همه چیز درباره روتر – روتر چیست؟

همه چیز درباره روتر – روتر چیست؟

چگونه میتوان به اینترنت وصل شد؟ شما برای متصل شدن به اینترنت، به روتر یا مودم احتیاج دارید. روتر چیست ؟ روتر چه کاربردی در شبکه دارد؟ در این مقاله قراره تا به صورت کامل درباره روتر چیست ؟ توضیح داده شود و پس از خواندن این مقاله، آگاه خواهید شد که روتر چیست و چه کاربردی دارد.

روتر چیست ؟ چه کاربردهایی دارد؟

روتر چیست ؟ و چه کاربردهایی دارد؟

روتر دستگاهیه که اتصال به اینترنت شما را امکان پذیر میکند. درست مانند یک پستی با تجربه که تمام آدرس ها را میشناسد و همیشه نامه ها را در صندوق های پستی صحیح قرار میدهد، هدف از روتر حرکت، تخصیص و تحویل داده هاست. البته سرعت در مقایسه با پست الکترونیکی کمی متفاوته.

روتر چه نوع وسیله ایه و در واقع چکار می کند؟ – روتر چیست ؟

در پاسخ به سوال آنکه روتر چیست ؟ دستگاهی که بسته های داده را به قسمت های مناسب شبکه رایانه منتقل میکند. این بسته ها، خون حیات هرگونه ارتباطیه. دقیقا مثل پستچی ما که کیسه نامه ها را حمل میکند.فهمیدن کار روتر بسیار آسانه، اما روتر چگونه کار میکند؟ به عبارت ساده تر، روتر جادوییه که در پشت کلیک ماوس اتفاق می افتد. در عرض چند ثانیه، داده ها پرواز میکنند و اطلاعات شروع به کار میکنند.

یک روتر میتواند هزار روز نامه ارسال کند. مطمئنا به راه اندازی فنی پیشرفته ای احتیاج دارد. بیشتر ارائه دهندگان خدمات اینترنتی در تنظیم روتر به شما کمک میکنه. با این وجود، همیشه در مورد وسایلی که استفاده میکنید، شناختن یک چیز یا دو چیز درباره آن مفیده. اکنون که تعریف روتر اینترنت را میدانید، ممکنه بپرسید: منظور از روتر چیست؟ قبل از مثال برای دیدن عکس وخرید مودم و روتر میتونید روی لینک کلیلک کنید. اکنون یک مثال خیلی ساده برای شما ارائه میدیم.

چند وقت پیش، برای یافتن یک کتاب خاص در مورد پنگوئن ها، باید به کتابخانه بروید. سپس مجبور بودید موارد ضروری را بخوانید و برجسته کنید تا بتوانید گزارش مدرسه خود را بنویسید.این یک فرآیند جمع آوری داده ها است، فقط بسیار کندتر از معادل فناوری بود. هدف قطعی روتر، ساده تر کردن زندگی شماست.

شما میتوانید برای درک تفاوت مودم و روتر به مقاله تفاوت مودم و روتر چیست مراجعه نمایید.

کاربردهای مختلف روتر چیست ؟

کاربردهای مختلف  روتر چیست ؟

از نظر فنی، این اتصال به یک مودم اعم از فیبر، کابل یا اتصال DSL. در بیشتر موارد، روتر باید از طریق کابل شبکه به صورت فیزیکی به مودم متصل شود. ممکنه از یک اتصال پورت اینترنتی یا WAN یا LAN یا اتصال شبکه محلی استفاده کند.

در حالت اول، آدرس IP عمومیه، در حالی که اختصاص دادن آن به یک LAN، آن را به یک IP خصوصی تبدیل میکند. ممکنه از خود سوال بپرسید که آدرس آی پی روتر چیست. بیشتر تولید کنندگان از آدرس IP پیش فرض LAN استفاده می کنند که 192.168.0.1 یا 192.168.1.1هست .

– روتر چیست ؟ و چه کاربردی دارد و چرا باید از روتر استفاده کنیم؟ – کاربرد روتر چیست؟

مودم در مقابل روتر – روتر یعنی چه؟ – به طور خلاصه روتر چیست؟ مودم و روتر عملا یک دستگاه هستند و اغلب در همان زمینه استفاده میشه. به طور معمول، ISP شما هر دو را به شما ارائه میده، بنابراین میتوان به راحتی آنها را اشتباه گرفت. وجه تمایز اینه که مودم شما را به اینترنت متصل میکنه، در حالی که روتر دستگاه های شما را به Wi-Fi متصل میکنه. با توجه به این موضوع برای 80% از افرادی که در حال مطاله این مقاله هستند مودم مناسب است. برای خرید مودم کلیک کنید.

مودم به عنوان فرستنده از امواج دیجیتال به آنالوگ و برعکس عمل میکنه. این اجازه می دهد تا یک کامپیوتر دیجیتالی از طریق تلفن آنالوگ ارتباط برقرار کنه. این بدان معنا نیست که شما کاملا نیاز به مودم و روتر برای اتصال به اینترنت و انتقال داده ها دارید. اگرچه این امر به شما امکان میده با کابل های کمتری روبروبشید.

برای مطالع بیشتر: راهنمای کامل آپدیت firmware مودم با برند های مختلف

دلیل اصلی استفاده از روترچیست ؟

امروزه به دلیل قیمت پاییت وداشتن مزایای بسیار بالا همواره نیاز است که از یک روتر یا مودم روتر استفاده کنیم . مودم روترها یک مدل از مودم ها هستند که بعضی از امکانات روترها مانند پورت های خروجی بیشتر، پشتیبانی از ارتباط وایرلس و حتی به اشتراک گذاری انواع حافظه را به همراه دارند ولی به طور کلی و دربیشتر مواقع امکانات کمتری نسبت به روترها دارند.

روترهای خانگی اغلب دارای سه جز اصلی از شبکه هستند یک روتر، یک فایروال یا دیواره ی آتش و یک سوئیچ، وبه طور کلی یک روتر معمولاً ترکیبی از سه جز یاد شده است. روتر یکی از مهم ترین تجهیزات شبکه هست.

دقیقا کاربرد روتر شبکه چیست؟

دقیقا کاربرد روتر شبکه چیست؟

پس پاسخ به سوال روتر چیست ؟ باید بدانیم که روتر بی سیم که به عنوان روتر WiFi نیز شناخته میشه، انقلابی عظیم در جامعه مدرنه.

مطمئنا امروز در خانه هر دوست و آشنایی که برید، یک روتر وای فای را مشاهده میکنید. یک روتر بی سیم معمولا در هنگام اتصال در فضای داخلی و حداکثر 150 متر در خارج از منزل میتونید به 100 متر برسد. البته در نظر داشته باشید که با وجود بسیاری از موانع مانند دیوارها و اشیا دیگر، ممکنه بیشتر فضای داخل ساختمان را تا 25٪ کاهش دهد.

انقلاب Wi-Fi توسط شرکت Linksys در سال 1999 آغاز شد. از آن زمان، فناوری تحول اساسی پیدا کرد. در سال 2000، سرعت Wi-Fi در 11 مگابیت در ثانیه به اوج خود رسید. در سال 2013 سرانجام گیگابیت در ثانیه عبور کرد و به ما این امکان را داد تا از سرعت شبکه فوق العاده سریع لذت ببریم.

تفاوت انواع روتر چیست و انواع آن در چه زمینه هایی کاربرد دارند؟

روتر یا یک روتر Bridge یک نرم افزار مسیریابیه که بسیار دقیق کار می کند. تمامی محاسبات صورت گرفته در روتر، حساب شده.روتر اصلی مانند ستون فقرات اینترنت میباشد. این نوع روتر باید بتواند از چندین رابط ارتباطی با بالاترین سرعت پشتیبانی کند. کار اصلی روتر اینه که بسته ها را به میزبان رایانه در یک شبکه منتقل کنید.

با دانستن آن که روتر چیست ؟ باید بدانیم که با این حال، یک روتر Edge دقیقا برعکس عمل می کند که در شبکه قرار دارد، این روتر باید از اتصال آن با شبکه های دیگر، یک شبکه گسترده یا اینترنت اطمینان حاصل کند.روتر مجازی از نرم افزاری برای فعال کردن رایانه / سرور به عنوان روتر کامل استفاده میشه. در واقع VRRP میتونه روترهای مجازی را برای افزایش امنیت و قابلیت اطمینان شبکه پیاده سازی کند.

تکنولوژی 5G چیست؟ – ربط اینترنت موبایل با روتر چیست ؟

نسل امروزی روترها تقریبا بی سیمه. شما می توانید بدون استفاده از کابل های مختلف، اینترنت خود را برای چندین دستگاه مختلف راه اندازی کنید.آیا یک روتر به شبکه یا آنتن نیاز دارید؟ – موارد مورد نیاز برای راه اندازی روتر چیست؟گر در مورد طراحی خوب برای سازمان جدی هستید، ممکنه تعجب کنید که آیا روتر شما واقعا به آنتن احتیاج دارد یا خیر

در حالی که به پاسخ درباره روتر چیست ؟ رسیدیم بدانید که یک آنتن می تواند سیگنال را از جهت معینی بهبود بخشد، به طور کلی عملکرد روتر به قیمت آن بستگی دارد و شما باید یک دستگاه خوب را تهیه کنید. روترهای رده بالایی با آنتن های داخلی وجود دارند که کار بسیاری از روترهای آنتن خارجی را انجام میدهد. اگر با یک آنتن خارجی کار خود را انجام دهید، ترفندهایی وجود دارد که از آن استفاده کنید.

بهترین نقطه سازمان را برای روتر پیدا کنید تا سیگنال Wi-Fi کم و بیش از همه جهات به طور یکنواخت ارسال شود. Repeater هایی برای این کار وجود دارد که میتواند پرتاب سیگنال وای فای را افزایش دهد.

تنظیمات وای فای یکی از مهم ترین مسئله هایی است که هر کاربر استفاده کنده از اینترنت ممکنه با آن مواجه شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله تنظیمات وای فای روی مودم LTE جیبی TP-Link مراجعه کنید.

امنیت روتر چیست ؟ و چرا اهمیت دارد؟ – معنی روتر چیست؟

امنیت روتر چیست ؟ و چرا اهمیت دارد؟ - معنی روتر چیست؟

مانند هر آنچه که به صورت آنلاین انجام می شود، امنیت جنبه اصلی روتر شماست. برخی اقدامات برای افزایش امنیت می توانید برای روتر خود انجام بدید .

چیزی که بسیاری از مردم از آن آگاه نیستند اینه که میتوانید VPN را مستقیما روی روتر خود نصب کنید. به احتمال زیاد دوست دارید تا این کار را انجام دهید. نه تنها می توانید با امنیت و حفظ حریم خصوصی همیشه در اینترنت گشت و گذار کنید، بلکه می توانید از دستگاه هایی که از VPN پشتیبانی نمیکنند، از پوشش آن نیز بهره مند کنید.

خرید تجهیزات شبکه با کیفیت از جمله مودم همراه 3G و 4G و هم چنین کارت شبکه ، سوئیچ شبکه کلیلک کنید.

درادامه

کار دیگری که میتوانید انجام دهید تغییر رمز عبور روتر شماست. از استفاده از رمز عبور پیش فرض خودداری کنید، زیرا برای حدس زدن، بسیار آسانه. کلمات ساده نیز، رمز مناسبی برای دستگاه روتر شما نیستید و باید سعی کنید با استفاده از ارقام، اشکال مختلف نوشتاری و حروف، اقدام به ایجاد یک رمز حرفه ای کنید.

گذرواژه‌های طولانی از رمزهای کوتاه ایمن تر هستند؛ به راحتی ارزش آن را دارد که به طول 16 کاراکتر بنویسید.

مسئله رمزگذاری در روتر چیست؟

مسئله رمزگذاری در روتر چیست؟

رمزگذاری Wi-Fi باید WPA2 با AES باشد، نه WEP یا WPA که به راحتی قابل شکستنه. به این ترتیب داده هایی را که بین یک دستگاه Wi-Fi و یک روتر یا یک نقطه دسترسی هستند، رمزگذاری می کنید. رمزگذاری WPA2 به عنوان بهترین و مطمئن ترین گزینه برای رمزگذاری انتخاب شده و شما می توانید با استفاده از این نوع رمزگذاری، امنیت دستگاه روتر خود را تضمین کنید.

یکی از نکاتی که به هنگام مطالعه درباره اینکه روتر چیست، باید بدانید، به شما پیشنهاد می شود که هرگز از WEP استفاده نکنید، این روش در اوج خود هک شد و اصلا سیستم مناسبی برای رمزگذاری نمیباشد و اگر به فکر امنیت سازمان خود هستید، بهتره که WPA2 استفاده کنید. از این سیستم هنوز در سیستم های قدیمی میشود، اگر به دنبال امنیت خود هستید، بهتره که همین الان آن را به WPA2 تغییر دهید.

برای مطالعه: آموزش تنظیمات مودم D-Link به صورت کامل

خلاصه مقاله

روتر چیست؟ شما برای اتصال به اینترنت به مودم یا روتر احتیاج دارید. چگونه می خواهید بدون استفاده از مودم یا روتر اقدام به اتصال به اینترنت کنید؟ مطمئنا هیچ راهی را نمی توان انتخاب کرد. در این مقاله به صورت کامل در رابطه با روتر صحبت شد و شما دانستید که روتر چیست و روتر چه کاربردی در شبکه دارد.

برگشت به بالا