چرا اینترنت مودم وصل نمیشه ؟

چرا اینترنت مودم وصل نمیشه ؟

وصل نشدن مودم به اینترنت میتونه دلایل و عوامل متعددی داشته باشد و این مشکل شاید برای شما هم پیش آمده باشد که حتی با وجود اتصال به وای فای، اینترنت شما متصل نیست. در واقع ما در این مقاله قصد داریم در خصوص سوال “چرا اینترنت مودم وصل نمیشه ؟” ما در این مقاله قصد داریم شما را با پاسخ این سوال آشنا کنیم و دلایلی که میتونه باعث قطع اتصال مودم شما به اینترنت بشه را مورد بررسی قرار بدیم.

چرا اینترنت مودم وصل نمیشه؟

چرا اینترنت مودم وصل نمیشه؟

در واقع این مقاله برای تمامی کسانی که از مودم های خانگی استفاده میکنند میتونه بسیار مفید واقع بشه.
مودم اینترنت از بخش های مختلفی تشکیل شده است. گاها عدم اتصال شما به اینترنت به دلایلی باز میگردد که به تنظیمات مودم و با اشتباهات اتصال باز می گردد و یا میشه گفت که دلایلی مانند عدم اتصال خط به اینترنت و به اتمام رسیدن حجم و مهلت زمانی بسته باز گردد.

در ادامه بیشتر در این خصوص با شما صحبت خواهیم داشت و به بررسی مربوط به جواب سوال چرا اینترنت مودم وصل نمیشه میپردازیم.

مشکل روشن نشدن اینترنت مودم


به طور کلی میتوان گفت که روشن نشدن چراغ اینترنت مودم از مهم ترین مسائل به شمار میره و شما میتونید با بررسی دلایلی که مربوط به روشن نشدن چراغ اینترنت مودم میشه، به جواب سوال چرا اینترنت مودم وصل نمیشه برسید.

در ابتدای راه میشه گفت که این مشکل میتونه به دلیل بروز خطا در سیم کشی های تلفنی و کابل هایی شود که وارد مودم شما شده اند و وظیفه تامین اینترنت مودم بر اساس آن انجام میشه. همچنین باید نسبت به بررسی تنظیمات Connection بپردازیم که این مسئله نیز دارای اهمیت بسیار زیادی میباشه.


از دیگر دلایلی که میتونه باعث بروز مشکل در روشن نشدن اینترنت مودم شما بشه، وجود Noise در خط اینترنت شما میباشد. همچنین باید بدانید که نویز ها میتونه از مهم ترین عوامل در بروز مشکلات در روشن نشدن اینترنت مودم شما بشه.خرید مودم

بهتره که در این مرحله از عملکرد صحیح اسپلیتر خود اطمینان کسب کنید و بر این اساس میتونید به احتمال زیاد بروز مشکلات در زمینه اینترنت جلوگیری کنید. در ادامه نیز باید توجه داشته باشید که تعمیر مودم در صورتی که مشکلی در این زمینه داشته باشید میتونه در نهایت برای شما گزینه ای بسیار مناسب به شمار بره.

عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای فای

عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای فای


یکی دیگر از مشکلاتی که ممکنه برای شما پیش بیاید آنه که اینترنت شما با وجود چراغ اینترنت و همچنین اتصال وای فای برای شما وجود دارد ولی باز هم نمیتونید به اینترنت متصل بشید. در واقع میشه گفت که در این صورت میتونید با استفاده از روش هایی که در ادامه بیان میشه، اتصال خود به اینترنت را انجام بدید.

در ابتدا باید با دستگاه های دیگر چک کنید که آیا اتصال به اینترنت با سایر دستگاه ها امکان پذیره؟ در صورتی که جواب سوال قبلی مثبت بود میتونید با خاموش و روشن کردن مودم، خاموش و روشن کردن کامپیوتر یا دستگاهی که با استفاده از آن میخواید به اینترنت متصل بشید.

استفاده از بخش عیب یابی ویندوز، بررسی تنظیمات IP و همچنین تماس با اپراتور شرکت ارائه دهنده اینترنت، دلایل بروز سوال چرا اینترنت مودم وصل نمیشه را بررسی کنید.
بررسی فایروال کامپیوتر، به روز رسانی لانچر مودم در کامپیوتر و یا راه اندازی شبکه به صورت مجدد را میتونه از دیگر روش هایی که در اتصال به اینترنت میتونه برای شما مفید واقع بشه و در دسترس شما میباشه.

شبکستان بزرگترین مرجع فروش آنلاین تجهیزات شبکه

علت وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت با کابل


گاهی اوقات حتی در صورتی که با کابل به مودم اتصال داشته باشید، اینترنت برای شما وجود نخواهد داشت و ما در این مقاله بیشتر در این خصوص با شما صحبت خواهیم داشت و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد. در واقع میتوان گفت که استفاده از سخت افزار های قدیمی و زیرساخت های سخت افزاری بسیار قدیمی میتونه باعث بشه تا اتصال کابلی شما به اینترنت قطع بشه.

از این روی باید همواره پیش از این که سوال چرا اینترنت مودم وصل نمیشه را از خودتان بپرسید، نسبت به بررسی زیرساخت سخت افزاری را مورد بررسی قرار بدید.


در صورتی که با وجود اتصال کابلی به مودم، برای شما Error های مربوط به قطع اتصال به اینترنت اعلام میشه، این مسائل میتونه ناشی از روشن بودن فایروال و یا غیر مجاز دانستن شبکه باشد و از این روی باید با دقت بسیار بیشتری نسبت به استفاده از مودم اقدام کنید.

تمام شدن حجم بسته اینترنتی و یا اشکالات نرم افزاری نیز میتونه از دیگر دلایلی باشد که باعث بروز این مشکلات میشه و شما میتونید با استفاده از به روز رسانی این نرم افزارها، به سادگی به اینترنت متصل بشید.
شبکه وصل است اما اینترنت نیست

چرا اینترنت مودم وصل نمیشه ؟

چرا اینترنت مودم وصل نمیشه ؟


از دیگر مشکلاتی که باعث میشه شما با سوال چرا اینترنت مودم وصل نمیشه مواجه بشید، وصل بودن شبکه و در عین حال عدم دسترسی دستگاه شما به اینترنت میباشد. از این روی باید دقت داشته باشید که با چک کردن دستگاه های دیگر، حتما از اتصال کلی اینترنت اطمینان کسب کنید.ممکنه یکی از علت ها تموم شدن اینترنت باشد

مقاله اینترنتم زود تموم میشه چیکارکنم ؟ را حتما در این باره دنبال کنید.

در ابتدای امر میشه گفت که دلیل این مسئله ناشی از خطای Firewall میباشد. در ادامه نیز میشه گفت که نصب نبودن نسخه های به روز نرم افزاری مربوط به مودم میتونه از دیگر دلایلی باشد که شما را از اتصال به اینترنت محروم میکنه. شما میتونید با استفاده از غیر فعال سازی نرم افزارهای امنیتی، به روز رسانی درایورهای مربوط به وایرلس و ریست کردن شبکه به سادگی اتصال خود به اینترنت را بازیابی کنید.

لازم به ذکره که اگر با دستورات مربوط به شبکه در Command آشنایی دارید، میتونید از این دستورات استفاده کرده و به سادگی اتصال خود به شبکه را مورد بررسی قرار بدید. در نهایت نیز باید گفت که لپ تاپ ها و روترها گاها دچار اشکالاتی میشه که با ریست کردن حل میشه. اگر با هر یک از موارد بیان شده اتصال اینترنتی شما بازیابی نشد، میتونید با اپراتور شرکت ارائه دهنده خدمات در ارتباط باشید.

در این موضاعات ممکنه علت از گوشی تلفن همراه نیز باشد به نظر شما چرا گوشی به مودم وصل نمیشه؟

علت روشن نشدن چراغ اینترنت مودم بعد از ریست وچرا اینترنت مودم وصل نمیشه ؟


شاید برای شما این مشکل پیش آمده باشد که حتی پس از این که مودم خود را ریست کردید، چراغ اینترنت روشن نمیشه. در صورت باید به Config دوباره مودم خود بپردازید و همچنین دوباره با سرویس دهنده مودم خود در ارتباط باشید تا اطلاعات بیشتری را در این خصوص به دست بیاورید .

با توجه به تمامی این مسائل میشه گفت که پاک شدن اطلاعات مربوط به VCI و VPI میتونه از دلایلی باشه که باعث شده تا چراغ اینترنت مودم شما پس از ریست کردن روشن نشه. با توجه به این مسائل و این آموزش ها به سادگی میتونید اتصال خود به اینترنت را بازیابی کنید و در کوتاه ترین زمان به اتصال دوباره دست پیدا کنید.


علت روشن نشدن چراغ اینترنت مودم بعد از کانفیگ وچرا اینترنت مودم وصل نمیشه ؟

علت روشن نشدن چراغ اینترنت مودم بعد از کانفیگ وچرا اینترنت مودم وصل نمیشه ؟


در صورتی که حتی پس از کانفیگ کردن دوباره مودم چراغ اینترنت برای شما روشن نشد، میتونید با شرکت ISP خود در ارتباط باشید و در این زمینه درخواست کمک کنید. در این صورت میتونید با یک بار خاموش و روشن کردن مودم و یا روش های کارشناسی شده، ارتباط خود را به اینترنت بازیابی نمایید.

از دیگر دلایل میشه به قطع ارتباط سخت افزاری و یا وجود مشکل در اسپلیتر یا نویزگیر اشاره نمود که باعث میشه تا اتصال شما به اینترنت قطع بشه. با توجه به این مسئله میتونید به چک کردن سخت افزاری مسیر بپردازید. بررسی سیم کشی تلفن بیرون از منزل و درون منزل و همچنین ریست کردن مودم از دیگر راه هایی که میتونه مشکل شما مبنی بر روشن نشدن چراغ اینترنت مودم بعد از کانفیگ را حل کند.

در ادامه به بررسی سایر دلایلی میپردازیم که باعث میشه سوال چرا اینترنت مودم وصل نمیشه برای شما پیش بیاید.


علت قطع شدن اینترنت بعد از ریست مودم


گاها با استفاده از شیوه ریست کردن مودم، تمامی اطلاعات مربوط به کانفیگ کردن مودم ممکنه که از بین برود و از این روی شما باید با دقت بسیار زیادی نسبت به ریست کردن مودم اقدام کنید. در صورتی که برای این کار از یک سوزن استفاده میکنید و دکمه پشت مودم را به مدت 5 ثانیه نگه میدارید، قطعا اطلاعات از روی مودم پاک میشه و دوباره باید نسبت به کانفیگ کردن مودم اقدام کنید.

در صورتی که در این زمینه اطلاعات زیادی ندارید میتونید با کارشناسان شرکت ارائه دهنده خدمات در ارتباط باشید و یا یک کارشناس را برای کانفیگ کردن دوباره مودم خود دعوت کنید. این مسئله بیشتر برای مودم های قدیمی اتفاق میافتد و توصیه میکنیم که حتما پیش از ریست کردن مودم، حتما راه های دیگر اتصال به اینترنت را بررسی کنید و این مرحله را برای آخرین گزینه خود در نظر داشته باشید.

شما از دلیل آنکه چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه خبر دارید؟ کلیلک کنید.

علت نیم سوز شدن مودم

علت نیم سوز شدن مودم


خراب شدن مودم به صورت سخت افزاری یکی از بدترین دلایلیه که باعث میشه تا بسیاری از مردم را به مشکل بیندازد. در واقع میتوان گفت که علت نیم سوز شدن مودم یکی از جواب هایی که به سوال چرا اینترنت مودم وصل نمیشه میشه داد و در جواب به دلیل این مسئله میتوان به شوک های الکتریکی، عدم استفاده صحیح از مودم و یا خراب شدن آداپتور و در نتیجه آن رد کردن ولتاژ بالا دانست.

در صورتی که این مشکلات برای شما روی میده، میتونید نسبت به تعویض یا تعمیر سخت افزاری مودم خود اقدام کرده و در کوتاه ترین زمان نسبت به اتصال دوباره اینترنت اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: تغییر رمز وای فای چگونه است؟


خلاصه نکات مقاله


دلایل مختلفی میتونه باعث بشه تا سوال چرا اینترنت مودم وصل نمیشه برای شما پیش بیاید و ما در این مقاله به بررسی این دلایل پرداختیم. مشکلاتی که باعث بروز این مشکل میشه اغلب اوقات به صورت سخت افزاری روی میده و گاها به صورت نرم افزاری میتونه باعث بروز مشکلاتی برای شما بشه که در نهایت آن اینترنت مودم شما قطع میشه.

با توجه به نکات بیان شده میتونید به سادگی اتصال اینترنت را انجام بدید و اطمینان کسب کنید که این محصول عملکرد مناسبی برای شما خواهد داشت. >> منبع <<

برگشت به بالا