تقویت سیگنال وای فای | تنها با انجام 5 مرحله مودم خود را به موشک تبدیل کنید!

آشنایی با روش های تقویت سیگنال وای فای

به طور کلی باید توجه داشته باشیم که هرچه به تقویت سیگنال وای فای ، افزایش برد وای فای و یا افزایش سرعت وای فای پرداخته بشود قطعا ما شاهد نتایج بهتری خواهیم بود. حال آنکه در این خصوص داشتن اطلاعات سبب درک بهتر موضوع میگردد. شبکستان در کنار شماست تا این اطلاعات را در اختیارتون قرار دهد.

تقویت سیگنال وای فای چگونه انجام می شود؟

تقویت سیگنال وای فای چگونه انجام می شود؟

آیا میدانید تقویت وای فای چگونه صورت میگیرد؟ امروزه استفاده از مودم و وای فای به عنوان یکی از نیاز های اساسی حساب میشود. و افراد بسیاری به دنبال یافتن راه هایی برای افزایش برد وای فای خود هستند. در این مقاله قصد داریم به شما راهکار های کلیدی در این زمینه ارائه بدهیم.

توجه داشته باشید که اگر بهترین مودم و پر سرعت ترین آن را خریداری کنید، باز هم باید ترفند هایی به کار گیرید تا میزان سرعت آن را بهبود بدهید.

دنیای تکنولوژی همه ی انسان ها را به اینترنت وابسته کرده؛ به طوری که افراد نمی توانند روزی بدون آن را تصور کنند. به همین دلیل همواره به دنبال راه هایی برای بهبود بخشی به آن هستند. اگر شما هم به دنبال راه هایی برای افزایش سرعت وای فای خود هستید، با ما همراه باشید.

چند ترفند ساده برای تقویت سیگنال وای فای

چند ترفند ساده برای افزایش سرعت وای فای

شاید شنیدن نام تقویت وای فای کمی بزرگ به نظر برسد. اما انجام آن در عمل با راهکار های بسیار ساده و کم هزینه ممکنه. یکی از ساده ترین ترفند هایی که به منظورتقویت آنتن مودم میتوانید مورد استفاده قرار دهید، اینه که آن را در جایگاه مناسب قرار دهید؛ اگر در منزل هستید و یا در سر کار قرار دارید، بهترین جایگاه را برای دستگاه خود انتخاب کنید.

برای پیدا کردن آن کافی است دستگاه را از سیم های الکترونیکی و اجسام فلزی دور کنید. همچنین اگر افراد زیادی از مودم استفاده میکنند و به شبکه متصل میشوند، آن را در محلی قرار دهید که از نظر میزان فاصله به تمامی افراد مساوی باشد.

یکی دیگر از ترفند های ساده برای افزایش سرعت وای فای اینه که یک آنتن قوی برای آن تهیه نمایید؛ زیرا اکثر مودم ها آنتنی ضعیف و کوچک دارند، اگر می توانید یک آنتن بزرگ و قوی برای آن تهیه کنید و مشاهده خواهید کرد که سرعت آن به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.هم چنین میتوانید برای تغییر رمز وای فای به این مقاله مراجعه کنید.

برای تقویت سیگنال وای فای باید چه کار هایی انجام دهیم؟

برای افزایش برد وای فای باید چه کار هایی انجام دهیم؟

یکی دیگر از راهکار هایی که به منظور افزایش سرعت وای فای میتوانید انجام دهید این است که همواره نرم افزار خود را به روز نگه دارید. همانطور که میدانید در حال حاضر حملات سایبری بسیاری انجام میشود اما اگر بتوانید همواره نرم افزار خود را بروز نگه دارید، میتوانید از این حملات سایبری که به سرعت مودم شما آسیب میزند، جلوگیری کنید.

همچنین دقت داشته باشید که یک رمز سخت و بسیار قوی و پیچیده برای دستگاه خود انتخاب کنید تا افراد دیگر نتوانند رمز شما را هک کنند. به دلیل افزایش برد وای فای تا یک کیلومتر، ممکن است افرادی در این محدوده قرار داشته باشند که به مودم شما متصل شوند.

به همین به منظور تقویت وای فای خود همواره آن را به دور از هکران و افرادی که از آن دزدی میکنند، نگه دارید.

افزایش سرعت مودم تا چه حدی ممکن است؟

افزایش سرعت مودم تا چه حدی ممکن است؟

احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده است که افزایش سرعت تا چه اندازه ممکنه؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم اگر شما تمامی راه های افزایش برد مودم را به درستی انجام دهید، میتوانید سرعت آن را تا دو برابر هم زیادتر کنید. بدین منظور می توانید از یک تقویت کننده استفاده کنید.

به عبارت دیگر یکی دیگر از راه هایی که با بهره گیری از آن می توانید باعث افزایش سرعت اینترنت مودم خود شوید، اینه که برای آن از بازار یک تقویت کننده خریداری کنید و باعث تقویت وای فای خود شوید. این ابزار ها تاثیر بسزایی بر سرعت اینترنت شما میگذارند و پس از نصب به راحتی می توانید آن را مشاهده کنید.

بایدبدانیم: تفاوت مودم و روتر چیست؟ تمامی اطلاعات درباره مودم و روتر همراه قیمت

ساده ترین کار برای تقویت وای فای

ساده ترین کار برای تقویت وای فای

یکی از ساده ترین کار هایی برای تقویت وای فای میتوان انجام داد این است که کانال مربوط به وای فای خود را تغییر دهید. فرض کنید متصل شدن به شبکه ی اینترنت مانند رانندگی کردن در بزرگراه. در این موقعیت، مودم همچون ماشین برای شما محسوب شده و کانال وای فای مانند خط رانندگی شما میباشد.

حال تصور کنید اکثر کاربران خطی را که کارخانه برای آن ها تعیین کرده را عوض نمیکنند؛ به همین دلیل در ترافیک گیر میکنند. یک راهکار بسیار ساده برای افزایش سرعت وای فای این است که از یک متخصص ماهر در زمینه ی تجهیزات شبکه کمک بگیرید تا ضمن افزایش برد مودم از تنظیمات و تغییر آن، از رانندگی در یک اتوبان خلوت لذت ببرید.

 برای افزایش سرعت مودم tplink چه کنیم؟

یکی از اقداماتی که برای تقویت وای فای میتوانید انجام دهید اینه که از مودم های بی سیم tp link استفاده کنید. به عبارت دیگر فناوری جدید مودم های بی سیم، به گونه ای است که موجب بالا بردن سرعت مودم میشود و آن را تا حد بسیار زیادی افزایش میدهد. این فناوری کاربرد بیشتری دارد و به منظور استفاده از آن تنها کافیه به صورت همزمان نرم افزار و سخت افزار مودم خود به روز نمایید و از آن بهره ببرید.

از دیگر راه های افزایش سرعت مودم های tp link این است که هرگز از ری استارت کردن مودم خود غافل نشوید؛ در اکثر مواقع یک بار خاموش و روشن کردم مودم معجزه میکند و سرعت آن را تا حد زیادی افزایش میدهد. بنابراین استفاده از فناوری بی سیم و خاموش و روشن کردن مودم در مواقعی که سرعت آن افت کرده است، تاثیر بسزایی دارد و قابل مشاهده خواهد بود.

گاهی هم میتوانیم به مشکلات از قبیل قطعی یا خرابی سوئیچ شبکه بر بخوریم که باید آنها را نیز برطرف کنیم.

چند راهکار برای افزایش قدرت سیگنال وای فای مودم

یکی از مهم ترین راهکارهایی که از آن میتوان برای افزایش سرعت وای فای استفاده کرد اینه که در صورت امکان از فرکانس 5 گیگاهرتز استفاده کرد. جالبه بدانید که فرکانس 5 گیگاهرتز در طولانی مدت سرعت بهتری نسبت به فرکانس 2.4 گیگا هرتز دارد. همچین این فرکانس همواره عملکرد بهتری را از خود نشان داده.

به شما پیشنهاد می کنیم برای تقویت سیگنال وای فای و افزایش برد وای فای مودم d-link و یا هر نوع دیگری، در صورتی که دستگاه شما از فرکانس 5 گیگاهرتز پشتیبانی میکند، حتما از آن استفاده کنید. خوب است بدانید که اکثر افراد از این فرکانس و قابلیت آن نا آگاه هستند و معمولا از آن اطلاعی ندارند.

اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، احتمالا مودم خود را در حالت Quick Start و یا Quick Setup قرار داده اید و امکان تنظیم فرکانس را از آن سلب کرده اید.شما میتوانید با مطالعه مقاله انواع روش های اتصال به اینترنت نیز اطلاعات موردنیاز خودرا به دست آورید.

افزایش سرعت مودم adsl تنها با جا به جایی مودم

افزایش سرعت مودم adsl تنها با جا به جایی مودم

جالبه بدونید که ساده ترین راه برای افزایش سرعت وای فای و یا افزایش سرعت adsl این است که محل قرار گرفتن آن را تغییر دهید. اگر از مودم در منزل و یا محل کار استفاده میکنید، باید بهترین محل را برای قرار گیری آن پیدا کنید. به یاد داشته باشید که هر مکان، محل مناسبی برای قرار دادن مودم دارد که باید آن را ایجاد کنید.

شما میتوانید تنها با یک جابجایی ساده و قرار دادن آن در محلی که سیم ها و اجسام فلزی وجود ندارند و نزدیک پنجره یا در ارتفاع، باعث تقویت وای فای شوید. این راهکار به عنوان ساده ترین و راحت ترین کاری که برای افزایش برد وای فای میتوان انجام داد در نظر گرفته شده. بنابراین سعی کنید این راهکار را امتحان کنید و نتیجه را مشاهده نمایید.

تقویت سیگنال وای فای مودم به کمک دستگاه های دیگر

یکی دیگر از کار هایی که برای تقویت سیگنال وای فای میتوانید انجام دهید اینه که از دستگاه های دیگری استفاده کنید. یکی از این دستگاه ها مبدل های پاورلاین هستند. شما می توانید این مبل ها را از شرکت های سازنده تهیه نمایید. کاربرد این مبدل ها در جایی است که فاصله ی کاربران از یکدیگر زیاده و نمی توان مودم را در جایی قرار داد که سرعت به یک میزان به همه ی افراد برسد.

در چنین شرایطی به منظور افزایش سرعت مودم می توانید از مبدل های پاورلاین استفاده کنید. جالب است بدانید که این مبدل ها در سیم کشی و اتصالاتی که در درون ساختمان وجود دارد مورد استفاده قرار میگیرد و باعث افزایش برد وای فای میگردد.

برای استفاده از این دستگاه، کافی است یک مبدل را در نزدیک مودم خود به برق متصل نمایید و با استفاده از کابل شبکه، آن را به مودم وصل کنید.

پس از آن مبدل دیگری که در محل به پوشش احتیاج دارد به برق متصل نمایید و با استفاده از کابل شبکه، آن را به وسیله ی مربوطه به صورت مستقیم وصل کنید.

اگر تعداد کاربران مودم را کاهش دهیم، افزایش سرعت وای فای adsl افزایش مودم را مشاهده می کنیم ؟

اگر تعداد کاربران مودم را کاهش دهیم، افزایش سرعت وای فای adsl افزایش مودم را مشاهده می کنیم ؟

برای شما هم این سوال پیش آمده که آیا میتوان با کاهش تعداد کاربران موجب افزایش سرعت wifi شد؟ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ بدهیم باید بگوییم که این روش یک راه آنی و سریع است که در زمان هایی که میزان سرعت شما به شدت افت کرده و نیاز به سرعت زیاد دارید، می توانید دستگاه های دیگر مانند تبلت، گوشی، رایانه و یا هر چیزی را که به مودم متصل شده اند، موقتا قطع کنید.

در این شرایط مشاهده خواهید کرد که خیلی سریع با تقویت سیگنال وای فای مواجه خواهید شد. توجه داشته باشید که این روش صرفا یک راه موقتی و سریع و در لحظاتی که افزایش سرعت در لحظه واجبه، میتوانید از این راه استفاده کنید. اما نمی توانید از آن به عنوان راه دائمی و همیشگی بهره ببرید.

تا این قسمت به بیان روش هایی برای افزایش سرعت وای فای پرداختیم و راهکار های کلیدی را بیان کردیم. و شما نیز تا حدودی با این روش ها آشنا شدید؛ اکنون می خواهیم 4 روش کلیدی و اساسی که از آن می توان برای تقویت وای فای بهره گرفت، را بیان کنیم. لازم به ذکره که این روش ها به صورت دائمی و همیشگی سرعت شما را افزایش میدهد.

این روش ها عبارت اند از استفاده از تقویت کننده وای فای، تقویت آنتن وای فای با در نظر گرفتن محل مناسب برای آن در منزل و یا محل کار، خرید مودم از شرکت های معتبر و تقویت آن به کمک فیبر های نوری.

لازم به ذکره که این چهار روش برای افزایش سرعت wifi مورد استفاده قرار میگیرند و از آن به عنوان روش های ساده و دائمی یاد میشود. در ادامه به توضیح جزئیات این روش ها میپردازیم.

1 – تقویت کننده سیگنال وای فای

یکی از راه هایی که برای تقویت وای فای مورد استفاده قرار میگیرد، استفاده از تقویت کننده وای فایه. توجه داشته باشید که این دستگاه به عنوان یک وسیله ی خارجیه که موجب بالا بردن سرعت مودم شما میشود. امروزه فناوری های استفاده شده از منتشر شدن سیگنال وای فای به صورت چشمگیری پیشرفت کرده.

برای افزایش سرعت وای فای میتوانید با خرید یک تقویت کننده یا repeater این قابلیت را در آن ایجاد کنید. کاربرد این دستگاه بدین صورته که شبکه ی فعلی شما را دریافت میکند و به صورت مجدد آن را انتشار میدهد. شایان ذکره که این روش هرگز پهنای باند شما را تغییر نمیدهد و فقط سیگنال های شبکه را افزایش میدهد تا فاصله ی طولانی تری را پخش نماید.

شما میتوانی این ابزار را از مراکز معتبر خریداری نمایید و پس از نصب آن مشاهده خواهید کرد که تا چه میزان در سرعت تاثیر خواهد داشت.

بیشتربدانیم: تنظیمات مودم tp-link به چه صورت میباشد؟

2-تقویت آنتن وای فای با در نظر گرفتن محلی مناسب برای مودم

2-تقویت آنتن وای فای با در نظر گرفتن محلی مناسب برای مودم

یکی دیگر از ساده ترین روش هایی که برای تقویت سیگنال وای فای مورد استفاده قرار میگیرد اینه که آن را در محل مناسب قرار دهید. اگر در منزل و یا محل کار از مودم استفاده میکنید، باید بدانید که چه محیطی برای مودم شما مناسبه.

برای پیدا کردن چنین محلی چند نکته را باید رعایت کنید؛ اول اینکه دستگاه را از سیم ها و کابل ها دور نگه دارید، همچنین آن را از اجسامی که از جنس فلز هستند، دور کنید و فاصله ی آن را حفظ کنید.

برای تقویت وای فای کافیه مودم را از زمین فاصله دهید و آن را در نقاط مرتفع منزل قرار بدهید، همچنین در محلی نزدیک پنجره بگذارید. جالب است بدانید همین راهکار ساده و پیش پا افتاده تا حد بسیار زیادی موجب افزایش برد وای فای شما میشود.

3-بالا بردن سرعت وای فای با خرید مودم از شرکت های معتبر

باید بدانید که یکی از مهم ترین راه های افزایش سرعت وای فای اینه که آن را از شرکت های معتبر خریداری کنید. همانطور که میدانید در حال حاضر شرکت های بسیاری در این زمینه فعالیت میکنند و مودم را به قیمت پایین تر به فروش میرسانند.

اما این موضوع را به خاطر داشته باشید که خرید مودم از شرکت های معتبری مانند هواوی، ایرانسل، مخابرات و غیره می تواند ریسک افت سرعت را کاهش دهد.

به عبارت دیگر این شرکت ها با تقویت سیگنال وای فای و ارائه ی خدمات مطلوب به مشتریان امتحان خود را پس داده اند و میخواهند بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهند.. همواره این نکته را به خاطر داشته باشید و از شرکت های معروف و معتبر خریداری کنید.

4-تقویت سیگنال وای فای به کمک فیبر نوری

افزایش سرعت wifi

یکی دیگر از راه هایی که به تقویت وای فای کمک میکند، استفاده از فناوری فیبر نوریه. به تازگی فناوری جدیدی به نام فیبر نوری تولید شده که برای انتقال اطلاعات از نور استفاده میکند. این فناوری سرعت انتقال را تا یک گیگ بر ثانیه رسانده و شما میتوانید به جای آنکه از سیم و یا بی سیم استفاده کنید، از فیبر نوری برای انتقال داده ها و اطلاعات بهره بگیرید.

از راه هایی که برای افزایش سرعت وای فای میتوانید آن را به کار بگیرید، تهیه ی یک سیستم فیبر نوری.

خلاصه مقاله

در این مقاله پیرامون روش های افزایش سرعت wifi صحبت کردیم. یکی از ساده ترین ترفند هایی که به منظور تقویت آنتن مودم میتوانید مورد استفاده قرار دهید، این است که آن را در جایگاه مناسب قرار دهید؛ اگر در منزل هستید و یا در سر کار قرار دارید، بهترین جایگاه را برای دستگاه خود انتخاب کنید.

برای پیدا کردن آن کافی است دستگاه را از سیم های الکترونیکی و اجسام فلزی دور کنید.

همچنین اگر افراد زیادی از مودم استفاده میکنند و به شبکه متصل میشوند، آن را در محلی قرار دهید که از نظر میزان فاصله به تمامی افراد مساوی باشد.

یکی دیگر از کار هایی که برای تقویت سیگنال وای فای میتوانید انجام دهید اینه که از دستگاه های دیگری استفاده کنید. یکی از این دستگاه ها مبدل های پاورلاین هستند.

شما میتوانید این مبل ها را از شرکت های سازنده تهیه نمایید. کاربرد این مبدل ها در جاییه که فاصله ی کاربران از یکدیگر زیاده و نمی توان مودم را در جایی قرار داد که سرعت به یک میزان به همه ی افراد برسد.

درادامه:

در چنین شرایطی به منظور افزایش سرعت وای فای میتوانید از مبدل های پاورلاین استفاده کنید.

جالب است بدانید که این مبدل ها در سیم کشی و اتصالاتی که در درون ساختمان وجود دارد مورد استفاده قرار میگیرد و باعث افزایش برد وای فای میگردد.

برای استفاده از این دستگاه، کافیه که یک مبدل را در نزدیک مودم خود به برق متصل نمایید و با استفاده از کابل شبکه، آن را به مودم وصل کنید.

پس از آن مبدل دیگری که در محل به پوشش احتیاج دارد به برق متصل نمایید و با استفاده از کابل شبکه، آن را به وسیله ی مربوطه به صورت مستقیم وصل کنید.

4 روش کلیدی و اساسی که از آن می توان برای تقویت وای فای بهره گرفت، عبارت اند از استفاده از تقویت کننده وای فای، تقویت آنتن وای فای با در نظر گرفتن محل مناسب برای آن در منزل و یا محل کار، خرید مودم از شرکت های معتبر و تقویت آن به کمک فیبر های نوری.

برگشت به بالا