تنظیمات مودم tp-link به چه صورت میباشد؟

1- عنوان اصلی محتوا: آشنایی با نحوه ی تنظیمات مودم تی پی لینک

در این مقاله قصد داریم نحوه ی تنظیمات مودم تی پی لینک را بیان کنیم.امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سطح علم و دانایی عموم مردم نیاز است که در تمامی زمینه هایی فناوری دارای اطلاعات قوی باشیم در کنار شبکستان باشید تا باهم به یادگیری این مهم بپردازیم.

به چه منظوری باید وارد تنظیمات مودم tp-link شویم؟

امروزه پیشرفت فناوری تغییراتی که در جامعه بوجود آمده موجب استفاده ی همگانی از اینترنت شده .در حال حاضر اکثر افراد در منزل خود یک مودم یا روتر دارند و با استفاده از آن به شبکه ی اینترنت متصل میشوند.

اگر شما هم به فکر خرید مودم و یا آن را خریداری کرده اید، میبایست نحوه ی کانفیگ مودم tp-link را بیاموزید و خود آن را انجام دهید و یا آن را به دست یک متخصص بدهید. اگر می خواهید هزینه ی اضافی بابت این کار پرداخت نکنید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. لازم به ذکر است که مودم هایی که برای بار اول خریداری می کنید، باید تنظیم شوند. ولی انجام این کانفیگ، برای یک بار کافیه.

نحوه ی ورود به تنظیمات مودم تی پی لینک

اکنون که با مقدماتی پیرامون علت تنظیمات مودم tp-link آشنا شدید، باید وارد بخش اصلی شویم. توجه داشته باشید که این توضیحات صرفا برای مودم های تی پی لینک کاربرد دارد و سایر دستگاه ها را در بر نمی گیرد. اولین مرحله ی انجام تنظیم مودم tp-link اینه که وارد سایت مربوطه بشید.

ابتدا با استفاده از کابلی به نام LAN که در درون بسته ی خرید شما وجود دارد، مودم را به رایانه یا لپ تاپ وصل کنید.

توجه داشته باشید که نحوه ی ورود به سایت بسیار مهم است و باید آدرس را به درستی وارد کنید. پس از آن آدرس 192.168.1.1 را بر نوار بالایی مرورگر خود وارد کنید و دکمه ی Enter را فشار دهید. در این مرحله به قسمت تنظیمات وارد می شوید. شما میتوانید با مراجعه به مقاله تنظیم مودم تی پی لینک برای اینترنت مخابرات روش های اتصال و تنظیم این مودم برای اینترنت مخابرات را فرا بگیرید.

مراحل تنظیم مودم tp-link

در مرحله ی دوم از تنظیمات مودم تی پی لینک، پنجره ای برای شما باز خواهد شد که در آن میبایست نام کاربری همچنین رمز عبور خود را وارد نمایید. به دلیل اینکه برای اولین بار می خواهید وارد قسمت تنظیمات بشوید و قبلا نام کاربری و رمز عبوری برای خود انتخاب نکردید، باید همان Username و Password پیش فرضی را که روی دستگاه شما قرار گرفته را وارد نمایید.

توجه داشته باشید که برای ورود به این قسمت به جای فیلد Username و Password (یعنی در هر دو جای خالی)، کلمه ی admin را وارد کنید. این حروف برای اکثر مودم ها در سیستم به صورت پیش فرض طراحی شده است و در صورتی که این عبارت را وارد کردید و وارد سیستم نشدید، از اعداد 1234 در هر دو فیلد استفاده کنید. پس از وارد کردن به قسمت تنظیمات وارد خواهید شد.

تجهیزات شبکه

اگه دنبال مرجع خوب و مطمئن میگردی تا تجهیزات شبکه ازش بخری همین الان کلیک کن

اولین مرحله تنظیم مودم تی پی لینک

اولین مرحله تنظیم مودم تی پی لینک

همانطور که گفتیم، اولین مرحله ی تنظیمات مودم tp-link اینه که وارد سایت تنظیمات بشوید. توجه داشته باشید که اگر مودم شما از نوع تی پی لینکه، می توانید از این طریق وارد شوید و در صورتی که از انواع دیگری چون دی لینک و غیره استفاده می کنید، به تنظیمات مخصوص آن رجوع کنید.

در اولین مرحله باید آدرس 192.168.1.1 را وارد نوار بالای مرورگر خود کنید و گزینه ی اینتر را بزنید تا وارد سایت مورد نظر برای تنظیمات بشید. توجه داشته باشد که این آدرس را به درستی وارد کنید تا به بخش مورد نظر وارد شوید. لازم به ذکره که پیش از ورود به بخش تنظیم مودم tplink باید با استفاده از کابل لن که در درون وسایل مودم شما قرار دارد، آن را به لپ تاپ و یا کامپیوتر خود متصل کنید.

بیشتر بدانید: پینگ چیست و چه تاثیراتی در سرعت سرویس اینترنت می تواند داشته باشد ؟

در مرحله ی دوم از تنظیمات مودم تی پی لینک دو فیلد برای شما به نمایش در می آید که در آن باید نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید. لازم به ذکرکه به دلیل اینکه شما برای اولین بار وارد این بخش میشوید و قبلا رمز خود را تغییر نداده اید، باید Username و Password پیش فرضی که در تمامی سیستم ها اعمال شده را وارد کنید. در این بخش از تنظیمات مودم tp-link، به جای هر دو فیلد عبارت admin را جای گذاری کنید.

احتمال بسیار زیاد وارد بخش تنظیمات خواهید شد. در صورتی که پس از وارد کردن این عبارت، به بخش مورد نظر وارد نشدید، حروف 1234 را در هر دو بخش وارد کنید و بار دیگر امتحان کنید. این دو عدد به صورت پیش فرض در اکثر مودم ها قرار داده شده . به شما پیشنهاد میکنیم اگر مودم جیبی خریداری کرده اید برای آموزش نحوه ایجاد تغییر در تنظیمات مودم خود، مقاله تنظیمات وای فای روی مودم LTE جیبی TP-Link را مطالعه کنید.

سومین مرحله بعد از ورود به تنظیمات مودم tp link

سومین مرحله از تنظیمات مودم tp-link اینه که کانفیگ خود را آغاز کنید. بعد از اینکه نام کاربری و رمز عبور خود را به درستی وارد کردید وارد صفحه ای میشوید که به آن Quick Start می گویند. در این قسمت باید در قسمت پایین تنظیمات روی گزینه ی Next کلیک کنید تا به مرحله ی بعد منتقل شوید.

چهارمین مرحله کانفیگ مودم تی پی لینک

چهارمین مرحله ی تنظیمات مودم تی پی لینک اینه که زمان و ساعت را به درستی مشخص کنید. در این قسمت باید کشوری که در آن قرار گرفته اید را تعیین کنید. به دلیل اینکه ما در ایران زندگی میکنیم، باید فیلد مورد نظر را بر گزینه ی Tehran 03:30 GMT+ قرار بدهید. بعد از تنظیم این قسمت، گزینه ی Next را کلیک نمایید تا به مرحله ی بعدی وارد بشید.

پنجمین مرحله تنظیم و یا کانفیگ مودم tp link

در پنجمین مرحله از تنظیمات مودم tp-link، نوبت به تنظیم بخش اینترنتی میرسد. در این بخش میبایست اطلاعاتی چون نام کشور، نوع اتصالی که برقرار میکنید، شرکتی که از آن اینترنت دریافت میکنید، نام کاربری و رمز اشتراک اینترنت، CPI، VPI و نوع ارتباط با ISP را وارد نمایید. فیلد اول مربوط به اسم Country و یا کشور است که باید آن را بر گزینه ی iran قرار دهید.

در این قسمت از تنظیمات tp link باید ISP و یا شرکتی که از آن اشتراک اینترنت خریداری کرده اید را مشخص کنید. این مرحله درست پس از انتخاب کشور به نمایش در میآید و به عنوان مثال اگر اشتراک خود را از شرکت مخابرات خریداری کرده باشید، باید گزینه ی Iran Telecom را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانیم: ارزان ترین مودم های adsl کدام مودم ها هستند؟ چگونه آن ها را بشناسیم؟

پس از آن:

در این قسمت از تنظیمات مودم تی پی لینک باید گزینه ی ISP Connection Type که مربوط به نوع اتصال شماست را انتخاب کنید. این فیلد را با گزینه ی PPPoE/PPPoA پر کنید. گزینه ی بعدی مربوط به Username و یا نام کاربری شماست. توجه داشته باشید که این قسمت از سوی شرکتی که از آن اینترنت خریداری کرده اید، ارائه میگردد و شما باید همان را به طور دقیق وارد این قسمت نمایید.

گزینه ی بعدی مربوط به Password و یا رمز عبور شماست. این قسمت را نیز شرکت مورد نظری که اینترنت به شما ارائه می دهد، ارائه میدهد.

گزینه ی بعدی از بخش تنظیمات مودم tp-link مربوط به VPI و VCI است که در تمامی مودم ها و شرکت هایی که در ایران برای کاربران اینترنت فراهم میکنند، به یک صورت است. بنابراین قسمت مربوط به VPI را با عدد 0 و قسمت مربوط به VCI را با عدد 35 پر کنید. توجه داشته باشید که این قسمت باید عینا پر شود و نباید آن را جا به جا پر کنید.

گزینه ی بعدی به نام Connection Type است که به چگونگی ارتباط با شرکت ISP بر میگردد. توجه داشته باشید که این گزینه باید روی حالت PPPoE LLC قرار بگیرد. پس از اینکه تمامی مراحل گفته شده را پر کردید، گزینه ی Next را بزنید تا به مرحله ی بعدی برید.

ششمین مرحله تنظیم tp link مودم

در ششمین مرحله از تنظیمات مودم تی پی لینک، به طور خلاصه باید انتخاب کنید که آیا میخواهید از وای فای استفاده کنید یا خیر. در صورتی که مایل به استفاده از شبکه ی وای فای باشید، باید Access Point را بر حالت Activated قرار بدهید تا این امکان برای شما فعال بشه. همچنین در صورتی که مایل به استفاده از این فناوری نباشید، باید از این مرحله بگذرید و صرفا می توانید با استفاده از کابل اترنت به شبکه متصل شوید.

اگر امکان استفاده از وای فای را فعال کنید، گزینه های مورد نظر بدین صورت قرار خواهند گرفت!

اولین گزینه مربوط در رابطه با تنظیمات مودم tp-link مربوط به SSID و یا نام شبکه ی شماست. لازم به ذکر است که این قسمت در گوشی های تلفن همراه و یا رایانه برای افراد یا خود شما به نمایش در میآید و به شبکه وای فای متصل میشید. فیلد بعدی به نام Broadcast SSID است که به فعال بودن و یا غیر فعال بودن حالت پنهان کردن وای فای شما مربوط میشود. این گزینه را بدون تغییر باقی بگذارید و کاری با آن نداشته باشید.

مرحله بعدی:

فیلد بعدی به نام Authentication Type است که به الگوریتم امنیت و حفاظت مودم شما مربوط میشود. بهتره این گزینه را در حالت -WPA2PSK و یا WPA-PSK/WPA2-PSK قرار بدهید.

در این قسمت از تنظیمات مودم تی پی لینک، با گزینه ی Encryption مواجه میشوید که این گزینه به روشی برای رمزنگاریه. بهتر است آن را در حالت TKIP/AES که بهترین گزینه است، قرار بدهید. گزینه ی بعدی به نام Pre-Shared Key است که به رمز شبکه ی وای فای شما مربوط میشود. این گزینه در هنگام اتصال به شبکه، در دستگاه شما مشخص می شود و باید آن را وارد نمایید.

نصب و راه اندازی مودم تی پی لینک بعد از خرید

توجه داشته باشید که برای تنظیمات مودم tp-link رمزی را انتخاب کنید که به راحتی توسط افراد هکر قابل ردیابی نباشد. از رمز هایی که به اطلاعات شخصی شما بر میگردد، مانند تاریخ تولد و اطلاعات شناسنامه ای هرگز استفاده نکنید. برای ساخت یک رمز خوب و ایده آل که قابل هک شدن نباشد، از ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک انگلیسی، کاراکتر های مخصوصی مانند (@ # ! % *) استفاده کنید.

علاوه بر آن سعی کنید از اعداد نیز در ساختن رمز وای فای خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که هر چه رمز شما پیچیده تر باشد، امنیت دستگاه و شبکه ی شما بالا تر میرود و افراد نمیتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. بعد از انتخاب رمز روی گزینه ی Next کلیک کنید تا به مرحله ی بعدی بروید.

برای خرید با تخفیف انواع سوئیچ شیکه و کارت شبکه کلیلک کنید.

در آخرین مرحله از تنظیمات مودم تی پی لینک، باید تمامی تغییرات اعمال شده را ذخیره کنید. کافی است بر گزینه ی Save کلیک کنید تا تمامی تنظیمات سیو و ذخیره شود. حال اتصال شما برای لحظه ای قطع می شود و باید برای اتصال جدید، نام کاربری و رمز عبور جدیدی را که در مراحل قبل انتخاب کرده اید وارد کنید.

اولین مرحله نصب مودم تی پی لینک

در این مقاله به توضیح کامل مراحل تنظیمات مودم tp-link پرداختیم و گفتیم که اولین مرحله برای ایجاد تنظیمات و کانفیگ دستگاه شما این است که آدرس سایت ورود به بخش تنظیمات را به درستی وارد کنید. توجه داشته باشید که این آدرس (192.168.1.1) را به طور کامل در قسمت بالای نوار مرورگر خود وارد کنید و دکمه ی اینتر را بزنید که وارد بخش مورد نظر بشوید. به یاد داشته باشید که این آدرس برای ورود به مودم های تی پی لینک است.

پیش از اینکه وارد این آدرس بشوید، باید مودم خود را از طریق کابل لن که در وسایل دستگاه شما قرار دارد، به لپ تاپ و یا رایانه متصل کنید.

همانطور که گفتیم، برای انجام تنظیمات مودم تی پی لینک، باید پس از خرید، تغییراتی در آن ایجاد کنید تا قابل استفاده و اتصال گردد. شما می توانید با انجام تمامی مراحل فوق، با ترتیب بیان شده، مودم خود را راه اندازی کنید و به اینترنت متصل شوید. همچنین میتوانید برای انجام تغییرات از یک متخصص کمک بگیرید.

اما اگر میخواهید هزینه ی بیشتری از این بابت پرداخت نکنید، به شما پیشنهاد میکنیم از روی مراحل گفته شده به دقت پیش برید و مودم خود را راه اندازی کنید. تمامی موارد گفته شده، برای انواع مودم های تی پی لینک اجرا میشود و شما می توانید با انجام آن، دستگاه خود را به شبکه متصل نمایید.

تنظیمات مودم تی پی لینک برای اولین بار باید به چه صورت باشد ؟

مراحلی که برای تنظیمات مودم tp-link بیان شد، برای زمانیه که مودم خود را برای بار اول خریداری کرده اید و باید یک بار این تنظیمات را بر روی آن اعمال کنید. این مراحل تنها برای اولین بار باید اعمال شود و برای مراتب بعدی، کافی است شما رمز عبور و نام کاربری خود را به طور صحیح وارد کنید و به شبکه متصل شوید.

به یاد داشته باشید که تمامی مراحل گفته شده، باید به طور صحیح و به ترتیبی که بیان شد، اعمال شود. اگر به دقت تمامی تغییرات را انجام دهید، دیگر نیازی به مراجعه نزد فرد دیگر و پرداخت هزینه از این بابت نخواهید داشت.

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که تنظیمات مودم تی پی لینک که به مشکل برخورده و دچار اختلال شده به چه صورت است؟ در پاسخ به سوال بالا باید گفت تمامی مراحل گفته شده، علاوه بر اینکه مودم های تازه خریداری شده را در برمیگیرد، مودم هایی که دچار مشکل شده اند را نیز در بر میگیرند. زیرا این مودم ها دچار اختلال شده اند و تنظیمات آن ها بر هم خورده است.

بنابراین تمامی تنظیماتی که در گذشته انجام داده اید، باید از اول وارد سیستم شود. به همین دلیل اگر مودم شما هم در گذشته تنظیم شده است اما دچار مشکل شده است، میتوانید از این روش استفاده کنید.

خلاصه مقاله؛ آموزش تنظیم مودم tp link

در این مقاله به توضیح کامل مراحل تنظیمات مودم tp-link پرداختیم و گفتیم که اولین مرحله برای ایجاد تنظیمات و کانفیگ دستگاه شما اینه که آدرس سایت ورود به بخش تنظیمات را به درستی وارد کنید. توجه داشته باشید که این آدرس (192.168.1.1) را به طور کامل در قسمت بالای نوار مرورگر خود وارد کنید و دکمه ی اینتر را بزنید که وارد بخش مورد نظر بشوید.

در این مراحل:

در مرحله ی دوم از تنظیمات مودم تی پی لینک دو فیلد برای شما به نمایش در میآید که در آن باید نام کاربری و پسورد خود را وارد نمایید. لازم به ذکره که به دلیل اینکه شما برای اولین بار وارد این بخش می شوید و قبلا رمز خود را تغییر نداده اید، باید Username و Password پیش فرضی که در تمامی سیستم ها اعمال شده است و به نام admin است، را وارد نمایید.

درادامه

سومین مرحله از تنظیمات مودم tp-link اینه که کانفیگ خود را آغاز نمایید. بعد از اینکه نام کاربری و رمز عبور خود را به درستی وارد کردید وارد صفحه ای می شوید که به آن Quick Start می گویند.

در این قسمت باید در قسمت پایین تنظیمات روی گزینه ی Next کلیک کنید تا به مرحله ی بعد منتقل شوید. چهارمین مرحله ی تنظیمات مودم تی پی لینک اینه که زمان و ساعت را به درستی مشخص کنید. در این قسمت باید کشوری که در آن قرار گرفته اید را تعیین کنید.

درادامه:

  • به دلیل اینکه ما در ایران زندگی میکنیم، باید فیلد مورد نظر را بر گزینه ی Tehran 03:30 GMT+ قرار بدهید.
  • بعد از تنظیم این قسمت، گزینه ی Next را کلیک نمایید تا به مرحله ی بعدی وارد شوید.
  • در پنجمین مرحله از تنظیمات مودم tp-link، نوبت به تنظیم بخش اینترنتی میرسد.
  • در این بخش می بایست اطلاعاتی چون نام کشور، نوع اتصالی که برقرار میکنید، شرکتی که از آن اینترنت دریافت میکنید، نام کاربری و رمز اشتراک اینترنت، CPI ، VPI و نوع ارتباط با ISP را وارد نمایید.
  • و در ششمین مرحله باید انتخاب کنید که آیا میخواهید از وای فای استفاده کنید یا خیر. در آخرین مرحله از تنظیمات مودم تی پی لینک، باید تمامی تغییرات اعمال شده را ذخیره کنید.
  • کافیه بر گزینه ی Save کلیک کنید تا تمامی تنظیمات سیو و ذخیره شود.
برگشت به بالا