پینگ چیست و چه تاثیراتی در سرعت سرویس اینترنت می تواند داشته باشد ؟

پینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا می دانید پینگ چیست و چه کاربردی دارد؟ اگر شما هم از کاربران دنیای مجازی باشید، احتمالا این اصلاح را شنیده اید. علاوه بر آن تعداد زیادی از بازیکنان آنلاین هم از این اصلاح استفاده می کنند. به عنوان مثال می گویند، آیا نمی توان آن را تا حد صفر کاهش داد؟ آیا تاکنون برایتان سوال پیش آمده است که پینگ چیست و چه استفاده ای می توان از آن کرد؟ در این مقاله قصد داریم به طور کامل توضیح دهیم که این اصطلاح به چه معناست.

پینگ چیست؟ همه چیز درباره پینگ

پینگ چیست؟ همه چیز درباره پینگ

اگر بخواهیم به زبان ساده برایتان توضیح دهیم این اصطلاح یک دستور و یا عاملی برای محاسبه ی میزان تاخیر در هنگام اتصال بین دو دستگاه در شبکه می باشد. که قطعا دستور محاسبه ی این میزان تاخیر در تمام سیستم عامل ها مانند ویندوز قابل اجرا می باشد.

شما میتوانید برای فهم راحت تر این موضوع به مقاله انواع روش های اتصال مراجعه کنید.

چگونه می توانیم پینگ اینترنت خود را بدست آوریم؟

چگونه می توانیم پینگ اینترنت خود را بدست آوریم؟

اکنون که متوجه شدیم پینگ چیست، می خواهیم به نحوه ی گرفتن آن و محاسبه ی سرعت اینترنت خود را بیان کنیم. Ping یک دستور است که می تواند بسته های tcp/ip را بین دو دستگاه ارسال نماید و نتایج این عملکرد را به ما نشان بدهد. به منظور محاسبه ی آن ابتدا از منوی start که در قسمت accessories قرار دارد، گزینه ای به نام command prompt را انتخاب نمایید. پس از آن خط زیر را در قسمت کامند وارد نمایید.

Ping(space)217.218.155.155.(space)-t

سپس گزینه ی ENTER را وارد نمایید. اکنون به شما می گوییم در این قسمت پینگ چیست و چه فایده ای دارد؟ اگر به میزان time دقت کنید، در حال تغییر است؛ و هر مرتبه عدد خاصی را نشان می دهد. این عدد نشان دهنده ی مدت زمانی است که طول می کشد تا یک Packet در سرور سایت ایجاد شود.

شما هم می توانید دستگاه خود را مستقیما به پورت اترنت متصل کنید و همچنین میتوانید فقط با یک مودم به اینترنت متصل بشید. اما اگر میخواهید به طور همزمان به همه لپتاپ ها، کامیپوتر ها و گوشی های هوشمند خانه خود اینترنت ارائه دهید، به روتر احتیاج دارید.

خرید مودم ADSL

○برای خرید مودم با کیفیت و ارزان بر روی لینک بالا کلیک کنید○

توجه داشته باشید که هر چه مدت زمان بیشتر باشد، نشان دهنده ی این است که زمان بیشتری طول می کشد تا اطلاعات از سوی سرور به سمت سایت ما منتقل شود. لازم به ذکر است که اگر عدد زمان پاسخ گویی کوچکتر از عدد 100 باشد، یعنی شما از سرعت بالایی در اینترنت بهره مند هستید.

پینگ چیست و دقیقا چه کارایی دارد؟

 دقیقا چه کارایی  هایی را دارد؟

همانطور که گفتیم پینگ چیست، در این قسمت می خواهیم کاربرد آن را بیان کنیم. ممکن است برایتان پیش آمده باشد که بعد از کلیک کردن به روی لینک، مدت زمانی طول بکشد تا صفحه ی وب بارگذاری شود. این مدت تاخیر که ممکن است گاهی بیشتر از یک دقیقه هم برسد، اهمیت زیادی برای افرادی که بازی آنلاین انجام می دهند دارد.

در واقع کارایی اصلی پینگ برای بازی های آنلاین است. به طور مثال اگر شما در بازی آنلاین با پینگ 20 میلی ثانیه بازی کنید، تقریبا تمام حرکات و دستورات در سریع ترین زمان ممکن اجرا می شود.

اکنون که دانستید کارایی پینگ چیست، باید بگوییم در بازی های آنلاین اگر این رقم به 200 میلی ثانیه هم برسد، حرکت ها به کندی و با تاخیر زیادی اعمال خواهند شد. بنابراین مهم ترین کارایی آن برای افرادی است که می خواهند سرعت اعمال حرکات در بازی های آنلاین را محاسبه کنند.

برای مطالعه بیشتر: پر فروش ترین مودم های ADSL و VDSL و LTE کدام مودم ها هستند؟

پینگ چیست و در کدام زمینه ها می تواند به ما کمک کند؟

 در کدام زمینه ها می تواند به ما کمک کند؟

آیا می دانید از دیگر کاربرد های پینگ چیست و در چه زمینه ای به ما کمک می کند؟ برای پاسخ گویی به این سوال باید گفت ممکن است برای شما پیش بیاید که بعد از کلیک کردن بر لینک سایت، مدت زمان طولانی طول بکشد تا سایت لود شود. در چنین مواقعی مشکل می تواند به علت سرعت اینترنت، رایانه، دریافت فایل از سوی رایانه ی مقابل، مشکل در ارائه دهنده ی اینترنت و حتی از جانب دریافت فایل از سوی دستگاه شما باشد.

در این مواقع Ping به شما کمک می کند؛ به عبارت دیگر زمانی که شما برای سنجش مدت زمان اتصال بین دو رایانه درخواستی با استفاده از پینگ بسته ارسال می کنید، امکان دارد تعدادی از این بسته ها در هنگام بازگشت به رایانه نرسد و یا از بین برود.

در چنین شرایطی کارایی پینگ چیست؟ در واقع پینگ مشخص می کند که بسته های ارسال شده دچار مشکل شده اند و یا مشکل در زمان بازگشت آن ها از سوی سرور بوده است. علاوه بر آن با بهره گیری از دستورات پینگ قادر خواهید بود به راحتی آدرس IP یک سرور و یا یک سایت را پیدا کنید.

پینگ چیست و چه مفهومی را به ما می رساند؟

پینگ اینترنت چیست و چه مفهومی را به ما می رساند؟

همانطور که گفته شد پینگ چیست و چه کاربردی دارد، باید بگوییم که هنگامی که شما اقدام به گرفتن پینگ می کنید، رایانه ی شما یک یا چند packet را به آی پی و یا رایانه ی مقابل می رساند و بلافاصله پس از دریافت آن، زمان دقیق ارسال و دریافت را به ثبت می رساند که این زمان در کمتر از یک ثانیه ثبت می شود و شما می توانید آن را ملاحظه کنید.

یکی دیگر از کاربرد های اساسی این مفهوم در رایانه، برای زمانی است که رایانه ی شما به اینترنت متصل نمی شود، ولی تلفن همراه شما بدون هیچ مشکلی متصل می گردد. در چنین شرایطی با استفاده از Ping خواهید دانست که مشکل دقیقا از کجا نشات می گیرد.

خرید تجهیزات شبکه

○برای خرید تجهیزات شبکه از شبکستان با قیمت های مقطوع همین الان کلیک کنید○

پینگ چیست و چه نکاتی را باید درباره آن بدانیم؟

در این قسمت می خواهیم بررسی کنیم نکات پینگ چیست و چه چیز هایی را باید در نظر بگیریم. اولین نکته اینکه با استفاده از سایت Speedtest.net قادر خواهید بود مدت زمان تاخیر اینترنت خود را اندازه گیری کنید. دومین نکته در این مورد این است که اگر مقدار پینگ کمتر از 20 mc باشد سرعت بسیار عالی دارد اما هر چه بیشتر از 150 mc باشد، سرعت لود صفحات و اعمال دستورات به کندی صورت خواهد گرفت.

نکته ی سوم اینکه هر چقدر شما پیشرفته ترین و پر سرعت ترین رایانه ی شخصی را داشته باشید، اگر پینگ شما بالا باشد، سرعت حرکات شما در بازی های آنلاین کم خواهد بود.

شبکستان به شما پیشنهاد میکند برای داشتن اطلاعات کامل درزمینه پینگ و روش های اتصال به اینترنت مقاله تغییر رمز وای فای را نیز مطالعه نمایید.

معنی پینگ در زبان کامپیوتر

معنی پینگ در زبان کامپیوتر

برای توضیحات بیشتر در مورد اینکه بدانید پینگ چیست، باید گفت هر دستگاهی مانند رایانه برای اینکه در اینترنت فعالیت داشته باشد، به ارسال درخواستی به سوی یک رایانه ی دیگر نیاز دارد. مثلا کلیک کردن روی یک دکمه به عنوان یک درخواست در نظر گرفته می شود.

این درخواست که از سوی دستگاه شما به دستگاه دیگر ارسال می شود، می تواند به سرور و یا هاست نگهدارنده ی تمامی اطلاعات سایت مورد نظر باشد. به زبان ساده تر پینگ به فاصله ی زمانی بین اتصال و یا ارسال داده ها در بین دو دستگاه مختلف را ارزیابی می کند و هر چه این زمان کمتر باشد، سرعت انتقال بیشتر خواهد بود.

بیشتربدانید: راهنمای تنظیمات مودم تندا و آموزش چگونگی نصب مودم تندا

علت اهمیت پینگ چیست؟

علت اهمیت پینگ چیست؟

اکنون که دانستیم پینگ چیست، باید بگوییم که اهمیت این مفهوم تنها در اتصال بین دو سایت و یا دو شبکه نیست؛ بلکه زمانی که شما تمامی فعالیت های آنلاین خود را انجام می دهید، در واقع در حال انتقال داده ها به دستگاه دیگر هستید.

به عنوان مثال وقتی که در حال ارسال پیامی به یکی از مخاطبان خود در تلگرام هستید و یا زمانی که در حال آپلود و یا دانلود ویدئویی هستید، همچنین زمانی که در اینستاگرام فیلمی نگاه میکنید، در واقع دستگاه شما (موبایل یا رایانه) در حال ارسال و دریافت اطلاعاتی به سرور و یا دستگاه دیگر می باشد.

همانطور که گفته شد، اهمیت آن برای کسانی که بازی های آنلاین انجام می دهند، دو چندان است. زیرا در سرعت زمان کلیک کردن بر حرکات و دستورات آن ها در بازی تاثیر مستقیم دارد.

خلاصه مقاله

آیا تاکنون برایتان سوال پیش آمده است که پینگ چیست و چه استفاده ای می توان از آن کرد؟ در این مقاله توضیح دادیم که اصطلاح یک دستور و یا عاملی برای محاسبه ی میزان تاخیر در هنگام اتصال بین دو دستگاه در شبکه می باشد. دستور محاسبه ی این میزان تاخیر در تمام سیستم عامل ها مانند ویندوز قابل اجرا می باشد. Ping یک دستور است که می تواند بسته های tcp/ip را بین دو دستگاه ارسال نماید و نتایج این عملکرد را به ما نشان بدهد.

به منظور محاسبه ی آن ابتدا از منوی start که در قسمت accessories قرار دارد، گزینه ای به نام command prompt را انتخاب نمایید. پس از آن خط زیر را در قسمت کامند وارد نمایید.

Ping(space)217.218.155.155.(space)-t

در ادامه:

سپس گزینه ی ENTER را وارد نمایید. اکنون به شما می گوییم در این قسمت پینگ چیست و چه فایده ای دارد؟ اگر به میزان time دقت کنید، در حال تغییر است؛ و هر مرتبه عدد خاصی را نشان می دهد. این عدد نشان دهنده ی مدت زمانی است که طول می کشد تا یک Packet در سرور سایت ایجاد شود.

تمامی آنچه  که باید درباره این مطلب بدانیم

توجه داشته باشید که هر چه مدت زمان بیشتر باشد، نشان دهنده ی این است که زمان بیشتری طول می کشد تا اطلاعات از سوی سرور به سمت سایت ما منتقل شود. لازم به ذکر است که اگر عدد زمان پاسخ گویی کوچکتر از عدد 100 باشد، یعنی شما از سرعت بالایی در اینترنت بهره مند هستید.

در این قسمت می خواهیم بررسی کنیم نکات پینگ چیست و چه چیز هایی را باید در نظر بگیریم. اولین نکته اینکه با استفاده از سایت Speedtest.net قادر خواهید بود مدت زمان تاخیر اینترنت خود را اندازه گیری کنید. دومین نکته در این مورد این است که اگر مقدار پینگ کمتر از 20mc باشد سرعت بسیار عالی دارد اما هر چه بیشتر از 150mc باشد، سرعت لود صفحات و اعمال دستورات به کندی صورت خواهد گرفت.

در نهایت باید گفت که پینگ به فاصله ی زمانی بین اتصال و یا ارسال داده ها در بین دو دستگاه مختلف را ارزیابی می کند و هر چه این زمان کمتر باشد، سرعت انتقال بیشتر خواهد بود. در این مقاله بیان کردیم که کاربرد پینگ چیست و برای کسانی که بازی آنلاین می کنند چه اهمیتی دارد.

برگشت به بالا