چرا گوشی به مودم وصل نمیشه ؟

چرا گوشی به مودم وصل نمیشه

یکی از روش های بسیار رایج در اتصال موبایل های هوشمند به اینترنت، استفاده از شبکه بی سیم وای فای از طریق اتصال به مودم میباشد. در واقع با استفاده از این شیوه میتونیم از اینترنت ارزان قیمت ADSL استفاده داشته باشیم و همچنین میتونیم کیفیت و سرعت بالاتری را تجربه کنیم. اما گاهی مشکلات اتصال به مودم باعث میشه که سوال چرا گوشی به مودم وصل نمیشه را از خودمان بپرسیم.

چرا گوشی به مودم وصل نمیشه؟

چرا گوشی به مودم وصل نمیشه؟


عدم داشتن اطلاعات کافی در خصوص اتصال به مودم را میتوان از مهم ترین مشکلاتی دانست که باعث میشه ما نتوانیم از این شبکه به درستی استفاده داشته باشیم. همچنین باید در نظر داشته باشیم که این مشکلات گاها به سخت افزار یا نرم افزار مربوط میشوند که در سمت مودم یا موبایل هوشمند روی داده اند.

از این روی باید با دقت بسیار زیادی نسبت به بررسی این عوامل بپردازیم و بتوانیم با دید باز تری با مشکل مواجه بشیم. بهتره که قبل از ارتباط با اپراتور ISP که اینترنت را از این شرکت خریداری میکنیم و یا کمک گرفتن از یک کارشناس شبکه، خودمان دلایلی که میتونه باعث عدم وجود اتصال به اینترنت بشه را مورد بررسی قرار بدیم.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با شما در مورد سوال چرا گوشی به مودم وصل نمیشه صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم که قطعا مفید واقع خواهد شد.

برای خرید انواع تجهیزات شبکه روی لینک کلیلک کنید.

دلیل عدم اتصال گوشی به مودم وعلت چرا گوشی به مودم وصل نمیشه


چرا گوشی به اینترنت مودم وصل نمیشه ؟ همیشه این مشکل سخت افزاری نیست و گاهی میتوان دلایل نرم افزاری را دلیلی بر این مسئله دانست. برای بسیاری از موارد میتونیم جواب بسیار ساده ای را در نظر داشته باشیم و در کمتر از پنج دقیقه میتونیم به جواب سوال چرا گوشی به مودم وصل نمیشه دسترسی داشته باشیم.

ولی از آن جایی که علت یابی دارای اهمیت بسیار زیادی میباشد، میتوان گفت که این مسئله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشه.
یکی از ساده ترین دلایلی که باعث میشه اتصال گوشی به مودم از دست برود، عدم روشن کردن وای فای در موبایل به شمار میروه. در واقع با استفاده از این شیوه میتونیم به ساده ترین شکل ممکن به این مشکل پاسخ بدیم. در واقع میتوان گفت که گاهی دست ما به صورت اشتباه دکمه وای فای را لمس میکنه و همین مسئله باعث میشه که اتصال به مودم از دست برود.

همچنین:

باید در نظر داشته باشیم که برد کاری وای فای دارای اهمیت بسیار زیادی و عملا نباید فاصله زیادی نسبت به دستگاه مودم داشته باشیم تا بتوانیم ارتباط را حفظ کنیم. همچنین توجه داشتن به این مسئله که حالت Battery Saver به این دلیل که میزان مصرف باتری را کاهش میده، میتونه باعث بشه تا موبایل شما زمانی که در حالت Sleep قرار داده میشه، اتصال شما به اینترنت قطع میشه.


روشن بودن بلوتوث به این دلیل که این قطعه میتونه Noise ایجاد کند میتونه از دلایلی باشد که در نهایت باعث میشه که اتصال مودم شما با گوشی تلفن همراه محدود شده باشید. تعویض پسورد در شبکه وای فای و یا اتصال به شبکه نادرست را میتوان از دیگر دلایلی دانست که باعث میشه تا کاربران نتوانند به اینترنت مودم متصل بشند.

بررسی دلایل سخت افزاری در مودم، چک کردن روشن بودن چراغ اینترنت در مودم نیز از دیگر دلایلی میباشد که باعث میشه گوشی موبایل شما به اینترنت دسترسی داشته باشه. در ادامه به بررسی روش های مورد استفاده در صورت بروز سوال چرا گوشی به مودم وصل نمیشه با شما همراه خواهیم بود.

راه حل اتصال گوشی به مودم ودلیل چرا گوشی به مودم وصل نمیشه

راه حل اتصال گوشی به مودم


با توجه به مواردی که در قسمت بالا برای شما بیان کردیم، شما میتونید دلایل مربوط به عدم اتصال موبایل به وای فای و پرسیدن سوال چرا گوشی به مودم وصل نمیشه را پیدا کنید. با توجه به دلایل، ما در ادامه به بررسی راه حل های موجود برای رفع این مشکل با شما همراه خواهیم بود و اطلاعاتی را در این خصوص با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.


در ابتدای راه جواب دادن به این سوال به شما پیشنهاد میکنیم که در پی بررسی تنظیمات اتصال به بخش وای فای مراجعه کرده و از عملکرد صحیح این قسمت اطمینان کسب کنید. در صورتی که تنظیمات اتصال برای شما به درستی کار کند، شما میتونید به سادگی از وای فای موبایل خود استفاده داشته باشید و گوشی را به مودم متصل کنید. همچنین از روشن بودن این قابلیت اطمینان کسب کنید.

یکی از مهم ترین مسائلی که ممکنه شما را به دردسر بیندازد، روشن بودن بخش Airplane Mode در موبایل میباشد و در صورتی که این قسمت روشن باشد، در ارتباط شما مشکل به وجود خواهد آمد.


بررسی تنظیمات مربوط به مودم میتونه یکی از روش هایی باشه که به عنوان راه حل در پرسش چرا گوشی به مودم وصل نمیشه میتونید انجام بدید و در کوتاه ترین زمان اتصال شما به درستی برقرار خواهد شد و از این روی شما میتونید به سادگی به وای فای متصل بشید. از کارکرد صحیح مودم نیز باید اطمینان داشته باشید تا در نهایت مشکلی برای اتصال شما پیش نیاید.

ممکن علت وصل نشدن گوشی شما به مودم خرابی مودم باشد که در این صورت شما میتوانید با کلیلک بر روی کلمه خرید مودم به راحتی یک مودم تهیه نمایید.

هم چنین برای اتصال مودم به تلفن همراه:

قدم بعدی برای حل مشکلات اتصال به وای فای را میتوان قطع کردن اتصال و اتصال مجدد از طریق Forget کردن شبکه دانست که در واقع این مسئله میتونه برای شما گزینه ای بسیار مهم به شمار رود و همواره در دسترس شما خواهد بود. در صورتی که شبکه شما به طور مکرر دچار قطع و وصل میشه و از تمامی کارکردهای صحیح اطمینان دارید، این روش میتونه به شما کمک شایانی نماید.


خاموش و روشن کردن روتر و موبایل شما برای رسیدن به جواب از دیگر روش هایی که میتونید از آن استفاده داشته باشید و به سادگی به مودم متصل بشید. این مسئله به خصوص اگر به مدت زمان زیادی از مودم استفاده کرده باشید و آی پی دریافت کرده باشید میتونه یکی از مهم ترین و اصلی ترین روش های اطمینان از اتصال شما به مودم به شمار بره و شما میتونید به سادگی ارتباط مجدد را انجام بدید.


در نهایت به شما توصیه میکنیم که برای رفع سوال چرا گوشی به مودم وصل نمیشه از روش Factory Reset استفاده کنید. این راهکار نهاییه و در صورتی که تمامی روش های یاد شده کاربردی از خود نشان ندادند در نهایت میتونید از این شیوه به سادگی استفاده داشته باشید. با این وجود اگر باز هم مشکلی برای اتصال به مودم داشته باشید، میتونید به یک تعمیرکار مراجعه کرده و موبایل یا روتر خود را مورد بررسی قرار بدید.

برای مطالعه: اینترنتم زود تموم میشه چیکار کنم؟


رفع مشکل عدم اتصال گوشی به مودم برای همیشه

رفع مشکل عدم اتصال گوشی به مودم برای همیشه

تنظیمات صحیح و از ابتدا به گونه ای که موبایل شما از مشکلی برخوردار نباشد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد و در نهایت میتونه به شما کمک کند تا بتوانید به سادگی مشکل عدم اتصال موبایل به مودم از این شیوه استفاده داشته باشید. تمامی مراحل بیان شده در این مقاله میتونه در این مسیر به شما کمک کند و در نهایت میتونید با استفاده از این روش ها مشکل عدم اتصال گوشی به مودم را برای همیشه رفع کنید.

در نظر داشته باشید که بررسی تنظیمات و کانفیگ کردن آن ها دارای اهمیت بسیار زیادی میباشد و خریداران میتونند از این شیوه استفاده داشته باشید. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید میتونید با کارشناسان ما در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید. تمامی این خدمات به صورت حرفه ای و در کوتاه ترین زمان در دسترس شما میباشد و میتونید از آن استفاده داشته باشید.

در شبکستان میتوانید به راحتی انواع تجهیزات مورد نیاز خود اعم از کارت شبکه، سوئیچ شبکه و… تهیه نمایید.

خلاصه نکات مقاله


با توجه به مسائلی که در این مقاله بیان شد شما میتونید از تمامی این نکات استفاده کنید تا به جواب سوال چرا گوشی به مودم وصل نمیشه کارکرد داشته باشید. در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید و یا میخواید با بهترین شیوه اتصال به مودم آشنا بشید و همچنین مشکلاتی که در اتصال اینترنت به مودم داشته باشید، بررسی این مقاله میتونه یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشه و همواره در دسترس شما خواهد بود.

امروزه مودم ها در مدل های مختلفی تولید میشه و باید با تنظیمات صحیح، اتصال گوشی به مودم را به درستی انجام بدید. >> منبع <<

برگشت به بالا