tenda به چه صورت انجام می شود؟

اگر به دنبال یک راهنمای تنظیمات مودم تندا جامع میباشد، به شما پیشنهاد میدهیم تا تمامی مراحل ذکر شده در این مقاله را با دقت تمام مطالعه کنید. تنظیمات مودم تندا با وارد شدن به 192.168.1.1 آغاز میشود.

چراغ های مودم تندا نشان گر چه چیز هایی هستند؟

مودم ها معمولا دارای چراغ / ال ای دی در جلو خود هستند، بنابراین می توانید ببینید که با یک نگاه چه میگذرد. یک چراغ نشان میدهد که واحد در حال دریافت نیروِ، یکی نشان میدهد که داده را از ارائه دهنده خدمات اینترنت شما دریافت میکند و دیگری نشان میدهد که مودم با موفقیت داده ها را ارسال میکند.

این جاییه که شما در یک سناریوی عیب یابی شروع میکنید اگر چراغ های ارسال و یا دریافت کننده چشمک میزنند، احتمالا ارائه دهنده خدمات اینترنت شما مشکلی ایجاد میکند یا چیزی در ارتباط با اتصال خارجه. LED دیگری ارائه شده که نشان میدهد دستگاه های سیمی به اینترنت دسترسی دارند.

هم چنین:

قبل از شروع کار، توجه داشته باشید که مودم ها فقط برای اتصال کابل کواکسیال نیستند. باند پهن را میتوان از طریق یک خط مشترک مشترک دیجیتال یا DSL نیز ارائه داد. به جای کابل های کواکسیال، از طریق خطوط تلفن به این خطوط تلفن دسترسی پیدا میکنید، بنابراین جک اتصال به هیچ وجه فرقی با آنچه در تلفن های فیزیکی و زمینی میبینید نیست.

DSL به طور معمول کندتر از پهنای باند مبتنی بر کابل است و در مناطق روستایی که خطوط تلفنی از قبل وجود داشته باشد، مفیده.روترها میتوانند برای اتصالات کابل یا DSL طراحی شوند، اما هر دو نوع دارای چندین درگاه اترنت اضافی برای دستگاه های سیمی با درگاه یا آداپتور تطبیق پذیر استفاده میشوند.

این موارد میتواند شامل دسکتاپ، لپ تاپ، HDTV، کنسول بازی، چاپگر و موارد دیگر باشد. اگر بیشترین ارتباط را از اتصال پهنای باند خود استفاده میکنید، استفاده از این پورت ها برای سخت افزار شما بهترین گزینه، به ویژه اگر پورت ها از حداکثر سرعت یک گیگابیت در ثانیه پشتیبانی کنند.

نصب مودم تندا به سادگی و در نظر گرفتن نکات این مقاله

نصب مودم تندا به سادگی و در نظر گرفتن نکات این مقاله

نصب مودم تندا هیچ گونه سختی ندارد. شما می توانید با در نظر گرفتن نکات این مقاله، به راحتی اقدام به کانفیگ مودم تندا کنید. راهنمای تنظیمات مودم تندا به صورت کامل در این مقاله توضیح داده شدو شما میتوانید با استفاده از راهنمای تنظیمات مودم تندا گام به گام، اقدام به کانفیگ مودم تندا کنید.

تنظیم DNS مودم چگونه انجام می شود؟ – نحوه تغییر تنظیمات DNS در روتر Tenda

DNS یا سرویس نام دامنه معمولا توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت شما ISP به مودم شما داده میشود اما میتواند به یک سرویس متفاوت تغییر یابد. در اینجا نحوه انجام این کار در یک مودم Tenda آورده شده و میتواند یک راهنمای تنظیمات مودم تندا کامل برای DNS باشد.

مرورگر خود را باز کرده و آدرس آی پی 192.168.1.1 را وارد کنید.

با این کار صفحه ورود به سیستم Tenda باز میشود. نام کاربری و رمز عبور مرتبط با مودم را تایپ کرده و OK را بزنید. اگر به دنبال راهنمای تنظیمات مودم تندا برای ورود به تنظیمات هستید باید بدانید که نام کاربری و رمز عبور پیش فرض هر دو admin هستند.

راهنمای تنظیمات مودم تندا به صورت گام به گام برای DNS:

بر روی Advanced Settings و سپس روی تنظیمات DNS کلیک کنید.

در وسط، روی کادر تایید سمت راست تنظیمات DNS کلیک کنید

سپس بر روی کادر برای Primary DNS کلیک کنید و آنچه وجود دارد پاک کنید و موارد دلخواه خود را تایپ کنید. همین کار را برای DNS دوم نیز انجام دهید.

دقت کنید که آدرس DNS جدید را از ارائه دهنده خدمات خود وارد کنید.

اگر فقط یک آدرس DNS دارید، آن را در آدرس اصلی DNS وارد کنید و Secondary را خالی بگذارید.

روی apply کلیک کنید

در صورت نیاز نام کاربری و رمز عبور روتر را دوباره وارد کنید. اگر آن را تغییر نکرده اید، admin.

DNS اکنون تغییر یافته و ذخیره شده.

برای مطالعه بیشتر: تغییر رمز وای فای چگونه است؟

راهنمای تنظیمات مودم تندا – همه چیز درباره مودم تندا

راهنمای تنظیمات مودم تندا – همه چیز درباره مودم تندا

مودم کوتاه شده کلمه modulator demodulator میباشد. مودم برای دریافت و حمل داده ها انتقال را تنظیم میکند. در واقع، مودم است که داده ها را بین کابل / خط تلفن و کلیه دستگاه های خانه شما دریافت و ارسال میکند.

مودم شما به شبکه های جهانی متصله. پارس آنلاین، آسیاتک، شاتل، زیتل و… از بزرگترین خدمات ارائه دهندگان اینترنت در ایران هستند. این ارائه دهندگان پهنای باند و مشابه آنها مودم های اجاره ای را به عنوان بخشی از برنامه های اشتراک خود دارند، بنابراین شما میتوانید به خدمات مبتنی بر اشتراک آنها دسترسی پیدا کنید. اما میتوانید مودم های سازگار را به طور جداگانه از هر فروشگاه خرده فروشی خریداری کنید تا هزینه ماهیانه کاهش یابد. در هر صورت، برای دسترسی به اینترنت به یکی از آنها نیاز دارید.

روتر

روتر دستگاهی مستقل است که به درگاه اترنت روی مودم متصل میشود و شبکه / ترافیک اینترنت “روترها” را به دستگاه های متصل خود متصل میکند. روترها به طور معمول دارای پورت اترنت کدگذاری شده با رنگ هستند که از آن برای اتصال فیزیکی به مودم WAN، یا Wide Area Network و چهار پورت اترنت اضافی برای دستگاه های سیمی LAN یا Local Area Network استفاده میکند.

بنابراین، روتر ترافیک شبکه را از طریق مودم با یک اتصال ارسال و دریافت میکند و تمام داده ها را از طریق چهار پورت اترنت و از طریق هوا از طریق باندهای 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتزی مسیریابی میکند. علیرغم اعداد تبلیغی، سیم کشی در واقع سریعتر از بی سیم / وایرلسه و به شما پیشنهاد میشود که اگر به دنبال افزایش سرعت اینترنت خود هستید، از اترنت استفاده کنید. اما بدیهی است که شما نمیتوانید این کار را با تلفن های هوشمند انجام دهید و خاموش کردن کابل های اترنت در امتداد هر دیوار میتواند نمای سازمان و یا خانه شما را زشت کند.

روترها در همه اندازه، قیمت و وعده های اغراق آمیز ارائه میشوند. از طرف دیگر شبکه بی سیم، بسته به مدل، میتوانند شامل دو آنتن خارجی یا بیشتر باشند. هرچه آنتن ها بیشتر باشد، پوشش Wi-Fi بهتر خواهد بود و حداقل در تئوری به این صورته. سرعت اتصال شما همچنان به نزدیکی شما به روتر و فناوری قدرتمند این اتصال بستگی دارد.

به طوری که:

در حالی که اکثر روترهای موجود از استاندارد 802.11.ac (Wi-Fi 5) استفاده میکنند، مودم های جدیدتر میتوانند از Wi-Fi 6 پشتیبانی کنند، که در آینده برای شما بیشتر توضیح میدهیم.

Wi-Fi 5 سه جریان خروجی و سه جریان ورودی (3 3 3) در باند 5GHz دارد و هر یک تا 433 مگابیت در ثانیه را قادر میسازد. آنها با سه جریان ورودی و سه جریان 802.11n خروجی (3 3 3) در باند 2.4 گیگاهرتز در هر 200 مگابیت در ثانیه همراه هستند. آخرین بروزرسانی مشخصات Wi-Fi 5، با نام مستعار Wave-2، جریان چهارم را برای پهنای باند اضافه میکند. مشکل اینه که تلفن های هوشمند معمولا فقط از یک (1 1 1) یا دو (2 2 2) جریان ورودی / خروجی پشتیبانی می کنند، بنابراین آنها نمیتوانند مزایای کامل روتر هایی را که از پخش 3 3 پشتیبانی می کنند، دریافت کنند.

خلاصه

بسیاری از افراد به هنگام خرید مودم تندا، نیازمند راهنمای تنظیمات مودم تندا هستند و از این جهت با مشکل مواجه میشوند. در این مقاله، سعی شده تا به صورت کامل یک راهنما به صورت گام به گام برای شما ایجاد شود و از این جهت کانفیگ مودم تندا برای شما آسان تر شود.

همانطور که ذکر شد، با استفاده از راهنمای تنظیمات مودم تندا، شما میتوانید اقدام به تنظیم مودم تندا کنید و پس از آن، میبینید که تنظیمات مودم تندا آسان تر از چیزی بود که فکرش میکردید.

برگشت به بالا