چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه ؟

چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه

شاید برای شما هم سوال چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه پیش آمده باشد و این موضوع دسترسی شما به اینترنت مودم با استفاده از موبایل را محدود کرده باشد. این مسئله میتونه دلایل زیادی داشته باشد که از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری قابلیت بررسی را خواهد داشت و شما میتونید با بررسی این مسائل، اینترنت خود را بازیابی کنید.

چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه؟

چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه؟

موبایل ها امروزه به عنوان یک ابزار اصلی اتصال به اینترنت شناخته میشه و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشند. در واقع باید گفت که اینترنت یکی از مهم ترین روش های ارتباطی ما با دنیای پیرامون خود به صورت مجازی میباشه و اتصال به اینترنت از لحاظ شغلی، تفریحی و حتی کارهای شخصی از اهمیت بسیار زیادی برخورداره.

اما گاهی اتصال اینترنت با موبایل و از طریق وای فای به مشکل برخورد میکنه و این مسئله میتونه کمی نگران کننده باشه. در ادامه این مقاله بیشتر با شما در این خصوص صحبت خواهیم داشت و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار میدهیم که قطعا میتونه در اتصال صحیح شما به اینترنت با استفاده از شبکه وای فای تاثیر گذار باشه.

عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای فای در گوشی


یکی از مسائلی که میتونه سوال ناراحت کننده چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه را برای شما پیش بیاورد، عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال به شبکه وای فای در گوشی به شمار میروه. در جواب به این سوال باید گفت که ریبوت کردن روتر و مودم میتونه از راهکار هایی به شمار بره که این مشکل را برای شما از بین خواهد برد.

همچنین اطمینان از اتصال به شبکه درست از دیگر روش هایی که برای اتصال وای فای در گوشی دارای اهمیت بسیار زیادی میباشد. در واقع میتوان گفت که گاها ما به شبکه های نادرست متصل میشیم که در نهایت به دلیل عدم کانفیگ درست، اتصال ما به اینترنت را از بین میبرند.یا در صورتی خرابی مودم پیش میاید.

همچنین گاها به نادرستی به شبکه هایی مانند شبکه یک پرینتر متصل میشویم و این مسئله می تواند از دلایلی به شمار بره که در نهایت باعث از دست رفتن اتصال اینترنت به شمار میره.
بررسی آدرس IP و عدم اتصال از طریق DNS اشتباه را میتونه از دیگر دلایلی دانست که باعث میشه تا اتصال شما به اینترنت غیر فعال بشه و شما میتونید با استفاده از این روش ها به سادگی به اینترنت متصل بشید.

چرا وای فای گوشی روشن نمی شود؟


یکی از مسائلی که میتونه برای شما سوال چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه را پیش بیاورد، عدم روشن شدن وای فای میباشد. اما چرا این اتفاق روی میده؟ در جواب به این سوال باید گفت که بلوتوث موبایل شما روشنه و این امر میتونه باعث بشه تا اختلال در شبکه Wi-Fi برای شما روی بده.

همچنین روشن بودن حالت پرواز، بررسی حالت مربوط به ذخیره سازی باتری یا به روز نبودن Firmware از دیگر دلایلی که باعث میشه که وای فای موبایل شما روشن نشه. شما میتونید در صورتی که با هر یک از مسائل بیان شده، باز هم نتوانستید وای فای گوشی خود را روشن کنید، میتونید اتصالات وای فای را دوباره تنظیم کنید و با وجود این مسائل میشه گفت که به سادگی به جواب سوال چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه را پاسخ بدید.

برای خرید انواع تجهیزات شبکه کلیلک نمایید.


علت وصل نشدن گوشی به وای فای آیفون

علت وصل نشدن گوشی به وای فای آیفون


یکی دیگر از مسائلی که برای کاربران iOS میتونه روی بده، وصل نشدن به وای فای در آیفون میباشد. در واقع این مسئله از iOS11 به بعد رایج شده و برای حل آن میتونید از Force Restart استفاده کنید. همچنین میتونید با قطع کامل ارتباط به وای فای از طریق Forget کردن آن به سادگی به اینترنت متصل شده و به اینترنت متصل بشید.

ریست کردن تنظیمات مربوط به شبکه در آیفون و همچنین غیر فعال سازی خدمات وای فای میتونه از دیگر ویژگی های پیش روی شما باشه و همواره میتونید با استفاده از این شیوه حل مشکل وای فای آیفون را انجام بدید. در ادامه این مسائل میتوان گفت که در واقع وای فای آیفون میتونه به دلایلی مانند عدم اتصال به اینترنت مودم نیز مشکل آفرین باشه و یا بررسی سخت افزاری مودم و ارتباطات از دیگر روش هایی است.

که برای اتصال به وای فای آیفون میتونید از آن استفاده داشته باشید. در صورتی که میخواهید بیشتر در زمینه سوال چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه بدانید،حتی ممکن است گاهی علت تموم شدن اینترنت باشد که دراین باره ما در مقاله اینترنتم زود تموم میشه چیکارکنم توضیحات کاملی را داده ایم. در ادامه ما را همراهی کنید.

حل مشکل کمرنگ شدن و از کار افتادن تنظیمات وای-فای


یکی از مشکلاتی که میتونه بسیار ناراحت کننده باشد، کمرنگ شدن و از کار افتادن تنظیمات وای فای به شمار میره. این مسئله به چه دلیل اتفاق میافتد؟ در واقع شاید ارتباط با وای فای با استفاده از موبایل شما دچار مشکل شده است و برای از بین بردن این مشکل میتونید از روش های مختلفی مانند در حالت پرواز قرار دادن موبایل برای چند دقیقه استفاده کنید.

همچنین یک بار موبایل خود را خاموش و روشن کنید و پس از روشن شدن آن را در حالت Safe Mode قرار بدید. همچنین میتونید با استفاده از روش هایی مانند خاموش و روشن کردن مودم خانگی این مشکل را برطرف کنید.

در نهایت نیز باید گفت که کمرنگ شدن و از کار افتادن تنظیمات وای فای میتونه به دلیل مسائلی مانند مشکلات نرم افزاری در موبایل شما روی بده و از این روی باید از سلامت موبایل خود اطمینان کسب کنید.

برای مطالعه: آپدیت firmware مودم zyxel به چه صورتی میباشد؟


چرا گوشی به وای فای وصل میشه ولی اینترنت نداره

چرا گوشی به وای فای وصل میشه ولی اینترنت نداره


گاها این مشکل برای بسیاری از ما روی میده که موبایل با وجود وصل شدن به وای فای قادر به استفاده از خدمات اینترنت نیست. اما این مشکل به چه دلیل روی میده. اگر سوال چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه را در این زمینه از خود پرسیده اید، بهتره بدانید که وجود نویز در بلوتوث گوشی یکی از مهم ترین دلایلی که باعث میشه تا وای فای موبایل شما دچار مشکل بشه.

همچنین تنظیم مجدد برای اتصال وای فای از دیگر مواردی است که میتونه برای شما مفید واقع بشه و یا به روز رسانی سیستم عامل موبایل از دیگر راهکارهایی که برای حل این مشکل میتونه به کار برده بشه. با توجه به این مسائل بررسی اتصال دیگر دستگاه ها به اینترنت میتونه راهکاری بسیار مناسب برای بررسی دلیل از دست دادن اتصال به اینترنت به شمار بره.

علت وصل نشدن گوشی شیائومی به وای فای


اگر از موبایل های شرکت شیائومی استفاده میکنید و احساس میکنید که به وای فای نمیتونید متصل بشید و یا سوال چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه برای شما پیش آمده است، در جواب به این سوال باید گفت که میتوان یکی از دلایل این مسئله را، تنظیمات وای فای دانست.

در واقع شما میتونید با ریست کردن تنظیمات، به راحتی گوشی شیائومی خود را به وای فای متصل کنید. همچنین فلش رام یا فست بوت از دیگر روش های حل این مسئله به شمار میره و در صورتی که با وجود تمامی این مسائل باز هم جواب نگرفتید، میتونید به یک تعمیرکار موبایل مراجعه کرده و بررسی سخت افزار را انجام بدید.


با وجود تمامی مسائلی که بیان شد، بررسی روشن بودن بلوتوث که در بخش های دیگر نیز به آن ها اشاره داشتیم، از روش هاییه که برای بررسی سوال چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه میتونید آن را بررسی کنید و در صورتی که جواب نگرفتید میتونید سایر کارها مانند ری استارت کردن مودم و گوشی را دنبال کنید.


علامت تعجب روی وای فای گوشی سامسونگ

علامت تعجب روی وای فای گوشی سامسونگ


اگر از محصولات سامسونگ استفاده میکنید و در حین پرسش سوال چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه، یک علامت تعجب در کنار وای فای به عنوان Notifcation برای شما ظاهر شد، این علامت نشان دهنده آن است که ارتباط شما دچار مشکل است و باید حتما به بررسی آن بپردازید.

برای مثال ممکنه که این مسئله از آدرس های DNS حاصل بشه و همچنین در کنار تمامی این موارد میتوان گفت که تمام شدن حجم بسته اینترنت نیز میتونه از دیگر دلایلی باشه که باعث بروز این مشکل میشه. با ریست کردن تنظیمات Wi-Fi نیز میتونید به بهترین نتایج دسترسی پیدا خواهید کرد.

در ادامه با شما همراه خواهیم بود تا بیشتر در مورد مشکل عدم اتصال به اینترنت مودم با استفاده از موبایل سامسونگ با شما صحبت خواهیم داشت.


مشکل قطع و وصل شدن وای فای گوشی سامسونگ


قطع و وصل شدن وای فای گوشی سامسونگ از دیگر مواردیه که در اتصال به اینترنت میتونه برای شما مشکل آفرین باشد و از این روی باید به دنبال روش هایی برای حل این مشکل باشید. در واقع این مشکل از اتصال ضعیف میتونه روی بده و همچنین میتوان گفت که ضعف اتصال به اینترنت و مشکلات مودم از دیگر دلایل این مسائل به شمار میره. شما میتونید با گزینه Assistant Option به سادگی این مسئله را رفت کنید و یا با استفاده از روش های دیگری مانند خاموش کردن سوئیچ های Smart Network Switch و Auto Network Switch از دیگر مواردیه که برای حل این مشکل میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

خلاصه نکات مقاله


مشکلاتی که باعث میشه اینترنت مودم برای گوشی شما کارایی نداشته باشد و شما را دچار مشکل کند، در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت و شما با توجه به مسائل آموزشی گفته شده در این مقاله عیب یابی و رفع مشکل را انجام بدید. چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه؟ اگر این سوال برای شما هم پیش آمده باشد با توجه به مسائل بیان شده میتونه گزینه ای بسیار مناسب به شمار بره. >> بیشتر<<

برگشت به بالا