فناوری VDSL چیست ؟ وی دی اس ال چه کاربرد هایی دارد؟

فناوری VDSL چیست ؟ - همه چیز درباره VDSL

آیا میدانید فناوری VDSL چیست ؟ VDSL مخفف کلمه very high speed digital subscriber line است. شما میتوانید با استفاده از وی دی اس ال، با سرعت بیشتری داده ها را منتقل کنید و نسبت به ADSL سرعت بسیار بیشتری دارد. در ادامه برای شما درباره VDSL بیشتر توضیح خواهیم داد.

فناوری VDSL چیست؟

فناوری VDSL چیست؟

VDSL با سرعت حداکثر 52 مگابیت در ثانیه و با سرعت 16 مگابیت در ثانیه اقدام به جا به جایی فایل کند و از باند فرکانس 25 کیلو هرتز تا 12 مگاهرتز ارائه میدهد. شما میتوانید به راحتی با استفاده از اینکه بدانید فناوری VDSL چیست و چگونه با آن کار کنید، اقدام به تماشای برنامه های تلویزیونی با کیفیت، انتقال داده ها با سرعت بالا کنید.

VDSL چیست؟

شما برای جا به جایی داده های خود، میتوانید از هارد اکسترنال، فلش و… استفاده کنید. حال اگر بخواهید به صورت اینترنتی اقدام به جا به جایی فایل ها کنید، ممکن است اینترنت شما سرعت کافی برای جا به جایی فایل ها نداشته باشد و بسیار طول بکشد تا اقدام به جا به جایی فایل مورد نظر خود کنید.

حال میتوانید به راحتی با سرعت بسیار زیاد نسبت به ADSL و دیگر اینترنت های رایج کشور ایران، اقدام به جا به جایی فایل ها و داده های خود کنید.

فناوری VDSL چه کاربردی دارد؟

این فناوری چه کاربردی دارد؟

ممکنه از خود سوال بپرسید که فناوری VDSL چیست ؟ و چه مزایایی می تواند داشته باشد.آیا فناوری VDSL صرفا برای جا به جایی فایل های یک کاربره؟ خیرشما میتوانید با استفاده از فناوری پیشرفته VDSL، اقدام به گردش در سطح اینترنت با سرعت زیاد کنید.در فناوری VDSL، هم سرعت آپلود و هم سرعت دانلود بسیار بالا است و از این جهت می توانید داده ها را با سرعت بسیار بیشتری جا به جا کنید.

خرید تجهیزات شبکه

○برای خرید تجهیزات شبکه از شبکستان با قیمت های مقطوع همین الان کلیک کنید○

شما زمانی که وارد یک سایت میشوید، در واقع برخی درخواست ها به سمت سرور سایت ارسال می شود و برخی نیازها نیز از سوی سرور سایت، به سمت شما ارسال میشود. در واقع شما به هنگام بازدید از یک سایت و یا یک نرم افزار، داده هایی را رد و بدل میکنید. به هنگامی که شما داده ها را دریافت کردید، می توانید اقدام به مشاهده سایت کنید.

باید بدانید:

حال اگر میخواهید که با سرعت بسیار بیشتری اقدام به مشاهده سایت کنید، باید بدانید که فناوری VDSL چیست ؟ و پس از آن، اقدام به تهیه اشتراک وی دی اس ال کنید.

ممکنه شما صاحب یک حساب کاربری اینستاگرام و یا یوتیوب باشید و در آن شبکه های اجتماعی، کار تولید محتوا را انجام میدهید. ممکنه شما یک کارفرما باشید و از این جهت سفارش هایی را دریافت کنید که نیازمند رد و بدل شدن اطلاعات با حجم بسیار زیاد هستید. از این جهت شما نمیتوانید با یک اینترنت سرعت متوسط نظیر ADSL کار کنید و باید بدانید که و اقدام به تهیه اشتراک آن کنید.

شما با وجود این مسئله که بدانید فناوری VDSL چیست ؟ می توانید داده های حجم دار خود را با سرعت بالا در کمترین زمان ممکن جا به جا کنید.در یوتیوب، فیسبوک، اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی اگر به صورت مرتب اقدام به ارسال فایل های مختلف میکنید، ممکن است زمان زیادی را به خاطر این کار از دست بدهید. در واقع میتوانید در مصرف زمان خود، صرفه جویی کنید.

تفاوت ای دی اس ال و وی دی اس ال در چه مواردی است؟

تفاوت این دو در چه مواردی است؟

بسیاری از افراد، پس از اینکه بدانند فناوری VDSL چیست ؟ به این فکر میکنند که VDSL با ADSL چه تفاوت هایی دارد و آیا بهتر است که اشتراک ADSL را تهیه کنند و یا اینکه اقدام به دریافت اشتراک VDSL کنند.اگر بخواهیم خیلی ساده و کوتاه جواب دهیم، به این صورت خواهد بود که باید دید نیاز شما به چه صورت است.

اگر شما از اینترنت، کارهای ساده نظیر جستجو در اینترنت، تماشای یک ویدیو کم حجم و کوتاه، خواندن چند مطلب ساده و… میکنید، به شما پیشنهاد می شود که اینترنت ADSL را تهیه کنید.همانطور که ذکر شد، شما برای جا به جایی فایل های سنگین نمی توانید از اینترنت معمولی استفاده کنید.

فکر کنید که شما یک فایل با حجم 10 گیگ را دارید. اینترنت خانگی شما با سرعت 4 مگابیت راه اندازی شده است و سرعت آپلود آن حداکثر 500 کیلوبایت باشد. به نظر شما چقدر طول می کشد تا این فایل 10 گیگی جا به جا شود؟ مطمئنا زمان بسیار زیادی خواهد برد تا شما فایل مورد نظر را جا به جا کنید.به طور تخمینی، می توان گفت حداقل یک و نیم الی دو روز طول می کشد تا شما فایل مورد نظر خود را جا به جا کنید.

سرویس VDSL چیست؟

حال با وجود اینکه بدانید فناوری VDSL چیست ؟ میتوانید به راحتی در عرض چند دقیقه و یا چند ساعت، این فایل بزرگ 10 گیگی را جا به جا کنید.از آن جایی که سرعت آپلود و دانلود فناوری وی دی اس ال بالاست، می توانید اقدام به جا به جایی فایل با سرعت زیاد کنید.البته به هنگام تحقیقات باید بدانید که مودم شما چیست و آیا از فناوری VDSL پشتیبانی میکند یا خیر.

اگر شما قصد تهیه اشتراک VDSL را داشته باشید، اولین مورد نیاز است تا یک مودم مخصوص برای آن تهیه کنید. ممکن است مودم شما در حال حاضر از فناوری VDSL پشتیبانی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به شما پیشنهاد می شود تا جعبه مودم مورد نظر خود را مشاهده کنید و یا آن را به یک متخصص نشان دهید.

قیمت اشتراک اینترنت VDSL نسبت به ADSL گران تر است. میبینید که با استفاده از اشتراک VDSL، سرعت دانلود و آپلود بیشتری در اختیار دارید و یکی از مهم ترین علت گرانی آن نسبت به ADSL، همین مورده.

بیشتربدانید: تنظیمات مودم را چطور میتوان عوض کرد؟ آموزش کامل مرحله به مرحله

اینترنت VDSL چیست؟

اینترنت VDSL چیست؟

اینترنت VDSL، مانند اینترنت ADSL و تفاوت چندانی ندارد. اگر بخواهیم به طور ساده به شما توضیح دهیم، به این صورت خواهد بود که سرعت اینترنت VDSL بسیار بیشتر از ADSL میباشد.

اینترنت VDSL برای جا به جایی فایل ها با سرعت بیشتر ایجاد شده و در سالهای اخیر این اینترنت وارد کشور ایران شده و همچنین برخی از ISP / ارائه دهنده خدمات اینترنت در ایران مانند اینترنت مخابرات، اقدام به ارائه اشتراک اینترنت VDSL به مخاطبین خود میکنند.

تفاوتADSL باVDSL در استفاده از آن ها

شما میتوانید اینترنت VDSL را به دو صورت خانگی و سازمانی تهیه کنید.همانطور که از نامگذاری آن مشخصه اینترنت VDSL سازمانی، میتواند خدمات گسترده تری را نسبت به اینترنت VDSL خانگی ارائه دهد و همچنین پهنای باند اختصاص یافته سازمانی نسبت به اینترنت خانگی بسیار بیشتره.

خرید مودم ADSL

○برای خرید مودم با کیفیت و ارزان بر روی لینک بالا کلیک کنید○

همانطور که در ابتدای مقاله ی فناوری VDSL چیست ؟ ذکر شد، شما می توانید با استفاده از اینترنت VDSL، اقدام به جا به جایی فایل با سرعت بسیار بیشتری کنید و از این جهت، می توان گفت که یکی از مزایای مهم VDSL نسبت به ADSL در همین مورده.

فرق ADSL با VDSL در قیمت چقدر است؟ – تفاوت فناوری های وی دی اس ال با ای دی اس ال

فرق ADSL با VDSL در قیمت چقدر است؟ - تفاوت فناوری های وی دی اس ال با ای دی اس ال

فناوری VDSL چیست ؟ همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، با وجود سرویس های اینترنت وی دی اس ال میتوانید جا به جایی فایل های خود را با سرعت بیشتری انجام دهید. از این جهت ممکن است قیمت VDSL نسبت به ای دی اس ال بیشتر باشد.

البته، لازم به ذکره که یکی از معیارهای قیمت گذاری سرویس فناوری وی دی اس ال و ای دی اس ال این است که شرکت خدمات ارائه دهنده اینترنت، آن را با چه قیمتی عرضه کرده باشد.برای مثال، اینترنت مخابرات، هیچ فرقی میان ADSL و VDSL در قیمت آن نگذاشته است و شما میتوانید با همان قیمتی که ADSL را تهیه میکنید، می توانید VDSL را نیز تهیه کنید.

با این وجود، اینترنت شاتل، تفاوت هایی را برای قیمت سرویس های ADSL و VDSL را اعمال کرده است که میتواند این تفاوت ها برای کاربران خانگی و یا سازمانی چشمگیر باشد.

متاسفانه باید گفت که شکایت ها از سوی سازمان مخابرات برای اشتراک اینترنت بسیار زیاده و کاربران اغلب با قطعی اینترنت مواجه میشوند. از این جهت ممکنه بسیاری از کاربران مخابرات صرفا به خاطر ارزانی و حجمی که اینترنت مخابرات دارد، هنوز پا به پای این شرکت ایستاده باشند.

باید دید که در منطقه شما چه اینترنت هایی پوشش داده میشود. در برخی از مناطق تهران، شما فقط می توانید از اینترنت مخابرات استفاده کنید و هنوز زیرساخت های لازم برای سایر خدمات دهندگان اینترنت فراهم نشده.

برای مثال

شرکت مخابرات اینترنت 2 مگابیت را با حجم 40 گیگ بین الملل و 160 گیگ داخلی را به صورت ماهیانه فقط 25 هزار تومان ارائه میکند. این قیمت برای دو سرویس ADSL و VDSL میباشد.برای مثال، شرکت شاتل اینترنت 4 مگابیت ADSL را با حجم 80 گیگ بین الملل و 160 گیگ داخلی را به صورت ماهیانه فقط 50 هزار تومان ارائه میکند.

شرکت شاتل اینترنت 4 مگابیت VDSL را با حجم 6 گیگ را به صورت ماهانه 33 هزار تومان ارائه میکند. میبینید که قیمت VDSL نسبت به ADSL در شرکت مخابرات یکسان است ولی در شرکت شاتل، قیمت های ADSL با VDSL تفاوت بسیار زیادی دارد.هم چنین اگربرای شما سوالی در زمینه پرفروش ترین مودم های وی دی اس ال پیش آمده باشد میتوانید به مقاله پر فروش ترین مودم های ADSL و VDSL و LTE مراجعه کنید.

مودم VDSL چیست؟

مودم VDSL چیست؟

مودم وی دی اس ال می تواند به صورت اختصاصی باشد و یا اینکه همراه با دیگر مودم های ADSL، از فناوری VDSL بهره مند شوید.مودم هایی در بازار وجود دارند که مختص به اینترنت وی دی اس ال میباشد و از طرفی دیگر، همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، می توانید با نگاه انداختن به جعبه مودم خود، ببینید که آیا مودم شما از فناوری VDSL پشتیبانی می کند یا خیر.

اکثر مودم های امروزی از فناوری VDSL پشتیبانی میکنند.شما میتوانید با نشان دادن جعبه مودم خود به یک متخصص، ببینید که آیا مودم شما از VDSL پشتیبانی میکند یا خیر.

برای مطالع بیشتر: تقویت سیگنال وای فای | تنها با انجام 5 مرحله مودم خود را به موشک تبدیل کنید!

تفاوت مودم ADSL با VDSL

مودم ADSL با مودم VDSL متفاوته و روی VDSL متوانید سرویس‌های ارزش‌افزوده‌ای مانند خطوط تلفن دربستر اینترنت، ویدیو کنفرانس، IP-TV و … نیز عرضه کنید. اگر به دبنال یک اینترنت پرسرعت نسبت به ADSL روی بستر‌های کابلی هستید بهتره به سراغ اینترنت VDSL بروید. در اینترنت VDSL شرکت مخابرات وظیفه کابل‌کشی‌ها را برعهده داردو احتیاجی نیست که شما کار خاصی را انجام دهید.

کاربر فقط باید یک خط تلفن ثابت و یک مودم VDSL خریداری کند.

تفاوت vdsl وadsl

adsl یکی ازیرشاخه های فناوری های اتصال DSL این سرویس یکی ازقدیمی‌ترین سرویس‌های اینترنت در دنیا به شمار میرود که به وسیله خطوط تلفن معمولی بدون ایجادمشکلی برای تماس‌های صوتی؛ اطلاعات را از مراکز مخابراتی به روی مودم شما میآورد.

عبارت VDSL نسل جدیدی از فناوری DSL بر روی بستر‌های کابل‌های شبکه. یکی از تفاوت آنها اینه که در اولی از خطوط تلفن ثابت شهری برای انتقال اطلاعات استفاده میشود در حالی که VDSL بر بستر‌های کابلی است و نیاز به کابل‌کشی و نصب کابل شبکه جداگانه از مرکز مخابرات تا خانه شما دارد.

سرعت دانلود روی اینترنت VDSL نزدیک به ۵ برابر بیشتراز دانلود ADSL و به مرز ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه میرسد. سرعت آپلود VDSL نیز ۱۰ برابرببیشتراز ADSL میباشدو به مرز ۱۰۰ مگابیت میرسد. VDSL از کابل‌های مسی استفاده میکند و باند‌های فرکانسی آن از ۱۲ کیلوهرتز تا ۳۵ کیلوهرتزه.برای فهمیدن تفاوت انواع مودم به مقاله انواع مودم ها از نظر نوع اتصال مراجعه فرمایید.

فرق VDSL با ADSL در مودم آن ها چیست؟ – فرق ADSL با VDSL در چه مواردی است؟

فرق VDSL با ADSL در مودم آن ها چیست؟ - فرق ADSL با VDSL در چه مواردی است؟

همانطور که ذکر شد، تفاوت چندانی در مودم ای دی اس ال و یا وی دی اس ال وجود ندارد. مودم هایی که در بازار به صورت اختصاصی برای VDSL طراحی شده اند، قادر به پشتیبانی از ADSL نیستند ولی مودم هایی که امروزه در بازار تولید میشود، اغلب توانایی پشتیبانی از سیستم فناوری VDSL را دارند و شما میتوانید با استفاده از آن مودم ها اقدام به دریافت اشتراک VDSL کنید.

دلیل استفاده از فناوری وی دی اس ال چیست؟

شما میخواهید تا فایل های بزرگ و حجم دار خود را با سرعت بیشتری جا به جا کنید. دلیل استفاده ازاینترنت VDSL، در واقع به سرعت اینترنت بیشتری دسترسی دارید و میتوانید به سرعت بالای آپلود و دانلود بالا دسترسی داشته باشید.

خلاصه مقاله

  • در این مقاله به صورت کامل برای شما تفاوت های مودم ای دی اس ال و وی دی اس ال ذکر شد و شما دانستید که فناوری VDSL چیست.
  • شما میتوانید با استفاده از فناوری VDSL، اقدام به جا به جایی فایل با سرعت بالا کنید و از اینترنت پرسرعت لذت ببرید.
  • شما می توانید فناوری اینترنت VDSL را از خدمات ارائه دهنده اینترنت مختلف تهیه کنید و از آن استفاده کنید.
  • اینترنت VDSL به دو صورت خانگی و سازمانی عرضه میشود که معمولا سرویس های خانگی آن با محدودیت سرعت، حجم و… روبرو هستند و زمانی که صحبت از سازمانی میشود، مطمئنا محدودیت ها تا حد زیادی برداشته میشود.
  • اگر شما در کار آپلود و یا دانلود فایل هستید، به شما پیشنهاد می شود تا از خدمات فناوری VDSL استفاده کنید و این میتواند در مصرف زمان شما صرفه جویی کند.
  • اگر میخواهید بدانید که مودم شما از فناوری VDSL پشتیبانی میکند، کافی است تا نگاهی به جعبه مودم بیندازید.
برگشت به بالا