چرا مودم ضعیفه ؟

چرا مودم ضعیفه

ما در این مقاله قصد داریم در این خصوص با شما صحبت کنیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار بدیم که قطعا میتونه برای شما مفید واقع بشه. ضعیف شدن مودم میتونه دلایل بسیار زیادی داشته باشه و سوال چرا مودم ضعیفه میتونه عوامل مختلفی داشته باشه.

چرا مودم ضعیفه و سرع اینترنت پایین میاد؟

چرا مودم ضعیفه و سرع اینترنت پایین میاد؟


از کاهش سرعت اینترنت توسط ISP گرفته تا استفاده از VPN و یا مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری، دلایل بسیار زیادی برای سوال چرا مودم ضعیفه میشه بیان کرد و باید بدانید که رفع این مشکل با استفاده از تنظیمات مودم و یا دستگاه متصل به مودم امکان پذیر میباشد.

در صورتی که نمیتونید از سرعت بالای اینترنت برخوردار بشید، این مقاله میتونه برای شما مفید واقع بشه. ما در این مقاله به بررسی دلایل این مسئله میپردازیم و اطلاعاتی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت که قطعا میتونه برای شما مفید واقع بشه.

ضعیف شدن مودم را میشه یکی از دلایل اصلی دانست که باعث میشه ما نتوانیم از اینترنت با سرعت بالایی استفاده داشته باشیم و در واقع سوال چرا مودم ضعیفه یکی از مهم ترین سوالات در بین بسیاری از کاربران اینترنت خانگی و اینترنت همراه با مودم به شمار میره.

خرید انواع تجهیزات شبکه


علت کم شدن سرعت اینترنت ADSL


به طور کلی میشه گفت که روشن ماندن بیش از حد مودم و عدم عملکرد مناسب در ایجاد IP های جدید یکی از مهم ترین دلایلی میباشد که باعث میشه سرعت مودم شما کاهش پیدا کنه.

همچنین باید بدونید که دانلود های بی وقفه و با حجم بالا در کنار تداخل سیگنال ها و نویزهای پیاپی از دیگر دلایلیه که باعث میشه سرعت اینترنت ADSL کاهش پیدا کند و این مسئله باعث میشه که شما نتونید از اینترنت استفاده داشته باشید.البته گاهی این کاهش سرعت به مودم ADSL هم ربط داره.

اگر سوال مودم چرا ضعیف شده برای شما نیز پیش آمده باشه میتونید به بررسی تعداد دستگاه های متصل به اینترنت توجه داشته باشید و همچنین بررسی سرعت اینترنت پس از یک بار خاموش و روشن کردن مودم یکی از روش های دیگری میباشد که برای شما در دسترس میباشد.معمولا همه افراد با این قبیل مشکلات و سوالات از جمله چرا اینترنت مودم وصل نمیشه مواجه هستند.


در کنار بررسی این دلایل باید بررسی کنید که آیا سرعت برای سایر دستگاه های متصل به مودم بالا یا خیر؟ بر این اساس میتونید تصمیم گیری کنید که سرعت اینترنت ADSL از مودم کاهش پیدا کرده یا از سمت دستگاه شما. همچنین میتونید با ISP خود در تماس باشید و سوال چرا مودم ضعیفه را با بررسی سرعت کلی شبکه بررسی کنید.


علت کند شدن و ضعیف شدن وای فای گوشی

علت کند شدن و ضعیف شدن وای فای گوشی

کند شدن وای فای گوشی را میتوان از دیگر دلایلی دانست که باعث اذیت کردن شما میشه و میتونه دلایل مختلفی داشته باشه. در جواب به سوال مودم چرا ضعیف شده برای کاربرانی که از وای فای گوشی استفاده میکنند میتونیم دلایل مختلفی را بیان کنیم که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت


• تعداد دستگاه های متصل به مودم زیاده : از اصلی ترین دلایلی که باعث میشه سرعت وای فای گوشی شما با کاهش مواجه بشه، متصل بودن دستگاه های مختلف به اینترنت مودم میباشد. در این صورت به دلیل تقسیم بندی میزان پهنای باند، شما سرعت کمتری خواهید داشت.


• استفاده از کابل قدیمی : یکی دیگر از دلایل کند شدن وای فای گوشی را میتوان استفاده از کابل های قدیمی دانست. در این صورت میتونیم انتظار داشته باشیم که سرعت وای فای شما با کاهش مواجه بشه.


• سرعت DNS از سمت ISP پایینه : پایین بودن سرعت اینترنت از سوی ISP را میتوان از دیگر دلایلی دانست که باعث میشه سرعت وای فای گوشی شما کاهش پیدا کنه.


در صورتی که سایر دستگاه های متصل به مودم خوب بود، شما میتونید به پیکربندی دوباره وای فای گوشی یا قطع و وصل کردن آن و همچنین بررسی اپلیکیشن های مصرف کننده اینترنت، به دلیل کند شدن وای فای گوشی خود واقف بشید.

خرید کارت شبکه


علت ضعیف شدن وای فای گوشی


شاید این دلیل برای شما بسیار ساده به نظر برسه ولی گاهی از مواقع، وجود یک قاب میتونه سرعت وای فای گوشی را کاهش بده. همچنین قرار نداشتن مودم در محیط مناسب و عدم سیگنال دهی خوب را میتوان از دیگر دلایلی دونست که باعث میشه وای فای گوشی شما بسیار ضعیف عمل کنه.


در صورتی که قابلیت اعمال تنظیمات بر روی وای فای گوشی دارید میتونید با تست های انجام شده نسبت به تغییر تنظیمات و قرار دادن فرکانس وای فای روی باند 5 سرعت را افزایش بدید.

در کنار این مسائل میشه گفت که به روز رسانی قطعات موبایل و همچنین سیستم عامل از دیگر دلایلی شناخته میشه که باعث میشه سوال چرا مودم ضعیفه برای شما پیش بیاید.

پس با توجه به دلایل بیان شده میتونید تصمیم گیری بسیار مناسبی را برای سرعت وای فای گوشی خود داشته باشید. همچنین بررسی سخت افزار و برقراری ارتباط سایر دستگاه ها و سرعت آن ها از دیگر روش هایی شناخته میشه که برای بررسی کیفیت دریافت امواج وای فای میتونه برای شما مفید واقع بشه.

برای مطالعه: چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه ؟


بالا بردن سرعت اینترنت با تنظیمات مودم

بالا بردن سرعت اینترنت با تنظیمات مودم

در جواب چرا مودم ضعیفه میتونیم روش های نرم افزاری مختلفی را به شما معرفی کنیم که در نهایت باعث میشه سرعت اینترنت برای شما افزایش پیدا کنه. در این خصوص میتونید از سرعت بالای اینترنت خود اطمینان داشته باشید.

در ابتدا میتونید سرعت اینترنت مودم را با تغییر DNS افزایش بدید و باید بدونید که در این مسیر میتونید با ورود به صفحه مربوط به تنظیمات مودم، نسبت به تغییر DNS اقدام کنید.

برای این مراحل میتونید وارد گزینه Advanced شده و با توجه به گزینه DNS Setup سرعت خود را افزایش بدید. با بررسی تنظیماتی وایرلس و همچنین ایجاد محدودیت برای سایر دستگاه ها از دیگر روش هایی به شمار میره که برای افزایش سرعت اینترنت میتونه برای شما مفید واقع بشه.

در واقع میشه گفت که تمامی این روش های نرم افزاری


علت کم شدن سرعت اینترنت گوشی


دلایل بسیاری میتونه باعث بشه که سرعت اینترنت گوشی شما کاهش پیدا کنه که در این خصوص ما در قسمت های قبل برخی از مهم ترین آن ها را شما در میان گذاشتیم.

تراکم وای فای و میزان بالای حجم در حال دانلود میباشه که در این صورت میتوان گفت که اینترنت با سرعت بسیار کمی در دسترس شما قرار میگیره.

همچنین تعداد زیاد دستگاه های در دسترس وای فای میتونه از دیگر دلایلی باشه که باعث میشه سرعت اینترنت گوشی شما کاهش پیدا کند. نویز را میشه از دیگر دلایلی دانست که باعث میشه سرعت اینترنت گوشی شما بالا نباشد.

در این صورت باید به دنبال آن باشید که اسپلیتر دیگری را استفاده کنید و یا از کارکرد صحیح اسپلیتر اطمینان کسب کنید. کاهش سرعت از سوی شرکت ارائه دهنده خدمات و یا در صورتی که از اینترنت 4G استفاده میکنید پوشش ضعیف این شبکه میتونه باعث بشه تا سرعت دستگاه موبایل شما با کاهش همراه باشه.

اما اینترنت مخابرات یکی از مهم ترین شبکه های پر از اختلال میباشه و ما در ادامه بیشتر در این خصوص با شما صحبت خواهیم داشت.


چرا سرعت اینترنت مخابرات کم شده؟ چرا مودم ضعیفه ؟

چرا سرعت اینترنت مخابرات کم شده؟ چرا مودم ضعیفه ؟


مخابرات را میشه یکی از شرکت های ارائه کننده خدمات اینترنت خانگی دانست که امروزه در حال فعالیت میباشد و میتونه گفت که کند شدن سرعت این شرکت ارائه دهنده خدمات یکی از مهم ترین مشکلات پیش روی شما میباشه.

در واقع این امر را میتونه به دلیل اشتراک گسترده و بیش از اندازه این شرکت دانست. به یاد داشته باشید که سرویس در دسترس شما، همزمان به چند کاربر دیگر نیز ارائه میشه و این اضافه بار باعث میشه تا سرعت مودم شما کاهش پیدا کرده و سوال چرا مودم ضعیفه برای شما پیش بیاید.

همچنین باید بدونید که در سیستم ارائه شده از سوی این شرکت، محدودیت هایی وجود داره و با توجه به این که حجم تعداد کاربران با تعداد تجهیزات سخت افزاری به اشتراک گذاری اینترنت همخوانی ندارد، میتونیم انتظار داشته باشیم که مودم ما نتواند عملکرد بسیار بالایی را از خود نشان بده.

قدیمی بودن سخت افزار این شرکت نیز در کنار تمامی این مسائل میتونه دلیلی بر این امر باشه.


چرا سرعت اینترنت ایرانسل کم شده و چرا مودم ضعیفه


اینترنت ثابت TD-LTE یکی از خدماتیه که شرکت ایرانسل در حال ارائه آن میباشه و برخی از کاربران این شرکت اعلام کرده اند که سرعت مودم آن ها نسبت به سرویس خریداری شده بسیار کم میباشه و این مسئله باعث شده تا سوال چرا مودم ضعیفه برای بسیاری از کاربران این شرکت پیش بیاید.

که این شرکت در جواب به آن ها گفته که تداخل ناشی از سیگنال های مزاحم بر روی سامانه این شرکت باعث شده تا خدمات ارائه شده توسط آن بسیار ضعیف باشه.

همچنین این شرکت در نهایت تاکید کرده که برخی از سیگنال های نامناسب که از سوی منابع غیر مشخص بر روی شبکه ایرانسل نویز ایجاد میکنه، باعث میشه تا اینترنت این شرکت با مشکل مواجه بشه.


البته بررسی نوع سیستم خریداری شده و بررسی شبکه تحت پوشش ایرانسل پیش از خرید دارای اهمیت بسیار زیادی میباشد و شما باید با دقت بسیار زیادی در این شبکه فعالیت داشته باشید تا به مشکل برخورد نکنید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در خصوص سوال چرا مودم ضعیفه با شما به اشتراک بگذاریم.


علت ضعیف شدن اینترنت امروز و چرا مودم ضعیفه

علت ضعیف شدن اینترنت امروز و چرا مودم ضعیفه


در کنار تمامی دلایل بیان شده در مورد اختلال اینترنت و همچینین سوال چرا مودم ضعیفه، بسیاری از کاربران در روزهای خاصی مشاهده میکنند که اینترنت با سرعت بسیار پایینی در دسترس آن ها میباشد و همین امر باعث میشه تا از خدمات ارائه شده در خصوص اینترنت راضی نباشند.

در جواب به این سوال باید گفت که اینترنت در روزهای مختلف با توجه به حجم مصرفی مشترکان و همچنین وجود برخی از اختلالات در شبکه های کشوری میتونه مشکل داشته باشه.

همچنین باید دقت داشته باشید که اینترنت ارائه شده ممکنه به دلیل مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری از سمت کاربران نیز مورد مشکل باشه و از این روی باید تمامی اتصالات خود را چک کرده و بر این اساس نسبت به دریافت پاسخ این سوال اقدام کنید.


بررسی امکانات سخت افزاری اینترنت و همچنین بررسی تنظیمات دستگاه های شما و مودم میتونه اولین راهکاری باشه که میتونید انجام بدید. تماس با شرکت ارائه دهنده خدمات نیز در نهایت میتونه به شما کمک کنه تا بهتر با دلایل روزانه کاهش سرعت اینترنت مواجه بشید.

در ادامه در خصوص افزایش سرعت اینترنت در مودم تی پی لینک با شما همراه خواهیم بود.


تی پی لینک به عنوان یکی از مهم ترین تولید کنندگان مودم شناخته میشه و خدمات خود را به صورت گسترده ای در ایران ارائه میده.

در صورتی که شما هم از مودم های این شرکت استفاده میکنید، میتونید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.


در ابتدا بهتره که محل قرارگیری مودم خود را در محلی انتخاب کنید که گرمای زیادی ندارد، امکان تهویه برای مودم وجود داره و همچنین تمامی دستگاه ها میتونه به مودم متصل بشه.

همچنین باید دقت داشته باشید که عدم وجود سد فیزیکی در دریافت اطلاعات و فرکانس شما دارای اهمیت بسیار زیادی میباشه. شما میتونید مودم خود را با به روز رسانی افزایش سرعت بدید.

همچنین میتونید سیگنال های سریع تری دریافت کنید. تغییر کانال وای فای در این مودم و همچنین تغییر DNS همانطور که گفته شد میتونه از مهم ترین روش هایی باشه که در افزایش سرعت اینترنت مودم میتونه برای شما مورد استفاده باشه.

همچنین میتونید از ابزارهای نرم افزاری که در این خصوص ارائه شده استفاده داشته باشید.


علت کم شدن سرعت اینترنت مخابرات

علت کم شدن سرعت اینترنت مخابرات


شاید شما تمامی روش های بیان شده در این مقاله را انجام داده اید ولی با این وجود سرعت اینترنت مخابرات برای شما افزایش پیدا نکرده است.

در این صورت باید بدونید که ایراد از سوی مخابرات بوده و شما تمامی مراحل دسترسی به اینترنت پر سرعت را انجام داده اید!

اما چرا مخابرات با این اختلال ها همراه؟ در جواب به این سوال میشه گفت که مخابرات خدمات خود را به طیف گسترده ای از جامعه ارائه میکنه و تجهیزات سخت افزاری مورد استفاده در این شرکت در بسیاری از مواقع نمیتونه جوابگوی نیاز شما باشه و از این روی شما ممکنه که با مشکل کم شدن سرعت اینترنت مخابرات مواجه شده باشید.

در این صورت باید بدونید که برای شما به دلایلی باز میگرده که از سوی مودم نبوده و شما باید با تماس با ISP خود که اینجا مخابراته، دلایل وجود اختلال را بررسی کنید. همچنین میتونید با یک بار خاموش و روشن کردن مودم، شانس خود را برای دریافت اینترنت با سرعت بالاتر امتحان کنید.


خلاصه نکات مقاله


ما در این مقاله با شما همراه بودیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم که در جواب به سوال مودم چرا ضعیفه میتونه برای شما کاربرد بسیار زیادی داشته باشه. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید میتونید با کارشناسان شبکه و همچنین ISP خود در ارتباط باشید.

به روز رسانی مودم و همچنین بررسی ایرادات نرم افزاری و سخت افزاری که ممکنه در مودم شما روی داده باشد از مهم ترین دلایلیه که باعث میشه دسترسی شما به اینترنت پر سرعت ممکن نباشد.

برگشت به بالا